Můj bratranec Vinny

My Cousin Vinny

Môj bratranec Vinny

Komedie / Krimi

USA, 1992, 120 min

Hledal jsem na sobotní večer nějakou příjemnou komedii. Náhodou se mi dostal do rukou tento film. Vzpomněl jsem si, že jsem ho kdysi dávno před mnoha lety viděl a že se mi líbil. No a vzpomínky nelhaly. To, co jsem hledal, jsem našel a navíc jsem se příjemně pobavil. Joe Pesci je ve své roli výborný, člověk chvílemi ani neví, zda je tento pobuda doopravdy právník nebo nějaký vychytralý kriminálník. Ostatní herecké obsazení se povedlo též. Film je navíc plný vtipných scén a výtečných hlášek. V poslední půlhodině ze soudní síně film trochu zvážní, ale vůbec to nevadí. Vinnyho obhajoba, drcení "svědků" jednoho po druhém a závěrečné zpochybnění obžaloby díky pneumatikám, za to by se nemuseli stydět ani Perry Mason nebo Matlock. No, ale i ty Vinny hravě strčí do kapsy. Jak už jsem napsal, jedná se o příjemnou komedii, která dobře pobaví. Pokud máte navíc rádi filmy ze soudního prostředí, je to jasná volba!(2.2.2008)

Nenáročná,inteligentní a doslova k popukání komedie, která sice neurazí ale zas nudit se určitě nebudete. Co jí dělá vzhledem k triviálnosti zápletky nadprůměrnou, je ústřední dvojce složená z Joe Pesciho a podle mě zaslouženě oscarové Marisy Tomei. Která zde byla správně oprsklá a ani na okamžik nenechala moji bránici klidnou, z těch jejich přednášek o autech,vodovodním kohoutku či tikajících biologických hodinách jsem fakt nemohla :).(10.8.2010)

Jeden z nejlepších novodobých příkladů toho, že zábavnou komedii lze postavit na výkonech dvou herců. Sexy nevraživost okolo každého prohození slůvek mezi „chci-být-vidět-kostýmy střídající“ Tomeiovou a překvapivě nepsychopatickým Pescim jsem inhaloval plnými doušky a jako feťák se jimi těšil i během nudnějších minut jejich vzájemného oddělení. Nedorozumění, přes které je scénář přitáhne do centra dění, je navíc geniálně prosté a zápletka na něm vystačí parazitovat až do drobet rozplizlého finiše (kde teprve vyjde najevo, že Tomeiová neměla fungovat jenom jako zpestření pro diváky a Pesciho postavu). 80% Zajímavé komentáře: tron, castor(22.7.2010)

Pohodova komedia o jednom zapeklitom pripade vrazdy s vtipny Pascim ako neortodoxnym pravnikom. Pesci tu sice je dostatocne vtipny, ale vsetko ostatne mi pripada priemerne. Hlavne Karate Kid je tu totalne nevyrazny. Videl som to asi tretikrat a mojou srdcovkou sa tento film nikdy nestal. Parkrat som sa zasmial a to je tak vsetko. Aspon ze sudny proces sa vyvija celkom logicky bez sialenych zvratov. Z CZ dabingov sa mi paci viac ten s Fiserom. 6/10.(9.7.2018)

"THE KLAN'S HERE. THEY'RE INBRED. THEY SLEEP WITH THEIR SISTERS." ------------- Tak a už je to jasné. Keď najbližšie dostanem otázku, ktorý film mám veľmi rád, bude to bratranec Vinny! Joe Pesci v hlavnej úlohe neskúseného právnika v boji proti všetkým a všetkému svojským, nekonvenčným spôsobom. Znamenitý herecký výkon, skoro doťahujúci sa na jeho predchádzajúce úlohy v mafiánskych filmových klenotoch. My Cousin Vinny ... je tam všetko. Geniálny Pesci, podarené dialógy, Marisa, nezameniteľná južanská atmosféra amerického vidieku a pravý humor. Navyše, rok vydania 1992 znamená absolútnu absenciu toho zasraného, prízemného infantilného humoru, čo sa už bohužiaľ tak často nevidí a čo je pre kvalitnú komédiu základom. Silné 4 hviezdy a ak sa v noci dobre vyspím, bude to možno aj za päť a viacnásobný replay filmu je už teraz istý!(25.6.2018)

• - Inkriminovaný obchod s potravinami "Sac o Suds," kde sa udial zločin, je doteraz stále otvorený a nesie aj rovnaký názov. (Real Tom Hardy)

• - Poté, co Marisa Tomei získala za svoji roli Oscara, objevily se informace o tom, že předávající Jack Palance přečetl špatné jméno a herečka vyhrála omylem. Tyto spekulace však byly záhy vyvráceny, protože v zákulisí jsou dva asistenti, kteří by věc ihned uvedli na pravou míru. V celé historii předávání cen Akademie k takové situaci ještě nikdy nedošlo. (Coldrex)

• - Poslední film, ve kterém se objevil Fred Gwynne. (don corleone)