Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Ripley Holden (David Morrissey) je majitelem zábavního rodiného podniku. Jeho snem je vybudovat ve městě nové Las Vegas a být úspěšným podnikatelem. Jednoho rána však nalezne mrtvého mladíka přímo ve svém kasínu. K případu je zavolán detektiv Carlisle, který se během vyšetřování zaplete s Ripleyho ženou Natalie. Postupně se dostane do konfliktu s Ripleym a vyšetřování se tak stává spíše osobní záležitostí a touhou po pomstě. (Vizmír)

(více)

Recenze (25)

easaque 

všechny recenze uživatele

kombinace kriminálky a muzikálu zní absurdně a taky to tak vypadalo. Režijně a dramaturgicky je to zvládnuté bravúrně a herecké obsazení to mělo více než dobré. Holden mi byl od začátku šíleně nesympatický, ale i tak jsem mu věřil každé slovo i gesto. Mělo to silný i slabý stránky (například ke konci dost utahaný), ale výsledek byl víc než dobrý a čtyří hvězdičky si určitě zaslouží. Takže doporučuji dalším úchylákům - málokdo to ale asi zkousne, aspoň si myslím. ()

mad_ness 

všechny recenze uživatele

Z tých sladkostí, ktoré David (Tennant) tlačil počas tých šiestich častí do hlavy, by jedného urvalo, tak ja pevne dúfam, že z toho nedostal cukrovku. Nechala som sa uniesť prvou časťou a bohužiaľ, hodnotenie musím znížiť, pretože sa to tam celé naťahovalo ako soplík. Ani tá posledná časť s hláškou „Just because you like The Graham Norton Show, it doesn’t make you Colwyn Bay.“ Obaja Davidovia sa mi ale prevelice páčili. No a čo sa týka moralizovania toho prípadu...moralizovať nebudem, aj keď... Joj a tá klíma je fakt mätúca, raz sa tam premávajú v plavkách, druhý deň v bundách a David Tennant má asi nestálu teplotu tela, keď bol celý čas vyštafírovaný v tom kabáte Janis Joplin. ()

Reklama

Rosana 

všechny recenze uživatele

Héééj, jsem si říkala: "Co to jako je?" když detektiv s hlavním podezřelým začali vesele tancovat a zpívat. On je to krimi-muzikál? A nebyl to jen krimi-muzikál. Postupně se z toho stalo rodinné psychologické drama, pokračující romantickou komedií a končící jako pohádka. Pořád všechno muzikál. Já ty Brity miluju. A Davida Tennanta! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nález mrtvoly jakéhosi darebáka, který nikomu chybět nebude, přivede do zábavního městečka detektiva, jehož cílem je najít pachatele. Jak se na první pohled zdá. Ale, je to tak doopravdy?_____ Blackpool je detektivkou v tom smyslu, jak bývá obvyklé, jen velmi vzdáleně. Vyšetřování totiž nerozkrývá zločin, ale hlavně vztahy v jedné rodině. Staré křivdy a naooko udržované vztahy, které byly dlouho pod pokličkou, vyplouvají na povrch a na světle je vidět, jak ubohé a přežité jsou. Je jasné, že zpátky do zdánlivé idylky dobře situované rodiny se už vrátit nedá.______ Fromou vyprávění Blackpool připomíná muzikálový western: do města přijíždí nový muž, muž s čistým štítem, muž s úkolem město vyčistit. A narazí na místního kápa, chlapíka disponujícího fyzickou silou, penězi, vlivem a navíc krásnou, smutnou a osamělou ženou. A právě o ni svede detektiv s drsným zlatokopem souboj - často snímaný ve stylu Sergia Leoneho jako dlouhé vražedné pohledy._______ Blackpool je ale westernem nové doby, kdy karty dobra a zla nejsou rozdány jednoznačně. Proto se detektiv ve snaze získat svou lásku hodně ušpiní a z města rozhodně neodjede s čistým štítem. Zlatokop zase předvede i vášnivou a přemýšlivou stránku svého charakteru, takže je pochopitelné, proč si ho žena, o kterou se teď bojuje, před lety vybrala a proč s ním zůstává. ____ Prokreslenost charakterů souvisí s tím, jestli je dokážou herci zahrát - a o tom v Blackpoolu není nejmenších pochyb. Dobře zahrané jsou i vedlejší postavy, ty ústřední jsou přímo excelentní. D. Tennant jako detektiv s klukovským šmrncem znovu předvání, jak tvárný a roztomilý umí být. D. Morrissey je snad ještě lepší, protože dokáže postavě lehce slizkého světského dodat i odstíny skrývané nejistoty a lásky, takže zdaleka není tak nesympatický, jak se to zprvu jeví. Sarah Parish přesně vyplňuje prostor mezi oběma protivníky - je sympatická i zranitelná, aniž by na sebe příliš upozorňovala, protože ve westernech obvykle žena bývá rozbuškou příběhu, ale ne jeho tahounem. _____ A co je na tomhle seriálu nejdůležitější? Je vtipný, ironický a svěží. Muzikálová čísla ze starých hudebních fláků skvěle posouvají děj a já si přála, aby jich bylo víc. K téhle sérii se ráda vrátím. JE TO ZÁBAVA! (a tohle je můj přesně 1000. komentář) /25. 4. 13./ ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nebolo to také zlé, ale vďaka bohu, že to má len 6 častí. David Morrissey absolútna topka. Zatienil aj Davida Tennanta. Ešte pochválim ako herecký talent, tak aj krásu a sexepíl sexi maminy Sarah Parish. To najhoršie sú na seriáli muzikálové vložky, pri ktorých sa herci z ničoho nič začnú pozerať do kamery a spievať, čo spôsobí, že sa vrátite zo seriálu späť do vašej izby a uvedomíte si, že sa dívate na hranú šou. Absolútne to tým stráca úroveň. A to cez ten fakt, že sa spievajú pekné dobové pesničky. Vyšetrovanie vraždy v kasíne, čo je hlavná dejová linka, až tak nebaví, nemáte motiváciu sa to vôbec dozvedieť. A preto ja som sa hlavne bavil tým, ako si nie príliš príťažlivý detektív chce vrznúť so ženatou ženou majiteľa kasína. Možno si každý nájde to svoje, čo ho bude baviť, ale na mňa to pôsobilo až príliš lacne. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama