Příběh o Benovi a Cassie a jejich společné cestě napříč státy za svými sny i životem. Kalendář ukazuje 60. léta minulého století a dvanáctiletý chlapec Ben sedí sám s knížkou v motorestu svých rodičů kdesi v liduprázdné části Spojených států. Svoje rodiče už ale ztratil, nevěnují se mu a ignorují ho. Matka je až chorobně závislá na filmech, filmových hvězdách a občas na nějakému opraváři, který ji v domě rozptýlí, přičemž Benovu otci je to jedno. Jeho vášní je starost o loď, kterou staví a opečovává. Jednoho deštivého večera vstupuje do Benova života nehoda a mladá dvanáctiletá blondýnka Cassie, která právě při nehodě u motorestu přijde o celou svoji rodinu. Při návratu z nemocnice si Cassie u sebe nechávají Benovi rodiče, jen na nějakou chvíli. Mezi oběma dětmi vznikne zvláštní pouto. Ben s Cassie bez povšimnutí opouštějí domov a vydávají se do Baltimoru za Cassiinou tetou a jejím mužem. Tam, kde nachází relativní štěstí Ben, ztrácí Cassie pojem reality a její konání jí vede až do dětské psychiatrické léčebny. Ve chvíli, kdy vychází najevo, že by Cassie mohla zůstat hospitalizována i nadále, rozhodne se jí Ben pomoci. (MartinezZ)

laik_60

veľmi vydarený film o dvoch deťoch, o snívaní, plánovaní, cestovaní, a ich krásnej dospeláckej láske. S fajnovo zaspievaným ústredným hudobným motívom v záverečných titulkoch. Kurnik a nie a nie tu pesničku nájsť :(. Patrí do denníčka !!! Dávam plný počet bodov. ()

Tyny

Vlastně jsem chtěla dát o hvězdičku více, to si film také zaslouží, ale chvilkami mi to přišlo jako ta samá, pořád dokola opakující se romantická pohádka, akorát v dětském provedení za účastni pár dramatických scének. Oba dva hlavní, malí hrdinové podali úžasný výkon, ale něco mi tam prostě chybělo. Ty Cassie filozofické fráze byli fajn, chvilkami mi to, ale přišlo až moc falešné. ()

uiu

Tak já nevím, od filmu jsem čekala něco úplně jiného, než nám naznačuje popisek u filmu. Ben žije se svými rodiči v zapadákově, rodiče se o něj nezajímají a sami navzájem nevedou zrovna rodinný život (otec se věnuje jen stavbě lodi a matka je posedlá kinem a herci). Jednou večer se u jejich kavárny přihodí autonehoda, z které vyvázne jediná na živu jen dívka Cassie. Benova rodina se jí ujme, dokud se nezotaví. Ben a Cassie se spolu skamarádí. Zde mi chybělo prohlubování vztahu a přátelství. Že si padli do oka a měli se rádi je odbyto jednou větou. Poté se rozhodnou oba utéci k jejím známým. Po cestě se spolu "vezmou" v prasečím chlívku Vala Kilmera. Nakonec dorazí do Baltimoru za strýcem a tetičkou Cassie, u kterých žijí. Ale Cassie v sobě drží tajemství, které ji přivede až na psychinu... Naivní dětská láska je vystřídána filosofickými žvásty a přehnanou chytrostí hlavní představitelky (a že mám Annu Sophii Robb ráda, ale tady ta role byla fakt otravně přemoudřelá). Dětská láska, která mezi nimi vzplanula ve 12 letech je doprovází až do smrti a spolu překonají všechny své sny... Ale notak, komu to chcete cpát? Pro mě velké zklamání, kdy se i tak krátký film vleče neúnosným tempem a dvanáctiletí vypouští z úst moudra hodná mistrů šaolinu. Do toho nedomyšlená fakta - jakto, že nikdo Bena nehledal, když utekl z domova? Šlo to natočit mnohem lépe... ()

sochy.zirafka

Jsem nadšen. Nádherný film o lásce, přátelství a odhodlání najít své místo ve světě, který si mě získal dechberoucím výkonem obou dětských herců. Je až k podivu, že aniž by to působilo směšně, úžasně ukecaná malá encyklopedie Cassie a zanedbávaný Ben se zabývají neuvěřitelným množstvím dospělých témat. Celým filmem se navíc line příjemná ambientní hudba v jižanském duchu, což jen umocňuje silný dojem. Jediný zápor je pro mě již mnohokrát zmiňovaná obtížná dostupnost filmu. ()

Lenulinka

Pohádkový příběh, nádherná hudba, silná herecká dvojice. Nenapadá mě nic, co by mi na filmu chybělo. A v mé momentální docela melancholické náladě jsem se do toho položila a vychutnávala si herecký koncert AnnySophii Robb. Opravdu velká škoda, že je tento snímek tak neznámý a málo propagovaný. ()

adam9

Oh, AnnaSophia Rob mě opět jen přesvědčila v tom, že z ní roste velká hvězda. Obrovská škoda, že film není tak viditelný, protože je opravdu hodně kvalitní, a to nejen díky AnněSophii. Příběh je jednoduše moving jak prase. ()

aquiver

Malý Ben a Cassie si hrají na dospělé, jsou si oporou, hrají si na svatbu, a následují svou cestu za snem a únikem... pěkný umělecký film, jehož cílovka je asi spíš mladší divák, ale tradičně platí, že americká nezávislá scéna je zkrátka lepší než ta komerční. 80 % ()

ThomasCrown

Úžasný film o pravej láske, ktorá príde a možno vám doslova zachráni život. Hoci hlavný predstavitelia sú ešte len deti, ich správanie a prejavovanie si citov je na plne dospelej úrovni. Dovolím si dokonca tvrdiť, že ich vzťah je oveľa silnejší než u mnohých dospelých. Ďaľšie plus je prekrásne prostredie, v ktorom sa tento road movie odohráva. Od piatich hviezdičiek film delí iba to, že som ho videl v slabšej obrazovej kvalite. ()

peetriss

Kouzelný film o dětech, které život donutí dospět dřív než je zdrávo. Zručně natočené zprvu dobrodružné, poté až psychologické romantické drama s působivými hereckými výkony, zejména mladičké AnnySophie Robb. Více takových krásných filmů! ()

seko0408

Skvelý film. Rovnako ako Petronom nechápem prečo ho videlo tak málo ľudí a prečo som ho musel tak dlho zháňať. Nechce sa mi veriť, že ak niekto nepriplatí k filmu nejaký ten "miliónik" na reklamu, skončí ako tento. Ako málo známy perfektný film.... AnnaSophia Robb ma u mňa veľké sympatie a po tomto filmu ma miesto v mojich top 10 :) ()

Kacitr

Příběh jako z pohádky, ale tak úžasně pojat a natočen, že si plné hodnocení zaslouží bez toho aniž bych měla špatné spaní. Tohle jen dokazuje, že dětská láska může být někdy mnohem, mnohem víc, než u dospělých. Proč tenhle film nikdo nezná? Přitom by myslím měl. Cassie a Ben na cestě do Baltimoru a přitom poznávají sami sebe. A to chlapec neví jaké tajemství před ním dívka ukrývá. Cassie má stále horší sny, které se opakují čím dál častěji. Nakonec skončí na psychiatrické léčebně. Dál vyprávět nebudu. Doporučuji se podívat, jak kvůli AnněSophii, která mě zde zaujala víc než v "Bridge to Terabithia" tak i kvůli méně známému Caydenovi Boydovi, který také není vůbec špatný. Jen mě mrzí, že jsem film viděla ve špatné kvalitě. Přemýšlím, že si zajedu do Brazílie a koupím DVDčko, u nás je taky každá kravina a tenhle dokonalý snímek kde nic, tu nic. Budu doufat, že si konečně někdo rozumný "Have dreams, will travel" ( před nedávnem vlastně změněno na "Dream it out loud" ), všimne. ()

Pompaj

AnnuSophii Robb jsem si zamiloval. Zde hraje úžasně, ale tím není film dobrý. Podle mně má senzační příběh a vše je na velké úrovni. Scéna, jak se Ben rozhodl utéct a vzít Cassi z léčebny je naprosto úžasná. Film jse nedá skoro najít na internetu a Avatara je plný internet proč? ( a když jo tak, kvalita videa je na úrovni " doby kamenné" a koupit se dá někde v Brazílii. Co dokáže velká reklama... Vůbec jsem film mně absolutně nadchl a zařadil jse u mně do top 3. Kdo neviděl neví. 95%. Zůstal jsem civět aji na titulky a přemýšlel.... ()

aLPaC

Jeden z nejúpřímnějších filmů, které jsem poslední dobou viděl. Krásná hudba už od úvodních titulků, výborní mladí herci (zvlášť Anna se svým vytříbeným slovníkem) a parádní Dylan McDermott. Škoda té nijaké distribuce. Tento film by si jí rozhodně zasloužíl. ()

Matt Raider

Cassie: "Mít skutečný plán je víc než jen fiktivní sen." Ben: "Fiktivní sen?" Cassie: "Vysněná fantazie vyvolaná iluzí skutečnosti." "Tak se to běžně říká." -50% ()

HonzaSim

Na tento film jsem narazil díky Anně Sophii Rob a jsem za to moc rád. Filmů o dětské lásce jsem viděl řadu, některé byly nadprůměrné, ostatní mě moc nezaujaly. Z této kategorie je ale tento film jiná liga a pro mě bezkonkurenčně nejlepší. Při počtu hodnocení jsem nevěřil svým očím, že ho vidělo tak málo uživatelů. Proč některé (slušně řečeno) odpady viděli statisíce/miliony lidí a o tomto filmu se tak málo ví? Poté jsem se v zajímavostech dočetl, že byl málo propagovaný kvůli nedostatku financí. Nad tím zůstává člověku rozum stát, jak je to někdy nespravedlivé. Ano, film je hodně naivní a pár věcí bylo celkem nereálných, přesto to bylo nádherné a každému, kdo může tento žánr to jen doporučuji. Třešničkou na dortu byla krásná hudba, kterou nemůžu dostat z hlavy. 90% ()