Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

beso74

Majster tesár sa trošku uťal... Tento kokteil by mal potešiť každého milovníka žánru, veď obsahuje toľko ingrediencii, žeby mali stačiť aj na niekoľko hororov - upír, zombie, okultné vedy, vikingské runy, reanimácia. Mal by potešiť, ale po zhliadnutí filmu som ostal dosť rozčarovaný a to predovšetkým vinou scenáristov. Nápad využiť ako námet na horor nacistickú fascináciu okultizmom sľuboval slušnú zábavu (na poli dobrodružného filmu to vynikajúco využil Spielberg u Indiána Jonesa), následné spracovanie nápadu už nie je žiadnou slávou, David Kajganich sa asi do prvej scenáristickej ligy tak skoro nezaradí. Ricard Wirth má silu oživovať mŕtvych, tá schopnosť je však využitá úplne katastrofálne a nelogicky. Wollnersovci majú pred nim ochranu a aj tak ho kŕmia a slúžia mu. Škoda nevyužitého potenciálu, mohol to byť zaujímavý hororík, kde nikto nezabíja prihlúplych vrieskajúcich tínedžerov. ()

darthhokro

A začínalo to tak slibně... Velká škoda, po cca 20. minutách se s filmu stala nudná soft vyvražďovačka ze dvěma nehereckýma slizounama v hlavní roli cavill, purcell. Naštěstí třetí slizoun , byl dostatečně napatlán silikonem. Atmosféra žádná, sexy kočky z dudama taky ne. ()

intro

Opravdu překvapivě dobrý horor s celkem originálním námětem. Paráda. Skvělá je scéna se zombie koněm, něco takového se jen tak nevidí. ()

Cortesz

Velice špatný horor, který absolutně postrádá scénář, a přitom námět skýtal zajímavou myšlenku. O to víc jsem byl v šoku, když jsem spatřil jméno podepsané pod kolonkou režie. Schumacher by udělal lépe, kdyby odešel do důchodu, než, aby nás tady zásoboval takovými horory s rádoby převratnou myšlenkou. Sice je pravda to, že to nepostrádá slušnou a krvavou akci a téměř celý film jsem se nenudil, ale od takového režiséra s takovým jménem bych čekal mnohem více, protože dobrá akce není všechno a i u hororu bych rád viděl nějaký aspoň slabší scénář, než-li žádný, jako v tomto případě. Dominic Purcell sice potěšil, ale tento rozhodně nezachrání po herecké stránce a jeho filmový bratr taktéž ne. ()

Pitryx

Nevím, co na tomto filmu bylo špatně, ale já u něj usnul a až pak sledoval do konce. Možná mne ani tematicky nezaujal. Prostě takový nic moc mišmaš nacizmu, okultismu, tak trochu hororu a snad fantasy. Hluchých míst nebylo zase tak moc, efekty, byť jen pár, vcelku nápadité. Tak nevím, buďto mi snímek nesedl do nálady, nebo… Nevím. Prostě mu něco schází a já nevím co to je. Nezaujal no.CI8120/9517+++dobrá opravuji. Dějově ucházející, masky dosti dobré, jen v závěru se mi to zdálo trochu digi. Průměrný snímeček, nepřinášející žádnou novinku, ale podívat se na to dalo i podruhé. 201207078120/8558+++ Dobrý nápad, dobré zpracování, skoro bez hluchoty. Sem tam i gore. Přidávám dvacet, je to celkem slušně zpracováno. ()

uodevr odpad!

Šmarjájoséf na rožni, kam já na ty výkaly furt chodím? Když je "Adolf Hitler and his inner circle became obsessed with the occult, believing that the black arts were key to their plan for world domination." to první, co na vás jakýsi tajemně poklidný hlas ve filmu hýkne, dává vám to tušit, že se asi bude kvalitně máchat v hovnech. Nu, a jakmile jeden týpek střelí druhýho týpka brokovnicí do břicha, čímž mu do něj udělá pěknou kulatou díru, načež se týpek přirozeně složí na zem jenom aby se po dvou minutách probral a celej žhavej se začal kajsi plazit, uvědomíte si, až jak velká nádrž hoven to vůbec je, ve které se tu rochní. A fakt, celej tenhle film je vrchol absurdity, nevkusu a takových volovin, že i Uwe Boll by se mohl posmívat. Má to všechno - rozbordelovanou výpravu děje, ridikulózní dialogy, postavy, které jsou zprvu průzračně dementní, avšak ke konci prskají jeden džínijus nápad za druhým, absurdní příběh, příšernou režii (což je po Budce a dvacet trojce od šumachra fakt podpásovka...i když, s ním to bylo jak na houpačce odjakživa), a v neposlední řadě děsně nenápaditou kameru a obzvlášť v poslední třetině totálně zesranej střih. Neméně zamrzí i to, že narozdíl od mnoha jiných trusovin tady tahle není ani zručně natočená sama o sobě, takže kde jiné filmové hnojiva mají šanci zapůsobit alespoň např. zajímavými filtry, vhodnými úhly, apod., Blood Creek se akorát tak zmůže na ohavně přepálenej a bezúčelnej filtr v úvodu, a neskutečně amatérsky natočenej snovej flashback. Šumachre, šumachre...chtělo by se to už konečně zhoupnout pořádně a něčeho se nahoře chytit a už nepusit. Dyť ty umíš, když chceš! ()

Olafsson

Blbost... Dvě hvězdy za charismatického Fassbendera v úvodu a originální, nicméně (nejspíš nechtěně) legrační způsob jak si otevřít duchovní třetí oko... Ten kdo tohle napsal byl asi na LSD... ()

jafuska

Souhlasím s komentářem uživatele Faustka, tady asi není co více dodávat, film, který je napínavý, hudba dokonale vykresluje temnou atmosféru od začátku do konce, a proto nechápu tak nízké hodnocení, nebylo to vůbec špatné, a řekla bych, že tento žánr má tak trochu s dočiněním s hororem, aspon místy, toto je film, na který se nezapomene zvláštně svým osobitým žánrem. ()

Mamlas

Tohle bylo docela fajn. Trochu zmatenější začátek to mělo, ale časem to dostalo nějakou hlavu a patu a dalo se koukat. Škoda vytřepaných záběrů, ale naštěstí to tím kameraman mrvil jen občas. (45%) ()

honzic

Opět nic moc drama, hororová atmosféra opět není nic extra, sice nějaká je, ale s hrdiny se člověk moc nesžije a je mu jedno, jak dopadnou. Dalším problémem je nejasný scénář a logika i záběry, sice slušné masky a semtam něco, ale jinak nic moc. Hodnocení: 45 % ()

tremors

Musím přiznat, že jsem se u tohohle filmu hodně bavil. A i přesto, že většina kritiky, kterou tu uživatelé píšou je oprávněná, tak si za svým čtyřhvězdičkovým hodnocením stojím. No v jakém jiném filmu můžete vidět masožravé koně :D. ()

Crybaby

Čakal som kým sa to rozbehne, deväťdesiat minút. Bolo to smiešne, so slabým scenárom, bez ľakačiek. K tomuto sa príliš kategória horor nehodí. Purcella by som si tam ani nevšimol, bol tak isto priemerný ako všetci ostatní v tom filme. 4/10 ()

moviefan4

Dosť slabé a nevýrazné. Začiatok filmu s fajn mysterioznou atmoškou bol naozaj fajn, ale keď sa film zmenil na akčno-horrorovú zlátaninu bez kúska atmosféry ktorú mal na začiatku vznikla z toho velká slabota. Postavam som od polovice filmu nefandil a bolo mi úprimne jedno kto z nich zomrie. Kills bolo mále ale zato boli docela fajn. Nemôžem si pomôcť ale film mi pripomínal mega moc slabú napodobeninu Evil Dead. Škoda podla mňa film s tak dobrým hereckým obsadením mohol vyzerať lepšie. ()

spawnxp

Režisér Joel Schumacher si dal k 70-tinám (!) celkem slušnej dárek. Kvalitní filmařská práce, má to atmosféru. Bod za zombickýho koně v kuchyni (!) ()

sAreOn

Proč si každý myslí, že do filmu stačí nastrkat alespoň jednoho pořádného nácka a nějakou tu čenou magii a máte zaručen úspěch? Bohužel film je plný klišé, bez inovace a bez atmosféry. O scénáři snad nemá ani cenu mluvit - jednoduchý, převídatelný a já se dokonce občas přistihl, jak kroutím hlavou. ()

Kroenen

Jedná se o další variaci na téma „Nacisti a nějaký druh tajemné síly“ pod taktovkou režiséra Joela Schumachera. Bohužel jediné co je pozitivního na tomto filmu je nápad, pak už to jde strmě z kopce. Postrádal jsem během celého filmu nějaké obstojné herecké výkony. Scénář taky za moc nestál. Přesto, že námět nebyl úplně k zahození a s lepším scénářem a aspoň pár obstojnými herci by z toho mohl být zajímavý horror, který by si obecenstvo našel (Nacistický okultismus a mystika kolem něj, když se dostane do dobrých rukou tak nezklame). Přesto bych aspoň vyzdvihl poměrně povedený vzhled nacistického záporáka a i plakát se celkem povedl. ()

redalert21

Hrozný sranec, nechápu proč to Purcell bere a Schumacher režíruje, dyt ten scénař to muselo být hned vidět, že to spěje do P... ()

Tinusa14

Béčková somarina ktorá sa snaží získať na vážnosti vďaka spojitosti s Hitlerom atď. Po sľubnom odštartovaní od Michaela Fassbendera som očakávala aspoň niečo minimálne priemerné čo sa však nepodarilo. Logika a "nápaditosť" deja boli dosť chabé nato, aby bol tento film len jedným z radu Béčkových hororov na ktoré si o mesiac nespomeniem že som ich videla. Tešil ma tu jedine tak Henry Cavil. ()

brasek

Krvavý potok je len holá fraška a nie horor. Horor má diváka desiť a tento snímok robí z diváka magora. Joel Schumacher by mal premýšľať nad penziou. ()

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)