Smyslná orchidej

Zmyselná orchidea

Drama / Romantický / Erotický

USA, 1989, 103 min

• 2mig1

tak jasně, nebudu od erotickýho filmu očekávat převratnej děj, ale chci alespoň nějakej.. rádoby zápletka s jakýmsi hotelem doprovázená nesmyslnym plkáním naprosto o ničem je ubíjející.. prakticky jsem na konci každý druhý věty nevěděl, co bylo na jejím začátku.. co se týče erotiky, netvrdim, že nefunguje vůbec, scéna dvě dokážou v člověku nějaký to vzrušení vyvolat, ale vzápětí ho dokáže opět zadusit zmíněným šitplkáním... co se týče obsazení - pokud do erotickýho filmu obsadim sexsymbol 80. let, chlapa, po kterym toužil každej, koho chlapi zajímaj, tak ho sakra nějak pořádně využiju a nenechám ho svlíknout až v poslední scéně!! ale king zřejmě při natáčení smyslný orchideje vypnul mozkový závity...prsa nesympatický hlavní hrdinky to nevytrhnou, ani kdyby ze mě heterák mluvil...(23.6.2010)

• MissJ

Smyslná orchidej zavání na sto honů. Oproti ní je 9 1/2 týdne umělecké dílo, které aspoň dokáže navodit atmosféru. Je nemožné k tomu přistupovat seriózně. Absolutní trapas. Nejlíp z toho nakonec vychází Carré Otis, která vlastně žádný herecký výkon nepodává (působí tam naopak dost lhostejně, což byl asi jediný správný přístup k roli), ale na její (tehdy ještě) přirozenou krásu je radost pohledět. S Mickey Rourkem byli pěkný pár, nicméně do filmu se jim nepodařilo přenést ani náznaky smyslnosti. Pozoruhodně prázdný film. Finální scéna je jeden z nejvtipnějších momentů (samozřejmě myslím tu jízdu na motorce:).(13.7.2013)

Tento film má nezajímavou zápletku, kde vlastně ani nevíte o co tu běží. Je v něm ale opravdu výborný sex. A to nemyslím vůbec na muže, kteří mají sexu na internetu všude plno a mají raději tvrdé porno, ale především na ženy. Pravého sexu pro ženy je totiž velice málo. Všechny erotické filmy nebo alespoň většina je zaměřena na muže a jejich potřeby. Zahrnují vždy podprůměrné husičky bez ducha, se kterými si muži dělají vše podle vlastních choutek a jim se to velice "líbí". Z diváckého hlediska pro ženy jsou veškerá porna na jedno brdo a trapná, velice vyumělkovaná a nereálná. Inteligentního sexu ve filmech je opravdu pouze poskrovnu. Takže milé ženy, opravdu doporučuji.(23.12.2010)

Že prý: "From the people who brought you 9 1/2 weeks!". Nevím, ale Smyslná orchidej se nemůže vůbec rovnat filmu 9 a půl týdne. Já osobně ani netuším, proč dávám ty tři hvězdičky. Příběh mě nijak neoslovil. Jedna pasáž (konkrétně ta karnevalová, kde lidi tančili) trvala asi 4 minuty a mě to přišlo jak půl hodiny a moc jsem si přál, aby to konečně skončilo. Jedno se musí uznat, koukal jsem na to a nic mě nemohlo vyrušit, protože jsem do toho byl naprosto zvědavý, co se bude dít dál. Čekal jsem a čekání se nakonec moc nevyplatilo. Vše vyústilo v jednu velkou soulož mezi hlavními postavami. Jenže, který film tohle dokáže, aby měl hodinu a čtyřicet minut a já jsem ho nerušeně pozoroval? Moc jich není. Erotické scény a že jich moc teda nebylo, tak byli docela slabší. Opět porovnání s 9 a půl týdne, kde to mělo grády. Tady je to spíš nuda! Herecké obsazení mě až tak nesedlo. Carré Otis je krásná, talent má taky. Ale Mickey Rourke to byla katastrofa! Přepálený od slunce a s velkou vrstvou make-upu! HNUS! Jeho výkon mě taky neoslovil. Průměrný film, který určitě stojí za zhlédnutí.(15.7.2012)

• Shit

Hodně slabý, čekal jsem aspoň o trošku víc, ale nedočkal jsem se. Celý to je jedna velká nuda a to i když se tam objeví Mickey Rourke, kterej se tady překonává, ale bohužel překonává jen svoje nejhorší výkony, pořád se tváří jako teplouš a kecá nějaký blbosti a chová se jak úchylák. Jediný kvůli čemu se dá tenhle film skouknout je fakt že se v něm objevujou docela často kozy a někdy i nějaká ta erotická scéna (bohužel ne porno, to by to aspoň vytáhlo na 2*), ale jinak to moc za skouknutí nestojí(13.7.2005)

• - Willem Dafoe odmitl roli Jamese Wheelera. (rafix)

• - Brooke Shields kvůli nahotě odmítla roli Emily. (aluna)

• - Film se natáčel v Bahii, v Riu de Janeiru v Brazílii a v New Yorku. Staveniště hotelu byla ve skutečnosti kostra hotelu v Salvádoru, který nebyl nikdy dokončen. Zhroutil se o několik let později po několika desítkách let, kdy stál opuštěný. (rafix)