Smyslná orchidej

• slovenský

Zmyselná orchidea

Drama / Romantický / Erotický

USA, 1989, 103 min

Není to zase tak špatný film. Děj je sice prostinký a naivní, ale pokud jej pomineme, erotického dusna se ve filmu dočkáme docela dost. Ať už při jízdě autem s manželi, kteří si nemají co říct nebo v exotickém jihoamerickém klubu. Nebo i v okně pokoje, kam Emily odejde s náhodným hostem hotelu. Pokud hledáte právě tohle, film vás příliš nezklame.(24.6.2010)

Smyslná orchidej mne rozpoltila. Cítím v ní camp. Cítím v ní zhmotnělý vlhký sen tvůrců, podobně jako třeba v Sucker Punch nebo novém Mad Maxovi (2016). Cítím v ní artový nádech natřený několika vrstvami pozlátka. Cítím v ní homosexuální posedlost kostýmy, kabaretem a fetišistickou stylizací. Přitom je to nudný film. Cítím v ní tápavost, do jakého děje zarámovat sex, podobně jako u pornofilmů, v kterých se o nějaký děj pokoušejí. Bez problémů bych si obhájil hodnocení 1 i 5 hvězd, záleží jen na tom, co označím za důležité. Půjdu za hlasem svého srdce, tedy spíše pocitů, a této atmosferické podívané s nádhernou hlavní hrdinkou dám lehce nadprůměrné hodnocení, protože mne iritovaly žvásty a kýbl nudy stupidního děje-neděje, do kterého je zabalena ta trocha kvalitního bijáku. Napadlo mne přirovnání k Italion Stalion (pro starší a pokročilé, kteří mají prachy a snad i trochu styl). Jenže Italský hřebec mne odrovnal svou ujetostí, kdežto Smyslná orchidej si hraje na seriózní film.(26.12.2016)

• Gilmour93

Nesmyslná orchidej se snaží tvářit, že není o sexu, nýbrž o milování, ale přitom je hlavně o hovně.. Erotické dusno se sice chvílemi podobá tomu na osmém srazu lesbických abatyší ve Vatikánu a hezounek Mickey ještě nemá obličej jako podhuštěný meteorologický balón, nicméně ono tolik propírané anglické slovo "Nudity" má ve vztahu k tomuto snímku spíše základ v českém jazyce..(30.8.2010)

• eye candy

Shit uz to tak vsechno vicemene shrnul, erotiky min nez malo, romantiky min nez erotiky, zato priblblych dialogu tech tam zelmanek nacpal vic nez dost a chudakovi mickeymu tomu uz zbyva jenom na sebe zacit zgryndat a bude jak pravy blbecek po lobotomii a vubec vlastne ani nevim proc tomu ty 2hvezdicky davam, ale stejne jsou jeste o dost horsi filmy(2.8.2005)

• tron

„Človek sa musí občas stratiť, aby sa našiel.“ Toto light porno je také medové, že hláška ukradnutá z VYSLOBODENIA nebude to jediné, čo nemožným tvorcom odpustíte. Bude to aj fádny príbeh, naivne napísané postavy či pornografické hlášky („Chcem sa na vás pozerať. Nehanbite sa. Vy to chcete tiež. Však?“). ZMYSELNÁ ORCHIDEA je ako 9 A ½ TÝŽDŇA, akurát Mickey Rourke vymenil skvelú Kim Basingerovú za krásku bez talentu. Snímka sa preslávila tým, že to medzi ním a Carré Otisovou počas erotických scén údajne iskrilo natoľko, že sa fingovaný sex bežne menil na skutočný (v roku 1992 sa stali manželmi). Ak ste aj vy tieto legendy počuli, asi vás zaskočí, že atmosférická dusná snímka veľa sexu v skutočnosti nemá. Namiesto neho nudné tliachanie. Možno by som mal byť zhovievavejší, ale keď si spomeniem na kvalitné filmy, v ktorých okrem sexu išlo aj o scenár (ZÁKLADNÝ INŠTINKT, MILENEC, DVERE V PODLAHE), nedám 60%, nedám a nedám!(28.5.2011)