Reklama

Reklama

Felix a Rose - Láska po francouzsku

  • Česko Felix a Rose (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kdyby nebylo stávky na pařížském letišti, ti dva by se určitě nepotkali. Jejich životy i povahy jsou úplně odlišné. On utíká za ženou, o které si myslí, že ji pořád miluje. Ona utíká od muže, o kterém si myslí, že ho už nemiluje. On má letět první třídou z New Yorku do Mnichova. Ona má "last minute" letenku do Mexika. On je na pokraji nervového zhroucení, ale nehodlá si to připustit. Ona si poprvé uvědomuje, že její dosavadní život byl omyl. On je diskrétní, mlčenlivý a uzavřený. Ona je upovídaná, nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (50)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ja nechápem, aký význam mal tento film pre takých hereckých profesionálov, akými sú Reno s Binoche. Vlastne Reno hrá v každej kravine, takže asi je to v poriadku. Tak čo vymyslíme v romantickom filme tentokrát. Dáme to na letisko, hrdinovia budú trochu starší, aby tam mohli hrať títo dvaja, takže na film dojdu ich fanúšikovia všetkých generácií. Divák si pár hodín po filme naňho ani nespomenie, takže písať o ňom komentár po zhruba jeden a pol roku, čo som ho videl, je asi trochu od veci. Prečítajte si hore obsah. To je originalita, čo? ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

Když se sejdou v jednom snímku mý dva velcí oblíbenci Jean Reno a krásná ženská s velkým Ž Juliette Binoche, přidá se k tomu inteligentní scénář (ikdyž nijak objevný- to téma tu již bylo 100- krát v různých variacích), to vše za citlivé režie D. Thompson, která netlačí zbytečně " na pilu " a nechává jednoduše tyto dva herce " hrát ", nemůže z toho vyjít nezajímavý film. Snímek přímo ze života ( víc než by se mohlo na první pohled zdát ), jehož největší předností není ani tak samotný scénář a napsané dialogy jako spíše jejich mistrná interpretace oběma hlavními hrdiny. Zejména díky jejich nenucenému civilnímu hereckému projevu si vás snímek čím dál více s postupujícím časem získává ( alespoň v mém případě tomu tak bylo ), oběma hlavním představitelům věříte každou vyřčenou větu, každičké slovo a těch 91 minut neskutečně rychle uběhne. Byl jsem připraven " vytasit se " s plným hodnocením, to by ale snímek musel skončit o 2 minuty dříve. Až do této doby bych se rozhodně bránil označení žánru romantická komedie! Za ten závěr, který rozhodně nepasuje k celkové podobě snímku, ( velká škoda, že tvůrci neprojevili více odvahy ) * sundavám! Nicméně ani ten mi nepřekryl ten veskrze dosavadní pozitivní dojem. ()

Reklama

tereza.s 

všechny recenze uživatele

Tak tady mě Juliette Binoche opravdu zklamala. Ale za to nejspíš nemůže ona, ale produkce. Takovou dámu do role takové no ehm. buranky. Pardon, ale opravdu se sem nehodí. Zato Jean Reno, stále elegán, skvělý herec, co jen dodat. Film nemá strhující příběh, taková klasická odpočinovka, ale nechci tomu nějak výrazně ublížit, chvílemi jsem se docela i bavila... Zkrátka průměr ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Hodně tuhá romantika s depresivní příchutí diváka pomotá po pařížském letišti tak dlouze, až vznikne dojem několika dní, místo hodin, v kterých se sbližování odehrává, herci nepředvedli nic, co by vybočovalo z jejich stálého projevu, jen Reno zde má vlasy a Binoche make-up, a celkově svému podtitulu Láska po francouzsku snímek dělá ostudu. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Bez Jeana Reno a Juliette Binoche by to byl jen banální příběh dvou v tu chvíli osamělých duší, které se hledají, ale ještě o tom neví. On to je! banální příběh, ale On i Ona mají charisma, i kdyby stáli na poli v pytlích od brambor, takže se s ubíhajícím časem přistihnete, že jeho kuchaři a její kosmetičce držíte palce. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Postava Rose je pomenovaná po Rose Luxembourg, poľskej socialistickej aktivistke, ktorá bola zavraždená v roku 1919. (m.a.t.o.)
  • Danièle Thompson napísala scenár k filmu už začiatkom 90. rokov s tým, že bude produkovaný niektorým z hollywoodskych štúdií. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama