Bambi 2

Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 2006, 75 min

Brian Pimental

Felix Salten

Ve druhém díle pohádky o Bambim se vracíme v ději zpátky ke smrti matky malého kolouška. Jelikož se tato smutná událost stane v zimě, Velký kníže - Bambiho otec, svolí, že se o něj postará, dokud nenastane jaro. Bambi se učí vidět svět očima vládce lesa, snaží se zaujmout otcovu pozornost a prožívá dobrodružství se svými kamarády. Buduje se vztah mezi otcem a synem, což se zdá jako hlavní náplň filmu. Majestátní jelen si díky svému mláděti připomíná krásy života. Nakolik jsou si podobní ověří závěrečná zkouška Bambiho při setkání s člověkem. Paradoxně byl pro mne druhý díl krásnějším, než jeho o mnoho let mladší předchůdce. Rozhodně ale doporučuji zhlédnout ve správném pořadí.(7.3.2018)

Pokračovanie malého roztomilého kolouška bolo pre mňa neuveriteľnou citovou ždímačkou. Vedela som, že zomrieť nemôže ale aj tak som revela asi všade kde to dojemné malo byť. Na mňa proste tieto disneyovky vždy fungujú, stačí že je tam malý roztomilý bubi a už to ide samé. Bambi 2 sa mi dokonca zdal lepší ako tá jednotka. Viacej na mňa zapôsobil i keď mnohí tu hundrú aké to bolo lacné. Chcem bezpodmienečne Bambi 3, ale podmienkou je, že tam musí byť ďalší roztomilušký koloušek s neuveriteľne roztomilým dabingom. Už aj ten dabing spravil veľa, keď som neplakala tak som tu pišťala z tej dávky roztomilosti.(21.4.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $34,958,637Tržby za predaj DVD v USA $63,215,305 //počet predaných kusov 3,169,941║ spočiatku som sa toho bál ale nakoniec som ostal milo prekvapení, až neskutočne sa to priblížilo úžasnej hravej atmosfére originálu z 1942, animačne vyhrajkané, príbehovo pútavé, zábavné a miestami čarovná atmosféra, veľká spokojnosť a asi najlepšie druhé pokračovanie od Disney /90%/(1.11.2008)

• zdeny99

Walt Disney po více jak 60 letech chtěl navázat na obrovský úspěch legendárního Bambiho, jenže to se mu vůbec nepovedlo. Malý Bambi se stále trápí tím, že mu lidé zabili matku, stále o ní sní a myslí si, že se jednoho dne vrátí. Mezitím roste a roste a nic zásadního se neděje. Čím byl Bambi výborný, to vše předvedl v dnes již klasickém prvním díle. Tohle je jen nastavovaná kaše. [799. hodnocení, 26. komentář, 64%](26.11.2019)

Nechapu ty reci typu, nastavovana kase, "laciny Disney produkt". Přijde mi že se lidi rozhodli předem a nedali tomu ani sanci. Osobně si myslim že tento film je ještě o něco lepší než první díl a to už je co říct - zatímco první vařil hlavně z toho že byl revoluční ve své době, tento už staví na solidním příběhu o dobrodružství, prátelství a mezilidských vstazích. Nejduležitější je ale hodnotit to v rámci cílovky a kategorie filmu. Je opravdu maličko filmů co můžu v klidu pustit své dvoulete dceři a tento u nás hraje spolu s Aristokočkama prim.(15.7.2018)

• - Ve filmu byly použity náměty, které ve filmu Bambi (1942) nebyly zrealizovány. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při práci se vycházelo z dochovaných Disneyho poznámek a návrhů k původnímu filmu. Bambi 2 tedy přímo navazuje na poetiku i myšlenky pvního filmu Bambi (1942). (Pavlínka9)

• - Film byl současně vypuštěn do kin ve 25 zemích, v USA šel ale přímo do prodeje. (Zdroj: ČSFD.cz)