Krvavý potok

Krvavý masaker

Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

• igi B.

Hm, třicátá leta v USA a naziwarlock mezi červenými krky za účelem ovládnutí světa zlými nacisty - tak to se známá dvojka soukmenovců vůdce a říšského vedoucího pánové H & H musí v záhrobí za břicha popadat, jak to >okultní koření nacizmu< Joel Sch. všechno odhalil a popsal... A šup do současnosti a ejhle vznikl sugestivní blábůlek postavený na žánrově typickém pitomém chování postav a spoustě hloupostí a nelogičností, z nichž asi nejvíc do očí bijící je užití svastiky coby čertovského znamení, zvláště pak starými vikingy putujícími předkolumbovskou amerikou a zanechávajícími tam v krajině umístěné (hotový landart - opět ve tvaru svastiky!) jakési čarovné kameny pro budoucí příští... A víc se mi to nechce pitvat. Ztráta času a škoda slov... - - - - - (Poprvé viděno 28.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 1272., komentář zde jako stotřicátý - 29.3.2013)(29.3.2013)

Není to nic extra, ale nezklamalo to. Chápu, že režisér to postavil na akci, leč je to na úkor atmosféry. Ta není tak silná, flashbacky by vytvořili hustější atmosféru. Potenciál byl na to zde slušný. Zklamáním je doplňující námět - "bratr v armádě, který se stal v Iráku hrdinou". To si mohl Joel Schumacher odpustit. Herečka co ztvárnila hlavní ženskou roli selhala. Naštěstí to vyvažuje hlavní hnusák. Je to idealista, co věří ve vědecký okultismus :) .(24.1.2010)

• Isherwood

Nejnudnější film Joela Schumachera a zároveň aspirant na nejsměšnější horor roku. Zatímco intro ještě dává naději, hlavně díky Fassbenderově charismatu, zbytek už jenom dále sklouzává do sebeparodické frašky. Sterilní podívaná bez obtisku, kterou možná za pár let ocení leda tak sběratelé ‚guilty pleasure‘ kousků. Každopádně, digitální kůň v kuchyni s hořící hřívou je jedním z největších ‚wtf?!‘ momentů kinematografie už teď a kdyby pro nic, za tenhle úsek tomu filmu těch devadesát minut života obětovat musíte. :)(8.2.2010)

• corpsy

Čože sa to stalo s pánom Schumacherom, režisérom, ktorý točil pecky ( THE LOST BOYS, HRÁČI SO SMRŤOU, VOLNÝ PÁD a áno, pre mňa aj jeho dvojica BATMANov )? Veď človek by mal vekom zbierať skúsenosti a byť mentorom pre ostatných a dokázať nemožné aj za pár babiek! Pravdepodobne omyl. Aspoň v tomto prípade. Slabota, hlavne na to, kto to točil.(6.1.2013)

Tak za prvé se skutečně jedná o strašlivou kravinu. Za druhé, a to je důležitější, se jedná o dosti zábavnou kravinu. Joel Schumacher určitě udělal lepší filmy, ale určitě i horší. Tady se jedná o svižný, akční a relativně napínavý snímek, který totálně nedává smysl a jeho zápletka je vskutku k smíchu. Kdybych si myslel, že to Schumacher myslí vážně, tak to asi ohodnotím jinak, ale vzhledem k tomu, že tomu nevěřím, tak jsem nadmíru spokojený. Výborné herecké obsazení se nedá nezmínit. Purcell, Cavill, Fassenberg, Booth, Collins a Miller, kterého jsem bohužel nepostřehl. Je to blbost, to ano, ale pod 50% si to nezaslouží.(5.5.2013)

• - Dominic Purcell a Wentworth Miller se setkali již při natáčení seriálu Útěk z vězení (od r. 2005). (Stirek45)

• - V jednu chvíli se uvažovalo o obsazení Chrise Kleina do hlavní role. (Holina)

• - Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)