Můj bratranec Vinny

My Cousin Vinny

Môj bratranec Vinny

Komedie / Krimi

USA, 1992, 120 min

Střelený film, který má asi jen jeden účel - pobavit. A celkem se to daří. Joe Pesci je neuvěřitelný, hraje tak dobře, že se mi až zdálo jestli není náhodou takhle přiblblej i ve skutečnosti. Jen taková maličkost mi u jeho osoby lezla na nervy a sice český dabing, to se ksutečně nepovedlo, al eke konci si už člověk začíný zvykat. Ale jestli máte na výběr tak doporučuju radši původní znění. Pesciho výborně ho doplňuje oprsklá Marisa Tomei, která sice podává velmi pěkný výkon, ale že by na Oscara? Ale tak asi jo, sranda s ní byla. Celý probíhající soud se musí brát s nadhledem, ale to se od komedie asi očekává. Závěrem bych to zhodnotil asi tak: dobrá zábava s dobrými hláškami a s dobrými herci.(12.10.2008)

Může vás právník se šestitejdenní praxí, kerýmu se podařilo udělat zkoušky až napošestý vysekat z obvinění z vraždy? Tuhle komedii jsem kdysi dávno viděl, ale pamatoval jsem si jen letmo soudní scénu. Je to taková přiblbý americká komedie z počátku devadesátek, kde se nemusí moc přemejšlet. Joe Pesci byl klasicky napřesdržku a nebejt jeho, stálo by to za prd. Je to prostě film na nudný odpoledne. A Marisa Tomei je určitě dobrá herečka, ale že by tohle bylo na Oscara? Hm..(21.5.2010)

Filmy od soudu má hrozně rád a když se k tomu přidají dobré fóry, tak je to teprve paráda. Škoda jen, že Vinny měl dvě hodiny místo hodiny a půl, která by na tohle téma bohatě stačila. Joe Pesci ovšem v roli kreténského advokáta vynikl a jeho blbnutí s přehledem bavilo většinu stopáže. Nicméně nevím, jestli bych ho chtěl za právníka. 75%(2.5.2017)

Zo súdnej siene poznáme silné, srdcervúce a emočné drámy. A keď chcete, aby som vám načrtol tento film, predstavte si opak. Perfektná, až situačná komika, Pescimu malo byť napísaných oveľa viac podobných rolí, pretože je to postavička na popukanie. Ešte nesmiem zabudnúť na podporujúce články, ktorými sú súdne napätie a skvelý český dabing. No a o zábavu je postarané. 90%.(15.11.2007)

Môj asi naj film s Joeom Pescim. Myslím, že ani nemm viac čo povedať. Tento film treba jednoducho vidieť a kto má rád Pesciho, určite si obľúbi aj túto skvelú komédiu ktorú nesmierne ťahá nahor tak charakteristický herec ako Pesci určite je. V tomto filme mu sadla rola ako riť na šerbeľ. :)) (20.11.2010)(20.11.2010)

• - Pro roli Vinnyho se uvažovalo o Robertu De Niro i Danny DeVito, než byl obsazen Joe Pesci. (don corleone)

• - Poslední film, ve kterém se objevil Fred Gwynne. (don corleone)

• - V jednej scéne dá sudca Haller (Fred Gwynne) Vincentovi (Joe Pesci) za úlohu naučiť sa alabamské právo. Ide o takmer nesplniteľnú úlohu. Alabama má totiž najdlhšiu ústavu spomedzi všetkých amerických štátov, obsahujúcu takmer neuveriteľných 300 000 slov. Pre porovnanie, ústava Spojených štátov má necelých 4000 slov. (Real Tom Hardy)