Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

genetique

Ak by som hodnotil hudbu, tak len tá film vyšvihla na dve hviezdičky. Tá ma doslova trhala pri klepkaní si nohou. Komplexnosť a zameranosť filmu tak ale spadá len na hudbu, to ale nič nemení na veci, že inak príbeh je len strata času. Skrátka, Michael si spravil na seba peknú, milú, no zbytočne drahú reklamu. Takže nabudúce si radšej pstím Michaela na 15minút v .mp3 formáte ako znovu pozerať na tento mix somariniek. 40%. ()

igi B.

Obrazovo-zvuková koláž (vlastně jakýsi "klipokál" :-) z dob, kdy se >mistrovi< přece jen poněkud lépe dařilo... (Re)prezentační dílko z tvorby chlápka, jehož jméno tenkrát ještě mohlo být synonymem pro slovo pop. A tahle popová pohádková šou dokazuje, že i poctivá popkulturní zábava může se stát svého druhu uměním. Ač tahle muzika nemusí být zrovna vaší parketou (a mojí tedy opravdu není), nutno uznat jistou originalitu a kvalitu v rámci žánru... Alespoň tekrát kdysi dávno... :-) Tři a půl hvězdičky za tuhle ač poněkud myšlenkově plytkou, přesto však zajímavou a objektivně vzato i poutavou podívanou, za Majklovy taneční kreace (a choreografii vůbec) pak bez uzardění zaokrouhleno nahoru... - - - P.S. Taky si myslíte, že M.J. je mimozenmšťan?... ;-)) ()

Rex Mundi

Samotný príbeh, ktorý sa len snaží pozliepať dokopy videoklipy a pri tom poukázať na Michaelovu lásku k deťom a túžbu pomôcť všetkým dobrým ľuďom je aj pri zavretí všetkých očí maximálne za dve hviezdičky. Ale nesmieme na prvotný účel tohoto filmu zabudnúť - a to je prezentácia Jacksonových videoklipov, ktoré boli, sú a navždy zostanú prevratnými a geniálnymi minidielkami, ktoré priniesli svetovej hudobnej scéne to, čo žiadne iné. A tak si Moonwalker v rámci svojho žánru 4 hviezdy zaslúži! ()

Marrty3

Michael Jackson je vážně génius. Svoji dobu dostal na kolena a dostává i další a dál dostávat bude. Neuvěřitelný zpěvák a tanečník se zapsal do historie a nikdo ho odtud nedostane. Moonwalker je nejen jeho tanec, ale i tento film. Snímek je sestaven z koncertů, videoklipů a příběhem s dětmi, obdivovateli a nepřítelem ( Joe Pesci, který je tu vážně skvělý ). Moonwalker je důkazem toho jak Michael miloval děti, což je o něm velmi dobře známo, často v nedobré souvislosti. Dále je tu ukázka naprostého fanatizmu mezi fanoušky, kde někteří kolabují na jeho vystoupeních. Jako celek je to stvořeno brilantně. Pouhé 2 věci mi tu vadí. První jsou plastelínové postavičky, které jsou s prominutím na odstřel. A tou druhou je, že mi tu chybí celý Thriller. ()

Miki68

Skvělá muzika. Na svou dobu úžasná. Třeba předělávka beatlesáckého hitu Come Together se dost povedla. Klipy kupodivu přežily a dodnes působí dosti nápaditě. Nebýt toho, že se mi někde vzadu v hlavě pořád objevovalo slovo pedofil, mohlo to být i o hvězdičku víc. Ale kdoví, jak to všechno vlastně je... ()

• Film je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejprodávanější videokazeta (VHS) všech dob. (Sintiroma)
  • Ve stejném roce byla vydána jediná zpěvákova autobiografie pod názvem „Moonwalk“. (Roman.Ticka)
  • Futuristicky vyhlížející auto, díky kterému unikne Michael Jackson svým pronásledovatelům z temných ulic města, je automobil Stratos ZERO. (Dragoni)