Film vykresluje útok maniaka na nic netušící rodinu. A to hned těsně po propuštění z vězení. Tento film nemá obsáhlý děj, je to spíš takový portrét a ukázka činů vraždícího násilníka během 24 hodin. Obsahuje minimum dialogů, ale celé řádění je doprovázené vrahovým monologem o jeho dětství, minulosti, traumatech, sadistických touhách atd. (Flipnic)

Everyone

Vůbec nevím, co bych dodal!! Nepamatuji se, kdy naposled, resp. zda vůbec, jsem byl ze zhlédnutého filmu, tak konsternován. Patrně je mé rozpoložení dáno tím, že film je tak realistický. Počínání vraha, které je podložené jeho vlastním monologem, komentářem soudu a psychiatrů vyznívá natolik věrohodně, že se obávám, že je to snad zcizená a do scénáře přepsaná soudnička. Nejvíce děsivý je ten prvek náhody - je jedno kdo! - hlavně, aby si vrah ukojil svůj sadistický chtíč, který ho absolutně ovládá a přesahuje. Film je přínosem, poněvadž snímků s podobnou tématikou a současně tak nekompromisně natočených, je pramálo. A když už jsou, tak nepůsobí syrově, a pak veřejné mínění má romantické představy o patologii uvězněných (Hollywood vychoval nejednu generaci diváků a v mnohém poskytl světu medvědí službu - omlouvá, zlehčuje, mýlí a adoruje). Na závěr si neodpustím dovětek ... nepřipadá Vám, že klasická tématická špička - Mlčení jehňátek, Se7en, ale i Funny Games - se ve srovnání s filmem Angst otupila? ... a jeden povzdech - je škoda, že role matky a zejména dcery se nezhostil někdo jiný. (ještě srovnej s Henry: Portrait of a Serial Killer z 1986) ()

Hapretor

Nejvetší plus tohoto jinak nudného a spíše směšného (řekl bych parodujícího) snímku na horory a thrillery je ústřední postava dementního, rachitického psychopata, který působil všelijak - pohled na něj vyvolával zlost, lítost, smutek, ... prostě celou škálu emocí - a to se do tohoto žánru velmi hodí. Ten "herec" měl na tuto roli dokonalý "kukuč". Za parodické vzezření snímku může hlavně sestava obětí a počínání psychopatického "hrdiny", který evidentně neví vůbec, která bije, natož která zabíjí. ()

Rathalos

Vynikajuca rakuska drama podla skutocnej udalosti o masovom vrahovi Wernerovi Kniesekovi,ktoreho dokonale zahral Erwin Leder,klobuk dole pred jeho hereckym vykonom,tento film bol vraj zakazany vo viacerych statoch Europy kvoli zobrazenemu extremnemu nasiliu,aj ked sa mi zase nejako brutalne nezdalo,ale to je asi tym,ze som videl uz aj horsie zverstva na filmovom platne,no suma sumarov je to jednoznacne plne hodnotenie z mojej strany...:-) ()

Ygnor

Myslel jsem, že se dívám na on-line show z pohledu nemocného mozku. Byla to zrůdnost, o to však uvěřitelnější. Nebojím se dát pět. Filmařina na nejvyšší úrovni. (Shadwellovi tleskám za úctyhodný referát) ()

Kingjiri

Dost realistický natočený, takže se žádný extra zvrácený explicitní scény nekonaj. Jenže pocit, že se něco takovýho klidně může stát, dokáže na diváka pořádně zapůsobit a nejděsivější jsou snad chvíle, kdy vrah svoje skutky promyšleně plánuje. I když si myslim, že tohle je přece jenom extrém, protože takhle ujetejch vrahů tolik neni, recidiva u vrahů nejspíš taky nijak vysoká nebude a už vůbec si nemyslim, že by většina z nich začala vraždit hned po tom, co vylezou z lapáku. V tomhle ohledu je Angst trochu samoúčelnej a občas mě vytáčelo debilní chování postav. Zejména obětí, kdy na začátku bába jenom stojí a čumí, jak jí týpek "znehybňuje" mladou, která zase vůbec nekřičí, ani se nějak nevzpouzí. Za realističnost, atmosféru a hudbu čtvrtá slabá hvězda. ()

filipes.lu

Teda, co mě přišlo ještě ujetější, než ten hlavní německej úchyl (který byl jen tak mimo řečí zahrán naprosto dokonale a dlouho ještě uvidím tu jeho uslintanou hubu od párku), bylo složení napadený rodiny. Nevím proč, ale když už mám tak silnýho hráče ve filmu, jako je vrah a sadista, tak proč složili zbytek osazenstva do podoby novodobý Adams family. Stará matka s mrkvovou parukou na hlavě, která jí záhadným způsobem v půli filmu zbělá (asi strachem), mladá slečna, která se zavěšenou nohou u kliky v klidu pozoruje nový chod domácnosti a nechodící invalida, který máchá nohama víc, jak soutěžící na mistrovství ve streetdance.Vadilo mi to a rušilo mě to. Film je utahaný, chování postav absurdní...Co ho zachraňuje je hudba, která je protivná a nepříjemná, jako samotnej vrah, takže výborně doplňuje i jeho vnitřní monology, který jsou zajímavý jen do tý doby, kdy mluví o svém dětství. Ty měly alespoň nějakou vypovídající hodnotu a člověk si tak mohl pokusit srovnat minulost s jeho současným zkratkovitým jednáním. A jen tak mimochodem: běhat takhle rychle, když nemám v botě tkaničku chce taky dost umu. Za to má druhou hvězdu. Jinak jsem podle zdejších ohlasů čekal větší syrovost. Ne, že by jí bylo málo, když se na to podíváme pohledem reality, to zase chraň bůh a chudácí lidi, ale čekal jsem jí líp zobrazenou. Toť vše... ()

Shaleman

Není určeno pro každého. Polovina zvedne palec, druhá film zavrhne. Já ho zavrhuji. Velmi realistický a mrazivě syrový portrét jednoho psychopata mi ke kladnému hodnocení nestačí. Kamera je luxusní a vražda ženy bestiálně děsivá, ale veškeré psychopatovi monology, které nám ukazují antihrdinu ještě šílenějšího, než jsme se domnívaly, aby pak rychle vyšuměly a poněkud pomalý spád k finále, řadí tento kousek spíše k podprůměrům. Někdy je chyba nejít s vlnou. Ale samozřejmě, koukat na to ve 83roce, psal bych odvážnější komentáře. Každopádně by měli tento film přidat k povinným filmům na filmové akademie, protože kamerou se mu jen tak něco nevyrovná. ()

GTS_PUNK

Jediný celovečerný film režiséra Geralda Kargla z roku 1983 nachádza inšpiráciu v skutočnom vyčíňaní sériového vraha. Príbeh snímky sleduje prepusteného bezmenného násilníka (Erwin Leder), ktorý sa okamžite po opustení väznice vydáva na "lov", pričom jeho obeťami sa stanú traja členovia jednej rodiny. Bezmenného násilníka poháňa strach jeho obetí, s ktorými nemá zľutovanie. Karglovo dielo je naturalistické a málovravné. Dialógov je v rámci neho asi ako šafranu, pričom monológy, ktoré film dopĺňajú, patria buď rozprávačovi (Robert Hunger-Bühler) alebo postave vraha, ktorí takýmto spôsobom ozrejmujú predovšetkým mladosť hlavného protagonistu. Erwin Leder je "zjavom" na pohľadanie a do úlohy sadistického vraha nielen perfektne pasuje, ale zároveň ho veľmi dobre stvárňuje. Divák má možnosť prostredníctvom spojenia vizuálu a monológov vnímať, čo sa vrahovi ženie hlavou, vnímať a snažiť sa pochopiť jeho motiváciu. Uhol s preniknutím do domu a vraždením, na ktorom celá snímka stojí, je vo svojej podstate jednoduchý, ale účel spĺňa. A to aj vďaka tomu, že Karglov počin dokáže veľmi dobre pracovať s celkovou atmosférou, ktorú mu pomáha navodiť spojenie kamery a ambietne ladených zvukových tónov. Predovšetkým kamera Zbigniewa Rybczyńskiho je vo filme skvelá, pričom vyniká najmä vo viacerých variantoch detailných záberov vraha. Angst je z hľadiska námetu a príbehu jednoduchým filmom o pohnutom, brutálnom a nenapraviteľnom recidivistovi. Snímka režiséra Geralda Kargla diváka zaujme hlavne svojou neskrývanou surovosťou, zaujímavými monológmi a technickým spracovaním, ktoré je najvýraznejším prvkom celého diela. ()

Homerking

Šílený sériový vrah je po spáchání brutální vraždy uvězněn na 10 let, poté co je propuštěn začne okamžitě plánovat další zabíjení. Artově zpracovaný psychologický thriller mapující duši chorého maniaka. (skvěle zahrál Erwin Leder) Prostřednictvím vrahova monologu nahlédneme do jeho dětství, traumat ,sadistických choutek a násilných činů (násilných scén tu je jen pár, ale jsou ztvárněny celkem realisticky). Tento film určitě není pro standard diváka jelikož je natočen velmi podivnou formou a mimo to zde nejsou téměř žádné dialogy, povětšinou jen vrahův monolog. Ve své době byl film zakázán v celé Evropě. ()

joelly01

Hmmm, a ja jsem si myslela ze co se rakouske filmariny tyce tak nejvetsi uchyl je Seidl. Mylila jsem se. Dobre mi z tohodle fakt neni a vubec se neodvazuji tohle dilo nejakym zpusobem hodnotit. Jsem proste srab. ()

adamix

Krátky príbeh o vrahovi prepustenom z väzenia, ktorý hľadá inšpiráciu pre svoje nové svinstvo. Následne sa pohrá s jednou izolovanou rodinou, vráti sa do mesta a svoje čerstvé ,,dielo" ukáže zákazníkom kaviarne a polícii. A ide sa zase sedieť, tentoraz doživotne. A to je celé, nič viac a nič menej. Tých necelých 80 minút ubehne ako voda a vy rozmýšľate a okrem tých vrážd po sebe film nič nezanechá. Za mňa 60%. ()

djbarrel

Zběsilá jízda po boku psychopatického manika, který si ihned po propuštění z vězení jde plnit všechny své sny a fantazie. Syrová atmosféra s perfektním hudebním doprovodem a skvělou kamerou. Stojí za to vidět. 76 % ()

ill

Pominu-li velkoryse řadu menších scénaristických lapsů, nedokážu zavřít oči před holou skutečností, že tolika proklamovanou realističnost lze brát vážně nejvýše tak z obsahového hlediska. Formální fiasko snímku, reprezentováno snad ponejvíce otřesně NErealistickým chováním obětí, bohužel výrazně devalvuje celkové vyznění a dopad. A nehodlám argumentací, že na film je nutno pohlížet v kontextu doby vzniku slevovat něco ze svých nároků. Je čtvrtek, 0:58 a já jsem nezvykle unavený. Tahle káva mi totiž přišla ostudně slabá. Asi euroshopper. ()

pold

Jeden z mála bestiálně zlých filmů, který se nezdá být samoúčelný. Za vidění a zamyšlení rozhodně stojí. P.S. maniakální výkon E. Ledera vzbuzuje pochybnosti o jeho vlastím psychickém stavu. ()

Saxos

Sadistův monolog spojený s jeho první akcí na čerstvém vzduchu. Určitě se nejedná o film pro každého. Zvláště ne pro ty, kdo odvracejí oči od obrazovky při pouhém náznaku nějakého násilí. Zároveň potvrzení, že tento typ muklů patří spíš do pěkné umělohmotné urničky, než je jako napravené vypustit zpět mezi lovnou zvěř. Závěr: doporučit, nebo nedoporučit? Přesně, jak jsem se již zmínil, není to pro širokou diváckou základnu. ()