Bambi 2

Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 2006, 75 min

Brian Pimental

Felix Salten

Nechapu ty reci typu, nastavovana kase, "laciny Disney produkt". Přijde mi že se lidi rozhodli předem a nedali tomu ani sanci. Osobně si myslim že tento film je ještě o něco lepší než první díl a to už je co říct - zatímco první vařil hlavně z toho že byl revoluční ve své době, tento už staví na solidním příběhu o dobrodružství, prátelství a mezilidských vstazích. Nejduležitější je ale hodnotit to v rámci cílovky a kategorie filmu. Je opravdu maličko filmů co můžu v klidu pustit své dvoulete dceři a tento u nás hraje spolu s Aristokočkama prim.(15.7.2018)

Ve druhém díle pohádky o Bambim se vracíme v ději zpátky ke smrti matky malého kolouška. Jelikož se tato smutná událost stane v zimě, Velký kníže - Bambiho otec, svolí, že se o něj postará, dokud nenastane jaro. Bambi se učí vidět svět očima vládce lesa, snaží se zaujmout otcovu pozornost a prožívá dobrodružství se svými kamarády. Buduje se vztah mezi otcem a synem, což se zdá jako hlavní náplň filmu. Majestátní jelen si díky svému mláděti připomíná krásy života. Nakolik jsou si podobní ověří závěrečná zkouška Bambiho při setkání s člověkem. Paradoxně byl pro mne druhý díl krásnějším, než jeho o mnoho let mladší předchůdce. Rozhodně ale doporučuji zhlédnout ve správném pořadí.(7.3.2018)

• MoiJe

Pekné, pekné. I keď v podstate bez príbehu (asi tam malo isť o zbližovanie s otcom a odvahu.... čo sa mi nepáčilo, že sa teda s otcom zblížil keď preukázal tú odvahu. Podmienená rodičovská láska?). Samozrejme zajačiky roztomilé, Bambi tiež.... i keď sa jemu i ockovi pričasto menila farba očí. A tiež mi trochu vadilo, že všetko, na čo nemal, prekonal počas jednej naháňačky. Strach, skaly, dikobraza...proste všetko. Ako by som napríklad Levieho kráľa a pod. doporučovala aj dospelým, toto asi skutočne len najmenším:-( PS: Opať škoda, že po celej Prahe len dabing, i keď tu to nevadilo zďaleka tak ako pri Karcoolke. A keď už o zvuku.... chichotanie zajkov a pod. je fakt milé:-)(9.3.2006)

Abych pravdu řekla, chvílemi jsem se bavila více než u "prvního" dílu. Kdyby se oba filmy spojily, myslím, že bych byla hodně spokojená. Písničky se mi také líbily, jenom ta animace docela pokulhává. Tvůrci se ale rozhodně stydět nemusí, jako rozšíření původní klasiky solidní záležitost, která ale dospělého (a tedy asi ani mě) moc nezaujme.(30.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $34,958,637Tržby za predaj DVD v USA $63,215,305 //počet predaných kusov 3,169,941║ spočiatku som sa toho bál ale nakoniec som ostal milo prekvapení, až neskutočne sa to priblížilo úžasnej hravej atmosfére originálu z 1942, animačne vyhrajkané, príbehovo pútavé, zábavné a miestami čarovná atmosféra, veľká spokojnosť a asi najlepšie druhé pokračovanie od Disney /90%/(1.11.2008)

• - Film byl současně vypuštěn do kin ve 25 zemích, v USA šel ale přímo do prodeje. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu byly použity náměty, které ve filmu Bambi (1942) nebyly zrealizovány. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při práci se vycházelo z dochovaných Disneyho poznámek a návrhů k původnímu filmu. Bambi 2 tedy přímo navazuje na poetiku i myšlenky pvního filmu Bambi (1942). (Pavlínka9)