Krvavý potok

Town Creek

Krvavý masaker

Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

Horor, který chce spíchnout dohromady nacisty, runy, krvavé obřady a farmáře. Zarytá fanynka by k tomuto dílku napsala, že Fassy byl postupem času čím dál tím méně seksy, až byl úplně nejmíň seksy. Za sebe říkám, že to třetí oko už bylo fakt mimo mísu a do módy nepřijde, ani kdyby to propagovala Hermiona.(14.8.2016)

Tento film měl dvě úrovně. Mysteriózně-mystickou, která se pak zvrhla v horrorový thriller. Přiznávám, že ta první úroveň se mi líbila víc, ale bylo jí věnováno podstatně méně než té druhé, která byla pro tvůrce důležitější. Takže úvod filmu byla jen taková vábnička. Jenže já jsem do toho šel s tím, že uvidím horror a toho se mi dostalo. I když spíš bych to nazval již výše zmíněným horrorovým thrillerem než čistě horrorem. Na rozdíl např. od filmu "Jeepers Creeper" měla zde postava totálního zabijáka logické opodstatnění, zahalené v hávu tajné nacistické minulosti. Ostatní samozřejmě již byla značná fantazie, ale i o tom horrory jsou. Navíc se mi film líbil jak po vizuální, tak i po hudební stránce. Velice efektní byl útok koně v domě a i postava hlavního záporáka vypadala vizuálně velice slušně. Navíc vše bylo neustále v pohybu, každá postava měla neustále něco na práci, nic nestagnovalo, takže i divák byl tímto tempem unešen a v některých situacích byl opravdu napnut. Mému hodnocení by se hodily i tři hvězdy. Jenže já jsem si tento film fakt celkem slušně užil. PS: Celkem šokující bylo zjištění na závěr, že v poměrně úzkém okruhu existuje ještě dalších osm bestií. Navíc byla jasně nastíněna "dvojka", kdy mladší z bratrů se vydá na cestu lovce oněch bestií, kdežto bratr starší zřejmě stane na straně zla. PS: Celou dobu mě něco trápilo, takže po +týdnu snižuji hodnocení na tři hvězdy, protože si myslím, že tak je to spravedlivé.(30.1.2010)

• igi B.

Hm, třicátá leta v USA a naziwarlock mezi červenými krky za účelem ovládnutí světa zlými nacisty - tak to se známá dvojka soukmenovců vůdce a říšského vedoucího pánové H & H musí v záhrobí za břicha popadat, jak to >okultní koření nacizmu< Joel Sch. všechno odhalil a popsal... A šup do současnosti a ejhle vznikl sugestivní blábůlek postavený na žánrově typickém pitomém chování postav a spoustě hloupostí a nelogičností, z nichž asi nejvíc do očí bijící je užití svastiky coby čertovského znamení, zvláště pak starými vikingy putujícími předkolumbovskou amerikou a zanechávajícími tam v krajině umístěné (hotový landart - opět ve tvaru svastiky!) jakési čarovné kameny pro budoucí příští... A víc se mi to nechce pitvat. Ztráta času a škoda slov... - - - - - (Poprvé viděno 28.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 1272., komentář zde jako stotřicátý - 29.3.2013)(29.3.2013)

• corpsy

Čože sa to stalo s pánom Schumacherom, režisérom, ktorý točil pecky ( THE LOST BOYS, HRÁČI SO SMRŤOU, VOLNÝ PÁD a áno, pre mňa aj jeho dvojica BATMANov )? Veď človek by mal vekom zbierať skúsenosti a byť mentorom pre ostatných a dokázať nemožné aj za pár babiek! Pravdepodobne omyl. Aspoň v tomto prípade. Slabota, hlavne na to, kto to točil.(6.1.2013)

Zvláštní film s ještě zvláštnější tématikou. Ve třicátých letech poslalo nacistické Německo do Ameriky několik agentů, aby studovali magické síly pomocí kamenů, které tady zanechaly dávní předci. Po desetiletích se setkáváme s dvěma bratry, kteří se chystají čelit tomuto zlu. V prvé řadě určitě zaujme hlavní role, kterou hraje Dominic Purcell, známý z Útěku z vězení. Zase tak špatné to nebylo, ale na předchozí Schumacherův film Číslo 23 to nemá. Nicméně záporák byl slušně udělaný, na konci to mělo i spád. 55%.(1.3.2010)

• - Ve filmu se měl objevit Jesse Metcalfe, ale na poslední chvíli byl nahrazen Henrym Cavillem (Evan). (Chatterer)

• - V jednu chvíli se uvažovalo o obsazení Chrise Kleina do hlavní role. (Holina)

• - Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)