Krvavý potok

Krvavý masaker

Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

• lennyd

Mladý Evan se nemůže vyrovnat s tajemným zmizením svého bratra Victora (a navíc zbytek rodiny mu toto zmizení dává za vinu), když se náhle, po letech, Victor vrací zpět. Celou dobu byl držen na jedné farmě v okolí, a za pomoci svého bratra se sem chce vrátit, a pomstít se. Ale na farmě číhá něco, s čím ani jeden z nich dosud neměl co do činění, a ubohá rodina je vlastně také jen obětí prastarého zla ... Joel Schumacher udělal jednu velkou chybu, a tou je úvodní (černobílá) sekvence, která mne velmi navnadila (o tom že se nacisté zabývali okultismem žádná). Jenže po tomto nadějném úvodu přichází až příliš obyčejná vyvražďovačka (Joel Schumacher má určitě na víc). Sice se sem tam blýskl nějakým tím nápadem (když nemůže zlo překročit obranné runy, tak proč neovládnout jiného tvora a toho použít pro zničení těchto run), ale ten byl okamžitě potopen nějakým průšvihem (nasraný (a velmi digitální) kůň v kuchyni). Celkově jsem se trošku nudil, a nezabránil tomu Dominic Purcell v jedné z hlavních rolí, ani to šokující a velmi nečekané překvapení na konci filmu. Jen tak nějak doufám, že to nebyla cesta k natočení pokračování...(22.2.2010)

• peter12

Príbeh je dosť komplikovaný a nejaký čas mi trvalo sa v ňom zorientovať.A keď som prišiel nato čo je vo veci,tak som pochopil,že film veľa logiky nepobral,herecké výkony boli tiež dosť slabé aj pri týchto negatívách som pokojný.Srdce ma nebolí a tep mám v normálu .Film na prvý pohlaď vyznel chaoticky a aj na druhý,tretí.......Veľmi veľa vecí ma v tomto filme rozčuľovalo aj keď po krvavej stránke môžem byť spokojný.Po dejovej,scenáristickej a aj kamerovej vobec nie.No ale to monštrum malo strašidelne prvky v supermarkete by som ho nechcel stretnúť.(27.2.2015)

• genetique

Joel sa na staré kolená pustil do riadnej prasačiny. Úplný chliev a zmätok sa zrodil v hlave scenáristu a starý pán Schumi niečo podobné jednoducho ukočírovať nezvládol. Atmosféra veškerá-žádná, klišé strieda klišé nielen v príbehovej časti, ale dokonca aj v záberoch kamery a hereckých výstupoch všetkých zúčastnených. Niektoré gore scény sa ale naozaj podarili a keď už nič iné, tak aspoň to veľa krvi a hudobná zložka ma dokázali prinútiť film dopozerať. 40%.(6.4.2010)

Už dlouho se řídím pravidlem, že si před puštěním filmu nečtu recenze ani komentáře, protože to často ovlivňovalo můj úsudek. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Začátek s legendou o kamenech a vysláním nacistů do Ameriky mě příjemně navnadil a tak jsem lehce poklesl na mysli, když jsem byl ochuzen o děj na farmě a následně jsme přeneseni do přítomnosti. Moc mi totiž nevoněl příchod bratrů na farmu a jejich bezhlavé počínání. Navíc po akční stránce to dost skřípalo, stejně jako podivná kamera, která zmateně pobíhala sem a tam. Naštěstí se brzy na scéně objevilo monstrum a krvavá řežba mohla začít. No pravda mohla, ale až na pár záblesků se toho zas až tolik zajímavého nekonalo. Oživlé zombie totiž nepatří mezi moje oblíbence. Schumacher však i přesto dokázal místy vytvořit docela zajímavou atmosféru, která v sobě měla i špetku toho potřebného napětí. Otevřený konec nám navíc nabízí možnost, že by mohlo vzniknout pokračování a já bych se ani moc nedivil, kdyby se tak skutečně stalo. Pro mě je Krvavý potok průměrnou podívanou, která mi nikterak neublížila, ale že bych se na ní musel dívat pořád dokola, tak to určitě ne.(31.10.2011)

• Campbell

A tak jsem čekal že Schumacher po filmu Teror, znova překvapí, ale asi jsem čekal více.Příběh je celkem dobrý a dokáže překvapit, ale bohužel zpracování je tak žalostné až to bolí.Jediná scéna která se mi líbila byla scéna se zembie koněm, ale jinak jsem se spíše nudil a hlavně film mi přijde herecky nezvládlej, Purcell i Cavill jsou kvalitní herci ale tady se teda moc nepředvedou, oni hlavně nemají ani nijak co moc hrát. Atmosféra je nulová a krvavost taky, 2* za zmíněného koně a za sem tam dobrou scénu, ale jinak zklamání.(16.8.2012)

• - V jednu chvíli se uvažovalo o obsazení Chrise Kleina do hlavní role. (Holina)

• - Režisér Joel Schumacher a scenárista David Kajganich sa vážne pohádali o zmenách, ktoré chcel vo filme urobiť Schumacher. Podobná situácia sa udiala aj pri natáčaní filmu 8MM so scenáristom Andrewom Kevinom Walkerom.
    Finálne slovo mal nakoniec Schumacher, ktorý sám prepísal časti scenára. (elanius)

• - Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)