Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (H.C.E.)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $104,000▐ úplne v pohode stráviteľný horror, ktorý zasahuje až do prvkov fantasy, na prvý pohľad pri úvodných titulkoch prekvapí aj dobré obsadenie, vtedy ešte skoro neznámych hercov ako Michael Fassbender a Henry Cavill, hlavne Cavill milo prekvapil a vypadá to že má sľubnú budúcnosť, hlavne som zvedavý ako sa predvedie v úlohe Supermana(2013). Joel Schumacher len potvrdzuje že nestratil svoju režisérsku obratnosť a ešte má na to aby dokázal z banálneho príbehu niečo vytrieskať, dokonca prišlo aj na solídny dramatický oblúk, príbeh zaujal, malo to napätie, akcie, dravosť, slušný "béčkový" priemer. A opäť dôkaz že Schumacherovi skôr sedia tie menšie filmy so skromnejšími rozpočtami. /60%/ ()

J*A*S*M

Jsem si vědom, že scénář Town Creeku je politování hodná tragédie, že herci včetně Purcella hrají jak ztrouchnivělá dřeva, že dialogy občas působí, jako by vůbec nedávaly smysl, a že triky se zrovna dvakrát nepovedly. Ale je mi to tak nějak úplně jedno - hodinu a půl jsem se obstojně bavil. Téma nacistického okultismu mi přijde velmi zajímavé a pro horor jako stvořené, takže se nepřástávám podivovat nad tím, že jej doposavad nikdo nebyl schopen na sto procent využít. Schumacher tedy nepřekvapil, ale ani nezklamal. Divácky mám z Krvavého potoka (to je zase název...) pocit pozitivní, kritika si na tom ale asi pěkně smlsne. Btw: Ten film pracuje s divákem (alespoň v první polovině) podobně jako s ním pracovali lonští Martyrs. Kdyby navíc tvůrci vynechali začátek (ten černobílý), přiblížili by se Mučedníkům ještě mnohem více - a film by fungoval daleko lépe. Nechápu, proč to tak neudělali. ()

Subjektiv odpad!

Musím se vyzpovídat. Málem jsem dal Krvavému potoku jednu hvězdičku, protože v černobílém intru odvedl osvětlovač (nejenom s ohledem na žánr b-horror, i obecně to ušlo) dobrou práci. Schumacher a scénář však nehodili flintu do žita a nakonec si ten odpádek vybojovali. Kdepak s těmi jejich prohřešky začít? Nejdříve je tu surf na vlně nacismu, který sice o nacismu nevypovídá vůbec nic, ale nejspíš jde z nazizombieka větší strach než ze zombíka z NKVD či Čeky (nebo se dočkáme časem i podobných filmů?). OK, prkno se překotilo. Pak je tu jednání postav, které se zřejmě řídilo vrhem kostkou. Pár SPOILERŮ to osvětlí. Nejdříve odněkud přilétne dlouho nezvěstný muž, popadne arzenál a svého bráchu, letí kamsi, tam střílí po komsi a bratr se zmůže jen na drobné výrazy překvapení a kamarádské přesvědčování, aby tolik neblbnul. Rodinka, na kterou si vztekloun došlápl, totiž již po léta oddaně, byť velmi nerada, vyživuje příslušného zombíka. 70-letá, mladě vypadající dcerka nejdříve se tváří strašně zle, ale potom co bratři odprásknou jejího bratra a nepřímo způsobí smrt jejího otce, najde v sobě určitý pozitivní cit pro útočníky a nadšeně souhlasí, že se tedy tomu nesmrtelnému náckovi postaví. KONEC SPOILERŮ, byť o ději budu mluvit dál. Téma zbytku filmu totiž musí každý uhodnout. Ano, bratři se pustí do boje s tím zákeřným nemrtvým. Boj má jistá pravidla, která jsou vymyšlena víceméně náhodně, stačí že splňují jisté minimum požadavků. Zombík je strašně mocný, ale jeho moc má taková omezení, aby hned nemohl všechny kuchnout. Taky má slabinu, které je možno využít k jeho porážce. Děj se pak přelévá mezi různými pokusy tu slabinu nalézt a využít, vše za různého nekoncepčního runového blábolení a zmateně vrhaných kusů mystiky. End of Story. ()

Isherwood odpad!

Nejnudnější film Joela Schumachera a zároveň aspirant na nejsměšnější horor roku. Zatímco intro ještě dává naději, hlavně díky Fassbenderově charismatu, zbytek už jenom dále sklouzává do sebeparodické frašky. Sterilní podívaná bez obtisku, kterou možná za pár let ocení leda tak sběratelé ‚guilty pleasure‘ kousků. Každopádně, digitální kůň v kuchyni s hořící hřívou je jedním z největších ‚wtf?!‘ momentů kinematografie už teď a kdyby pro nic, za tenhle úsek tomu filmu těch devadesát minut života obětovat musíte. :) ()

verbal

7, 6, 5, 4, 3 herci(ů) pronásledováno a postupně požíráno SS mumií, která se dle účelu scény chová buď jako strategický génius nebo jako totální "ženské zevní rodidlo vulgárně na čtyři". Efekty místy jako z roku 1939 (hořící uň). Téma nacistického okultismu a ševcovský mistr na režiserské židli, to by jeden řekl, že se z toho dá vytřískat kulantnější filmeček... ()

• Ve filmu se měl objevit Jesse Metcalfe, ale na poslední chvíli byl nahrazen Henrym Cavillem (Evan). (Chatterer)
  • Režisér Joel Schumacher a scenárista David Kajganich sa vážne pohádali o zmenách, ktoré chcel vo filme urobiť Schumacher. Podobná situácia sa udiala aj pri natáčaní filmu 8MM so scenáristom Andrewom Kevinom Walkerom.
    Finálne slovo mal nakoniec Schumacher, ktorý sám prepísal časti scenára. (elanius)
  • Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)