New York 1976: Paul přijíždí k Johnovi na nečekanou návštěvu... Zatímco Paul McCartney je v New Yorku, aby zde odehrál několik vyprodaných koncertů s Wings, celé město je poblázněné spekulacemi o obnovení Beatles. Ačkoliv novináři nabízejí ohromné sumy peněz, nedaří se jim proniknout od života Johna Lennona - izolovaného od světa. Šest let po hořkém rozchodu Beatles, přijíždí Paul na nečekanou návštěvu k Johnovi. Zpočátku trochu odměřený John starému kamarádovi příliš nedůvěřuje. Ale postupně se dávné hořké vzpomínky vytrácejí, a oni se opět stávají tím, čím od počátku byli dvěma kamarády z Liverpoolu. A tak pohrávajíc si s myšlenkou na obnovení dávné legendy, připravují pro svět největší hudební šok všech dob... Film podle skutečné události po všechny fanoušky Beatles! (oficiální text distributora)

Anaximandr

Film je plný vydarených scén. Asi najlepsia je scéna s policajtami v parku. Výborný je aj rozhovor Lennona s fandom v talianskej restaurácii, či záverečná scéna na byte a tá televízna show. Dobre som sa pobavil. ()

Wishkah

Příběh o tom jak to kdysi mohlo být. Krásný komorní film který stojí a padá na dvou hlavních hercích Aidanu Quinnovi a Jaredu Harrisovi. A musím přiznat, že oba podávají vynikající výkony. Krásný mystifikační snímek ()

#47

Nenápadný film, který se především snaží důkladně vykreslit legendární duo Lennon/McCartney v době kdy už se jizvy začaly zacelovat...herci si očividně dali záležet na nastudovadni svých postav a nelze než souhlasit s tvrzením, že člověk jim jejich úlohu velmi brzy uvěři a do filmu se s chutí ponoří. Už osoba režiséra dáva jistou záruku...jak to řici jinak než realističnosti. Co se týče scénáře, který je postavený zejména na dialogu obou hlavních postav (všichni ostatní jsou víceméně jen křoví)...je napsán velmi nápaditě, tak aby v hodině a půl mohl obsáhnout snad všechny témata která člověka při tomto námětu napadnou a ač jsem to zpočátku nečekal, čím více se film blíží do finále, tím silnější jsou scény které jsou zde zobrazovány a samotný konec snad mluví za vše. Filmu ale nechybí ani humor a tak tato tragikomická podívaná tedy jak dojímá tak i pobaví. Za zmínku také stojí velmi věrné interiéry Lennova bytu i autentická budova, které reálnou atmosféru ještě dokreslují, škoda jen, že nebylo v silách tvůrců do filmu zakomponovovat alespoň nějaké písně Brouků, což se týká bohužel i jejich písní sólových, ale tím si přeci ten silný dojem z filmu nenechám zkazit. ()

Akana

Vzhledem k nevelkým očekáváním příjemné překvapení. Hudební fanoušek si přijde na své hlavně ve výborných dialozích plných narážek na fakta ze životů obou protagonistů. Odlehčené, milé, vtipné i inspirující. Vzájemné špičkování Johna s Paulem je neodolatelné. A není to jen o dvou Broucích, ale i o mnohdy těžkém a bolestném nalézání jádra vztahu dvou dobrých přátel, kteří se odcizili. ()

Barak

Nemám vůbec páru o tom, co je pravda, co si autoři vymysleli a co vlastně mezi těma dvěma bylo (a je mě to jedno), čistě filmově je to však hodně nepovedené. Na to, aby mě dva lidi po devadesát minut bavili, by potřebovali lepší scénář, který by jim to umožnil. Takhle je to jen hodina a půl ve společnosti dvou známých osobností, kteří spolu kecají o všem možném a přitom o ničem. Ke konci už to začínalo být zábavné, ale pak přišel ten náhlý závěr, takže z toho stejně nic nebylo. Čekal jsem taky nějaké Beatlesacké písničky a ono nic. Hlavní aktéři předvedli dost průměrné herecké výkony a navíc Aidad Quinn mi do té role moc neseděl. Jinak mám konverzačky hodně rád, ale ne nudné, nicneříkající, nezábavné a bez pořádné zápletky.... ()

sefino

Zajímavý film...sice si myslím, že celý průběh rozhovorů byl velice zidealizovaný, ale i tak jsou zajímavé...ke konci jsem se ale už začala pomalu nudit...takže jenom čtyři hvězdičky. ()

winstonik

Veľmi príjemný pokus o rekonštrukciu dialógu, ktorého obsah nepoznáme, ale poznať veľmi chceme. Škoda zopár trápne uslzených scén a patetických výjavov, ten film kolísal na silných a slabších momentoch. Ale inak - fajn. U mňa je trojka dobrá. ()

Junkienka

Tak nevím....asi jsem jenom od toho čekala víc. Netrvalo to moc dlouho, ale pro mě se to moc táhlo...takové...prázdné...mi to přišlo... ()

tereza.s

Dokud oba nevyšli ze Lenonova bytu, byla to nuda nuda a nuda. Pak jsem se chvíli bavila a dál už to byla uzavřená kapitola. Mám ráda Beatles a proto mě to zklamalo. ()

Tatrysyn

Celkem zajímavý film, jen mohlo zaznít víc beatlesáckých písní. Bohužel Aidan Quinn se do role Johna moc nehodí. Ale jinak vcelku dobré vykreslení. ()

casyy

Co se tyce filmariny, je zbytecny sem cokoliv psat. Merit tenhle film standardnim zpusobem, tedy podle scenare, rezie atd. postrada smysl. Stezejni pro me je, ze z obrazovky se na me preneslo neco, co presahuje kazdodenni zkusenost. Pomyslny duel Lennon/McCartney, jako stret dvou postoju, dvou svetonazoru a filozofii, ktere i pres vsechny rozpory muzou existovat nejen vedle sebe, ale mozna i spolu, se me silne dotknul. Pres neprekonatelne rozdily v nahledu na zivot ti dva velmi intenzivne sdileli neco spolecneho, jakkoliv to nedokazu pojmenovat. Stare pratelstvi, vzpominky, uspechy? Mozna, nevim, Ale oslovilo me to. Musim samozrejme zminit, ze oba hlavni predstavitele byli ve svych rolich velmi presni a dokazali ze svych postav sejmout onen nanos modernich ikon. Vzajemne postuchovani, vtipky, pomrkavani, vsechno to sedlo a melo smysl. A sceny v parku, v kavarne a na strese Lennonova domu-brilantni. S nejsilnejsim momentem pockali tvurci pochopitelne na samy konec filmu. Oba Brouci nadrzeni na spolecnej jam ve studiu, aby pak vzapeti Lennon kvilejici Yoko do telefonu za prihlizeni rezignujiciho, ale vnimavyho McCartneyho, vsechno odpiskal. Ohromne silna scena, ktera naprosto presne vystihla celej film. ()

rigby

Píše se jaro roku 1976. Paul McCartney vydal se svojí skupinou album Wings at the speed of sound a 1. dubna se na americkém trhu objevil singl Silly love songs. Jen pár dnů předtím zemřel Paulův otec a v Anglii umírá také Johnův otec Alfred Lennon. Začátkem roku skončila smlouva Beatles s EMI, Paul McCartney u společnosti setrval, John Lennon novou smlouvu nepodepsal a zůstal doma, kde pečuje o svého syna Seana. Kytaru pověsí na hřebík definitivně po spolupráci na písni Cookin' (In the kitchen of love), kterou pomáhá nahrávat Ringovi na jeho nové album. Paul McCartney právě pobývá ve Spojených státech, kde vrcholí přípravy na jeho koncertní turné, v jehož rámci vystoupí 24. a 25. května v newyorské Madison Square Garden. Jednoho dne Paul McCartney projíždí New Yorkem a snad namíchané esence smutku a radosti mu dodávají sílu, aby změnil v čin pošetilý nápad navštívit po letech svého starého přítele Johna Lennona. S obavami tedy zaklepe na dveře jeho bytu. Stalo se to vůbec? Legenda praví, že ano. A této legendy se chopil scénárista filmu Two of us a formou fiktivní rekonstrukce se rozhodl popsat, jak by tato návštěva mohla probíhat. Snad proto je začátek filmu zaplněn neohrabanými dialogy, které se snaží věcně shrnout vše, co se událo od rozpadu Beatles po tento den. Těžko věřit, že by se oba přátelé takto spolu bavili. Probírají Paulovy hudební úspěchy, Johnovu novou roli muže v domácnosti, zmíní se o Seanovi, odreagují se hrou na piano, proberou rodinné poměry a smrt Johnových i Paulových rodičů, jako správní chlapi si popovídají o svých manželkách, a od tohoto tématu je jen krůček k hádce o to, čí manželka vlastně zavinila rozpad jejich přátelství a tím i rozpad Beatles. John vzápětí vyčte Paulovi jeho podbízivost a Paul odchází. Ve dveřích domu se však otočí a výtahem vyjede opět nahoru. Od té chvíle začíná být děj uvolněnější a uvěřitelnější. Oba přátelé se v převleku vydají na procházku do parku, kde si zatančí, popovídají s policisty a pak navštíví Johnovu oblíbenou kavárnu Fiorentino's. Z rozhovoru vyplyne, že John stále sleduje tvorbu svého přítele, když mu pochválí jeho album Band on the run. Zajímavý je také rozhovor Johna se svým fanouškem a ještě zajímavější jeho reakce na žádost ze strany starších manželů o zazpívání písně Yesterday. Ano, všechno mu lze věřit. Aby se dostalo na slzy, odcházejí oba přátelé na střechu domu, kde se s přicházející tmou snaží Paul rozebrat složitou povahu Johna. Poté se vrací do bytu, kde náhodou v televizním pořadu Saturday Night shlédnou výzvu na návštěvu Beatles v tomto pořadu. Pod náporem krásných chvil se oba rozhodnou, že přímý přenos navštíví. Jaké je však Paulovo zklamání, když se vrátí z auta s kytarou v ruce, a John je ponořen to tichého zoufalého telefonátu s Yoko. Rázem je vše zapomenuto a oba si jen mávnou rukou na rozloučenou. Paul odchází, den končí. Celým filmem se proplétá motiv písně Silly love songs, která právě toho dne stanula na špičce americké hitparády. Dalším motivem, který byl v té době velmi živý, je znovuobnovení Beatles. Oba se v rozhovoru k těmto motivům stále vrací a vlastně celý závěr filmu odpovídá na otázku: proč se Beatles už nikdy nesešli? A do hlavy se plíživě vkrádá smutek. Jak tedy film hodnotit? Hned na jeho začátku je poznámka, že nebyl autorizován žádnou osobou z okruhu Beatles. Proto ho nelze brát jako snahu o dokument. I když oba hlavní herci připomínají Paula a Johna velmi vzdáleně, snažili se podat přesvědčivý výkon. I scénář je, s výjimkou úvodu, velmi dobře vystavěn a brzy se lze vžít do nitra obou aktérů. Podařilo se zachytit ono vzájemné napětí mezi oběma muži, které je inspirovalo k vyšším výkonům při psaní písní. A také odcizení, bolest z toho, že každý dospěl v odlišnou osobnost a nemohou k sobě najít cestu. Film není určen pro široký divácký okruh, zarytí fanoušci Beatles by tedy nemastný-neslaný úvod mohli oželet. Pro širší davy diváků chybí velké lákadlo - písně Beatles. Zůstává u několika instrumentálních motivů, ve kterých jen fanda skupiny objeví hudbu Beatles. Snad jednou budeme mít možnost vidět jiné dílo z tvorby režiséra Lindsay-Hogga, shodou okolností pojednávající o podobném tématu: film Let it be, který od doby svého vzniku leží ukryt v trezoru. V červenci 1976 získává John Lennon po dlouholetém boji s americkými úřady zelenou kartu, která ho opravňuje k trvalému pobytu v USA. Na podzim musí George Harrison čelit obvinění z plagiátorství, kterého se dopustil při psaní písně My sweet Lord. Vyjde také nové Ringovo album s Johnovou účastí v jedné písni, na léta jeho posledním hudebním počinem. I George Harrison vydává nové album. Paul McCartney se se svými Wings přesouvá na evropská pódia a ve Spojených státech po něm zůstává předvánoční koncertní album Wings over America. John Lennon se z role muže v domácnosti vrací zpět do společnosti začátkem roku 1980. () (méně) (více)

wick

Výborné zfilmování jednoho dne setkání Johna a Paula, i když jen na základě představ filmařů. Škoda, že nevíme co se ten den opravdu přesně odehrálo... ()

GeoGraph

Tak nějak jsem nepochopil proč, když to má být film o starém přátelství, to muselo být právě o Lennonovi a McCartneyim a ne onějakechj jinej lidech. A když už je to o Lennonovi a Mc Cartneyim tak by tam mělo být tak něják víc věcí o Beatles jako celku. ()

Vlamik

Film je založený hlavne na dialógu dvoch hlavných postáv. Pre fanúšika povinnosť, ale aj pre nefandu veľmi príjemný film. Nezabudnuteľná bola hlavne scéna s policajtmi v parku :) . Dávam 5* nič mi nevadilo a zanechal vo mne veľmi dobrý dojem. ()

bouchy02

Jednoduše skvělá fiktivní rekonstrukce s plno čitelnými dialogy s jinotaji a odkazy. "A Day in Their Lives" Možná se to opravdu stalo... ()

sun.eagle

Tenhle uchvatný film mě trefil přímo do srdce. Stejně jako revoluční alba Beatles. Nenechte se mýlit popiskem u filmu. Není to podle skutečné události. Ví se jenom že McCartney skutečně na onom americkém turné v New Yorku navštívil Lennona v bytě, a že tam strávil podstatnou část odpoledne, ale co se odehrávalo na onom setkání se neví. To co je ve filmu je fikce, smyšlený scénář co se taky mohlo dít. Ale i když se to asi nestalo tak je to krásná nepravda. Nebudu spoilerovat, každý se na to podívejte přemýšlejte jak stačí maličkost ke změně historie. Pro fanoušky Beatles povinnost. A to je rozkaz !!! ()

Sejkorka

Zkoušel jsem to asi půl hodiny bez titulků, zpočátku COK, ale postupně jsem se začal ztrácet.Nevadí, aspoň zhruba vím vo čom to je. ()