Smyslná orchidej

• slovenský

Zmyselná orchidea

Drama / Romantický / Erotický

USA, 1989, 103 min

A půl. Zajímavé. Tento film se, jako jeden z mnoha, přidal do mé poměrně obsáhlé "kolekce" snímků, jež zde mají sice podprůměrná hodnocení, ale na mě silně zapůsobily. Smyslná orchidej možná vyzní svým zpracováním veskrze průměrně, ale její celkové smyslné kouzlo mě zcela dostalo. To magické erotické dusno a napětí mezi Mickeym Rourkem a Carré Otis je fascinující. Ty jejich pohledy plné chtíče, touhy a strachu, a smyslně napjaté dialogy mě naprosto uchvátily a rozechvěly. Při jejich závěrečné milostné scéně (která je zároveň vrcholovým završením toho neúnosného napětí a jiskření mezi nimi po celý film) mě vskutku mrazilo po celém těle. Během filmu jsem si říkala, že jestli ti dva neskončí spolu, tak se vážně naštvu:) Mickey byl úchvatný, nádherný a perfektní. Zároveň jsem však nemohla spustit oči z božské Carré Otis. Úžasně mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsem při sledování romanticky až eroticky laděného filmu nezažila, aby na mě takto silně zapůsobila nějaká herecká dvojice. A zvláště ne u filmu s 44% hodnocením. Zvláštní.(1.9.2010)

• MissJ

Smyslná orchidej zavání na sto honů. Oproti ní je 9 1/2 týdne umělecké dílo, které aspoň dokáže navodit atmosféru. Je nemožné k tomu přistupovat seriózně. Absolutní trapas. Nejlíp z toho nakonec vychází Carré Otis, která vlastně žádný herecký výkon nepodává (působí tam naopak dost lhostejně, což byl asi jediný správný přístup k roli), ale na její (tehdy ještě) přirozenou krásu je radost pohledět. S Mickey Rourkem byli pěkný pár, nicméně do filmu se jim nepodařilo přenést ani náznaky smyslnosti. Pozoruhodně prázdný film. Finální scéna je jeden z nejvtipnějších momentů (samozřejmě myslím tu jízdu na motorce:).(13.7.2013)

• Gilmour93

Nesmyslná orchidej se snaží tvářit, že není o sexu, nýbrž o milování, ale přitom je hlavně o hovně.. Erotické dusno se sice chvílemi podobá tomu na osmém srazu lesbických abatyší ve Vatikánu a hezounek Mickey ještě nemá obličej jako podhuštěný meteorologický balón, nicméně ono tolik propírané anglické slovo "Nudity" má ve vztahu k tomuto snímku spíše základ v českém jazyce..(30.8.2010)

• josieaddms

Obtěžuje mě, že když se chci podívat na nějakej film kde byl Mickey Rourke ještě "mladej a pěknej", je to vždycky nějaká oplzlost schovaná pod rouškou uměleckého filmu. Je mi z toho na nic. Kdybych se chtěla dívat na nahotiny (jako že díky nechci) pustím si porno. Ale když si chci pustit film, chci aby to byl film, a ne tohle!(27.9.2011)

• jane1106

Je to slabota, to je pravda, navíc Mickey se vážně nepředvedl, spíše naopak. Na druhou stranu ale prostředí Ria působí příjemně afrodiziakálně a atmosféra mi celkově nepřišla vůbec špatná. Nevinná Carré Otis je náramná krasavice. Nejzajímavější a nejlépe odehraná se mi zdála postava Jacqueline Bisset. Průměr, který neurazí.(23.7.2010)

• - Brooke Shields kvůli nahotě odmítla roli Emily. (aluna)

• - Film se dostal na titulní stránky novin ve chvíli, kdy se objevilo tvrzení, že soulože v něm nebyly hrané, nýbrž skutečné. Oba hlavní protagonisté však fámu popřeli. (aluna)

• - Willem Dafoe odmitl roli Jamese Wheelera. (rafix)