Bambi 2

USA, 2006, 75 min

Brian Pimental

Předloha:

Felix Salten (kniha)

Pokračovanie malého roztomilého kolouška bolo pre mňa neuveriteľnou citovou ždímačkou. Vedela som, že zomrieť nemôže ale aj tak som revela asi všade kde to dojemné malo byť. Na mňa proste tieto disneyovky vždy fungujú, stačí že je tam malý roztomilý bubi a už to ide samé. Bambi 2 sa mi dokonca zdal lepší ako tá jednotka. Viacej na mňa zapôsobil i keď mnohí tu hundrú aké to bolo lacné. Chcem bezpodmienečne Bambi 3, ale podmienkou je, že tam musí byť ďalší roztomilušký koloušek s neuveriteľne roztomilým dabingom. Už aj ten dabing spravil veľa, keď som neplakala tak som tu pišťala z tej dávky roztomilosti.(21.4.2014)

• Hal_Moore

Pokus navázat na obrovský divácký úspěch prvního dílu Disneymu nevyšel. Film postrádá snad vše, co nabízí jeho předchůdce, počínaje alespoň trochu přitažlivým naivním příběhem a konče dokonce horší animací než v o 64 let starším prvním díle. Dělat pokračování po více než půl-století se holt nemusí vždy vyplatit. Tento tah Disneyho marketingu opravdu nechápu. Vždyť film je určen pro děti, a ty jsou vrženy do děje, který přímo navazuje na dění v díle předchozím. Pokud děti nehybernovali celých čtyřiašedesát let, budou mít s pochopením filmu dvakrát tak větší problémy. Ale na druhou stranu to uběhlo poměrně rychle, děj byl svižnější a mezi postavičkami se vedle výra objevil další favorit - dikobraz. Bambi 2 zaspal dobu o celého půl století, ale jen za to si nezaslouží házet do kouta. Diváci se u něj pobaví stejně, jako v jiných dnešních podprůměrných animácích (Ice Age 2).(21.6.2007)

Tak na tenhle animovaný film se mi dívat zprvu vůbec nechtělo, ale mile mě překvapil. Připadá mi takový miloučký, nenásilný a prostě pěkný. Uznávám, že je jenom pro děti a já nejsem dítě, ale tenhle filmík má v sobě nějaké kouzlo, což způsobuje, že se mi líbí mnohem více než některé jiné animáky pro děti: Valiant, Strašpytlík, i třeba Karcoolka. Tohle je v dnešním světě 3D animace něco jiného, takové příjemné osvěžení vrátit se ke staré grafice. Ne že by se mi to líbilo moc, ale je to jiné a je to prostě zase změna. Jo, postrádám větší příběh, nebyl tu skoro žádný, teda spíše ta zápletka chybí, ale nevím, u Bambiho jsem se usmála a zasmála možná tak jako dohromady u výše zmiňovaných animáků. Takže ať si kdo chce říká co chce, že je to moc pro děti nebo tak, ono to sice je, ale je to tak miloučké, že to odpouštím. Prostě se mi to líbilo a rozhodně se za to nestydím.(27.6.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $34,958,637Tržby za predaj DVD v USA $63,215,305 //počet predaných kusov 3,169,941║ spočiatku som sa toho bál ale nakoniec som ostal milo prekvapení, až neskutočne sa to priblížilo úžasnej hravej atmosfére originálu z 1942, animačne vyhrajkané, príbehovo pútavé, zábavné a miestami čarovná atmosféra, veľká spokojnosť a asi najlepšie druhé pokračovanie od Disney /90%/(1.11.2008)

• MoiJe

Pekné, pekné. I keď v podstate bez príbehu (asi tam malo isť o zbližovanie s otcom a odvahu.... čo sa mi nepáčilo, že sa teda s otcom zblížil keď preukázal tú odvahu. Podmienená rodičovská láska?). Samozrejme zajačiky roztomilé, Bambi tiež.... i keď sa jemu i ockovi pričasto menila farba očí. A tiež mi trochu vadilo, že všetko, na čo nemal, prekonal počas jednej naháňačky. Strach, skaly, dikobraza...proste všetko. Ako by som napríklad Levieho kráľa a pod. doporučovala aj dospelým, toto asi skutočne len najmenším:-( PS: Opať škoda, že po celej Prahe len dabing, i keď tu to nevadilo zďaleka tak ako pri Karcoolke. A keď už o zvuku.... chichotanie zajkov a pod. je fakt milé:-)(9.3.2006)

• - Film byl současně vypuštěn do kin ve 25 zemích, v USA šel ale přímo do prodeje.

• - Ve filmu byly použity náměty, které ve filmu Bambi (1942) nebyly zrealizovány.

• - Při práci se vycházelo z dochovaných Disneyho poznámek a návrhů k původnímu filmu. Bambi 2 tedy přímo navazuje na poetiku i myšlenky pvního filmu Bambi (1942). (Pavlínka9)