Akční / Fantasy / Hudební / Sci-Fi

USA, 1988, 93 min

Michael Jackson je vážně génius. Svoji dobu dostal na kolena a dostává i další a dál dostávat bude. Neuvěřitelný zpěvák a tanečník se zapsal do historie a nikdo ho odtud nedostane. Moonwalker je nejen jeho tanec, ale i tento film. Snímek je sestaven z koncertů, videoklipů a příběhem s dětmi, obdivovateli a nepřítelem ( Joe Pesci, který je tu vážně skvělý ). Moonwalker je důkazem toho jak Michael miloval děti, což je o něm velmi dobře známo, často v nedobré souvislosti. Dále je tu ukázka naprostého fanatizmu mezi fanoušky, kde někteří kolabují na jeho vystoupeních. Jako celek je to stvořeno brilantně. Pouhé 2 věci mi tu vadí. První jsou plastelínové postavičky, které jsou s prominutím na odstřel. A tou druhou je, že mi tu chybí celý Thriller.(14.4.2012)

• papuchalk

Hodinu a půl dlouhý videoklip/reklama, na kterém je překvapivé pouze ohromné množství násilí. Což je opravdu zvláštní, vzhledem k pacifisticko infantilnímu zaměření Jacksona (kterej ten příběh sám "vymyslel"). Naprosto nevhodné pro děti, a naprosto nevhodné pro dospělé. Zbývá jediná sorta lidí kterým se to může líbit. Fans. Děj nebo příběh nemá zde význam. Je stejně povrchní jako je děj reklamy houbičky na nádobí.(23.11.2014)

• petr.al

Pro skalní fanoušky Michaela Jacksona není ,,Moonwalker" Bad. Stejně tak i nejednomu mrňousovi radostí srdce zaplesá. Pokud však budete očekávat nějakou hlubší sondu pod Michaelovu pokožku, naleznete pouze vyumělkované scény s dětmi, cirkusácké padouchy, papundeklové studiové kulisy a to vše dohromady spíchnuté horkou chirurgickou nití, která drží pevně asi jako nos krále popu. Naštěstí jsou jednotlivé švy zakončovány notoricky známými klipy. 2,4* jen a pouze za muziku. P.S. Malý drsňáci tančící v metru jsou fakt dost dobří.(15.3.2015)

Zvláštní dílo.. začíná to jak dokument, pak trocha koncertu, sestřih videoklipů. pak začně něco jako děj s dětma, pak naprosto úchvatnej Smooth Criminal a dál divnej "děj". Končíme opět na koncertě, osobně bych si tam představoval lepší song. Sečteno, podtrženo.. je to divný.. ale jsou tam ty nesmrtelny písničky, tak pod 4 jít nemůžu :)(19.4.2014)

Skvělá muzika. Na svou dobu úžasná. Třeba předělávka beatlesáckého hitu Come Together se dost povedla. Klipy kupodivu přežily a dodnes působí dosti nápaditě. Nebýt toho, že se mi někde vzadu v hlavě pořád objevovalo slovo pedofil, mohlo to být i o hvězdičku víc. Ale kdoví, jak to všechno vlastně je...(26.8.2008)

• - Natáčelo se od prosince 1987 do ledna 1988 v Kalifornii (USA). (Varan)

• - Ve stejném roce byla vydána jediná zpěvákova autobiografie pod názvem „Moonwalk“. (Roman.Ticka)

• - Během honičky ve studiu se Jackson schová v kostymérně. Tam je možno zahlédnout kostým zbabělého lva z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). Jackson si zahrál v remaku tohoto filmu - muzikálu Čaroděj z roku 1978, kde se ujal role strašáka. (Morien)