Mladá absolventka právnické fakulty Emily Reedová dostane místo u velké právnické firmě jako asistentka vitální Claudie Lionesové. Odlétá s ní do Rio de Janeira, kde mají zachránit firmu provádějící rekonstrukci hotelového komplexu u moře. Tady se dívka za zvláštních okolností seznámí s podivínským milionářem Jamesem Whaleerem. Jejich vztah plný jiskřivého erotického napětí, prochází řadou proměn. Emily se do záhadného Whaleera zamiluje, stejně jako před lety její nadřízená Claudia. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Nesmyslná orchidej se snaží tvářit, že není o sexu, nýbrž o milování, ale přitom je hlavně o hovně.. Erotické dusno se sice chvílemi podobá tomu na osmém srazu lesbických abatyší ve Vatikánu a hezounek Mickey ještě nemá obličej jako podhuštěný meteorologický balón, nicméně ono tolik propírané anglické slovo "Nudity" má ve vztahu k tomuto snímku spíše základ v českém jazyce.. ()

Shit

Hodně slabý, čekal jsem aspoň o trošku víc, ale nedočkal jsem se. Celý to je jedna velká nuda a to i když se tam objeví Mickey Rourke, kterej se tady překonává, ale bohužel překonává jen svoje nejhorší výkony, pořád se tváří jako teplouš a kecá nějaký blbosti a chová se jak úchylák. Jediný kvůli čemu se dá tenhle film skouknout je fakt že se v něm objevujou docela často kozy a někdy i nějaká ta erotická scéna (bohužel ne porno, to by to aspoň vytáhlo na 2*), ale jinak to moc za skouknutí nestojí ()

Boogeyman

V mém dětství šlo o zakázaný film. Rodiče si ho pouštěli po nocích a já je zoufale prosil, abych se mohl dívat také. Nikdy jsem je neudolal, ale z mých nájezdů do obýváku jsem několik scén přeci jen pochytil.a tak jsem si na Smyslnou orchidej uchoval vzpomínky jako na něco šokujícího, vulgárního a nevhodného. Včera jsem zjistil, že moje podvědomá ikona erotického filmu je vlastně docela impotentní. Za ta léta představ a skládání střípků mi v hlavě vykvetla fáma, že se jedná bezmála o porno a ono je tam míň erotiky než v bežné současné teenagerské komedii. Ono Rourkeovo charisma je nepopiratelné (ačkoli si myslím, že dnes by do své role zapadl ještě lépe) a hlavní hrdinka je krásná, ale ta vášeň a smyslnost se vytratila, spíš je to takový flirt rozmazleného fracka a upejpavé hysterky, kdy největší emoce vzbuzuje vedlejší postava J. Bissetové a uhrančivé lokace nedostavěného, rozpadajícího se hotelu. Naštěstí ta podivná, frustrující a skličující atmosféra neztratila na působivosti ani po těch zhruba 15ti letech! Ale i tak, Král je mrtev, ať žije Král (Základní instinkt). ()

Aluska88

A půl. Zajímavé. Tento film se, jako jeden z mnoha, přidal do mé poměrně obsáhlé "kolekce" snímků, jež zde mají sice podprůměrná hodnocení, ale na mě silně zapůsobily. Smyslná orchidej možná vyzní svým zpracováním veskrze průměrně, ale její celkové smyslné kouzlo mě zcela dostalo. To magické erotické dusno a napětí mezi Mickeym Rourkem a Carré Otis je fascinující. Ty jejich pohledy plné chtíče, touhy a strachu, a smyslně napjaté dialogy mě naprosto uchvátily a rozechvěly. Při jejich závěrečné milostné scéně (která je zároveň vrcholovým završením toho neúnosného napětí a jiskření mezi nimi po celý film) mě vskutku mrazilo po celém těle. Během filmu jsem si říkala, že jestli ti dva neskončí spolu, tak se vážně naštvu:) Mickey byl úchvatný, nádherný a perfektní. Zároveň jsem však nemohla spustit oči z božské Carré Otis. Úžasně mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsem při sledování romanticky až eroticky laděného filmu nezažila, aby na mě takto silně zapůsobila nějaká herecká dvojice. A zvláště ne u filmu s 44% hodnocením. Zvláštní. ()

tron

„Človek sa musí občas stratiť, aby sa našiel.“ Toto light porno je také medové, že hláška ukradnutá z VYSLOBODENIA nebude to jediné, čo nemožným tvorcom odpustíte. Bude to aj fádny príbeh, naivne napísané postavy či pornografické hlášky („Chcem sa na vás pozerať. Nehanbite sa. Vy to chcete tiež. Však?“). ZMYSELNÁ ORCHIDEA je ako 9 A ½ TÝŽDŇA, akurát Mickey Rourke vymenil skvelú Kim Basingerovú za krásku bez talentu. Snímka sa preslávila tým, že to medzi ním a Carré Otisovou počas erotických scén údajne iskrilo natoľko, že sa fingovaný sex bežne menil na skutočný (v roku 1992 sa stali manželmi). Ak ste aj vy tieto legendy počuli, asi vás zaskočí, že atmosférická dusná snímka veľa sexu v skutočnosti nemá. Namiesto neho nudné tliachanie. Možno by som mal byť zhovievavejší, ale keď si spomeniem na kvalitné filmy, v ktorých okrem sexu išlo aj o scenár (ZÁKLADNÝ INŠTINKT, MILENEC, DVERE V PODLAHE), nedám 60%, nedám a nedám! ()

• Mickey Rourke se během natáčení seznámil se svou budoucí ženou Carré Otis. Partnery se stali již během natáčení. (Kity162)