The Visitation

Thriller / Drama / Horor

USA, 2006, 103 min

• *CARNIFEX*

V malom mestečku Antiochi sa jedného dňa začnú diať zázraky. Muž ochrnutý na jednu nohu sa dotkne plačúcej sochy Ježiša v kostole a začne plynule chodiť. Pochovaný pes sa vyhrabe z hrobu a vráti k svojmu pánovi. Vždy po zázraku sa na mieste objavia traja muži, ktorý zdelia odkaz: "..on prichádza..". Spolu so zázrakmi ruka v ruke prichádza aj zlo. Kto alebo čo prišlo do malého mestečka?? Nie všetci však veria na zázraky a trom tajomným mužom. Podarí sa bývalému pastorovi, ktorý stratil vieru zastaviť "svätú" trojicu?? Film ani z ďaleka nie je hororom. Je priemerne natočeným mysterióznym thrillerom z oblasti viery o tajomnom zle prichádzajúcom z pekla aby ovládlo svet formou zotročenia slabých "duší" obyčajných ľudí.(14.10.2012)

Tento film by sme mohli nazvať kresťanský horror.Kľudné mestečko Antiochiu navštívia veľmi čudný ľudia.A budú sa konať zázraky.Pes vstane z mŕtvych,jazvy na tele zmiznú,zlé vidiaci bude vidieť dobré atď.Tí cudzinci budú štyria a jeden z nich bude mesiáš.Bude mať dokonca aj jazvy na rukách po ukrižovaní.Ale všetko trvá len do určitého času,aj tie uzdravenia.Ale aj diabol chce svoje.Kresťania alebo nekresťania,na film sa celkom dobré pozerá.Ale neočakávajte že vás ten film uzdraví,keď ste náhodou chorí.Celkom príjemná zmena od iných horrorov.(12.12.2009)

Nutno říct že tenhle filmeček jsem sháněl asi 3 roky.Není moc známý-není s českým dabingem.U nás nebyl ani distribuován.O to jsem radši že ho mám.A k filmu jako takovému?O mě se ví že "Mystery"zbožnuji,no dokonalý umělecký zážitek mi kazí fakt-že nejsem schopen zažrat se do děje a zároveň číst titule.Proto 4*.Ke kritikům-odpaďákům pode mnou:kdo nechce ať se na to nedívá.Už jen tapeta dává znát že o kovbojku nepůjde.(23.11.2010)

• Falko

Jeden z dalsich filmov, ktory sice nebol az tak zly, ale mohol byt lepsi. Opät posobil na mna prilis lacno a je skoda, ze Edward Furlong nedokaze dostat lepsiu ulohu v nejakom kinofilme, pretoze na to, ze ho pre ulohu Johna Connora v T2 nasiel reziser James Cameron niekde vonku na ulici, je aj ked nie vyrazny, ale celkom dobry herec. Posledna polhodinka bola celkom napinava, ale nestaci ani na 3 hviezdicky, pretoze na tento film zabudnem dost rychlo. Kelly Lynch som tiez spoznal zaciatkom 90-tych rokoch v rodinnej komedii KUDRNATA HOLKA (1991) alebo v thrilleri po boku Mickeyho Rourka a Anthonyho Hopkinsa HODINY ZUFALSTVI (1990), ale v neskorsich filmoch som si ju nejako nevsimol. Ani reziser Robby Henson nie je znamy a ma za sebou malo filmov. Takze podtrzeno, secteno - slaby thriller... 07.08.2008 ______ Martin Donovan - (Travis Jordan) +++ Edward Furlong - (Brandon Nichols) +++ Kelly Lynch - (Morgan Elliot) +++ Randy Travis - (Kyle Sherman) +++ Richard Tyson - (Šerif Brett Henchle) +++ Don Swayze - (Abe) +++ Priscilla Barnes - (Dee Henchle) +++ Hudba: David Bergeaud +++(7.8.2008)

• Altmann

Toto je tak neskutecne spatny film, ze pro to nenachazim slov. Tisickrat ohrane klise o cloveku posedlem dablem, ovsem tak spatne natocene, neverohodne a prihlouple, ze jsem mel co delat, abych to vydrzel do konce. Lze doporucit jen naprosto nenarocnym divakum jako kulisu k nejake smysluplnejsi cinnosti, ostatni to jen otravi.(7.5.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „The Visitation“ od Franka E. Perettiho z roku 1999. (mr.filo)

• - Město Antioch odkazuje na stejnojmenné biblické město, kde bylo jedno z prvních působišť apoštolů. (mr.filo)