Bambi 2

Animovaný / Rodinný / Drama

USA, 2006, 75 min

Brian Pimental

Felix Salten

Ve druhém díle pohádky o Bambim se vracíme v ději zpátky ke smrti matky malého kolouška. Jelikož se tato smutná událost stane v zimě, Velký kníže - Bambiho otec, svolí, že se o něj postará, dokud nenastane jaro. Bambi se učí vidět svět očima vládce lesa, snaží se zaujmout otcovu pozornost a prožívá dobrodružství se svými kamarády. Buduje se vztah mezi otcem a synem, což se zdá jako hlavní náplň filmu. Majestátní jelen si díky svému mláděti připomíná krásy života. Nakolik jsou si podobní ověří závěrečná zkouška Bambiho při setkání s člověkem. Paradoxně byl pro mne druhý díl krásnějším, než jeho o mnoho let mladší předchůdce. Rozhodně ale doporučuji zhlédnout ve správném pořadí.(7.3.2018)

Jedničku jsem si zamiloval, speciálně Dupíka, na dvojku jsem se díval po shlédnutí místních hodnocení a komentářů. Líbila se mi minimálně stejně jako jednička, možná i víc. Pravda, vypadá to jinak, ale ať mi nikdo netvrdí, že je špatné, když dva filmy, které jsou od sebe více jak 60 let obsahují rozpoznatelné rozdíly (moderní neznamená horší). Od první chvíle až do titulků jsem se rozplýval snad nad vším (animace, originální dabing, zvířátka, hudba) a pokud je to pro vás "Disneyovská kaše", tak to nebyl film pro vás. Nakonec to stejně nejvíc ocení děti. Tenhle film prostě v divákovi, který ví na co se jde koukat, vzbuzuje přesně takové pocity, jaké tvůrci chtěli, aby vzbuzoval. Pět hvězdiček, tak trochu i na truc vzhledem k místnímu hodnocení.(22.2.2011)

Pokračovanie malého roztomilého kolouška bolo pre mňa neuveriteľnou citovou ždímačkou. Vedela som, že zomrieť nemôže ale aj tak som revela asi všade kde to dojemné malo byť. Na mňa proste tieto disneyovky vždy fungujú, stačí že je tam malý roztomilý bubi a už to ide samé. Bambi 2 sa mi dokonca zdal lepší ako tá jednotka. Viacej na mňa zapôsobil i keď mnohí tu hundrú aké to bolo lacné. Chcem bezpodmienečne Bambi 3, ale podmienkou je, že tam musí byť ďalší roztomilušký koloušek s neuveriteľne roztomilým dabingom. Už aj ten dabing spravil veľa, keď som neplakala tak som tu pišťala z tej dávky roztomilosti.(21.4.2014)

Nechapu ty reci typu, nastavovana kase, "laciny Disney produkt". Přijde mi že se lidi rozhodli předem a nedali tomu ani sanci. Osobně si myslim že tento film je ještě o něco lepší než první díl a to už je co říct - zatímco první vařil hlavně z toho že byl revoluční ve své době, tento už staví na solidním příběhu o dobrodružství, prátelství a mezilidských vstazích. Nejduležitější je ale hodnotit to v rámci cílovky a kategorie filmu. Je opravdu maličko filmů co můžu v klidu pustit své dvoulete dceři a tento u nás hraje spolu s Aristokočkama prim.(15.7.2018)

• MoiJe

Pekné, pekné. I keď v podstate bez príbehu (asi tam malo isť o zbližovanie s otcom a odvahu.... čo sa mi nepáčilo, že sa teda s otcom zblížil keď preukázal tú odvahu. Podmienená rodičovská láska?). Samozrejme zajačiky roztomilé, Bambi tiež.... i keď sa jemu i ockovi pričasto menila farba očí. A tiež mi trochu vadilo, že všetko, na čo nemal, prekonal počas jednej naháňačky. Strach, skaly, dikobraza...proste všetko. Ako by som napríklad Levieho kráľa a pod. doporučovala aj dospelým, toto asi skutočne len najmenším:-( PS: Opať škoda, že po celej Prahe len dabing, i keď tu to nevadilo zďaleka tak ako pri Karcoolke. A keď už o zvuku.... chichotanie zajkov a pod. je fakt milé:-)(9.3.2006)

• - Při práci se vycházelo z dochovaných Disneyho poznámek a návrhů k původnímu filmu. Bambi 2 tedy přímo navazuje na poetiku i myšlenky pvního filmu Bambi (1942). (Pavlínka9)

• - Ve filmu byly použity náměty, které ve filmu Bambi (1942) nebyly zrealizovány. (Elwanelyn)

• - Film byl současně vypuštěn do kin ve 25 zemích, v USA šel ale přímo do prodeje. (Elwanelyn)