Mladá absolventka právnické fakulty Emily Reedová dostane místo u velké právnické firmě jako asistentka vitální Claudie Lionesové. Odlétá s ní do Rio de Janeira, kde mají zachránit firmu provádějící rekonstrukci hotelového komplexu u moře. Tady se dívka za zvláštních okolností seznámí s podivínským milionářem Jamesem Whaleerem. Jejich vztah plný jiskřivého erotického napětí, prochází řadou proměn. Emily se do záhadného Whaleera zamiluje, stejně jako před lety její nadřízená Claudia. (oficiální text distributora)

Anderton

Zalman King sa pokúsil naviazať na úspech 9 a pol týždňa, respektíve na ňom parazitovať, čo pochopiteľne nemohlo dopadnúť príliš slávne. Výsledkom je nechcene smiešny Mickey Rourke, ktorého snaha byť extra cool a neodolateľný sa absolútne míňa účinku. Ženské v jeho okolí sú tak z neho neustále nadržané, sex s nimi by mal na plátne pôsobiť zmyselne a osudovo, čo možno ako tak fungovalo koncom 80tych rokov, dnes je už celkový feeling filmu značne zastaralý. Zmyselná orchidea je viac póza a kalkul ako film so zmysluplným scenárom. A zrejme asi aj film, ktorý načas trochu pridusil sľubnú kariéru inak charizmatickému Rourkeovi. ()

josieaddms odpad!

Obtěžuje mě, že když se chci podívat na nějakej film kde byl Mickey Rourke ještě "mladej a pěknej", je to vždycky nějaká oplzlost schovaná pod rouškou uměleckého filmu. Je mi z toho na nic. Kdybych se chtěla dívat na nahotiny (jako že díky nechci) pustím si porno. Ale když si chci pustit film, chci aby to byl film, a ne tohle! ()

Ivoshek

Tenhle film má jedinou kladnou stránku, a to je pani Karé Otisová, která je naprosto k nakousnutí. Zbytek filmu je tak nehorázná hovadina, že jsem se místy až styděl. Třešnička na dortu z odpadků je ale Miky Rourka - kdyby místo něj byl v hlavní roli nabotoxovanej šimpanz v kožený bundě, nemohl by být výrazně horší. Poslední poznámka - pokud čekáte, že se ve filmu objeví něco vzrušujícího, například Mikyho přirození, máte smůlu. ()

VanTom

Mladá upjatá, "nerozkvetlá" právnička probouzí svou ženskost a sexualitu ve vášnivém karnevalovém Riu de Janeiru, když se zamiluje do tajuplného, rozervaného, pokušitelského boháče. Jaká klasika červené knihovny! Vždyť ano, její hypnotická nálada žhavého (erotického) dusna na mne zapůsobila i dnes - hojně kvůli nostalgickým vzpomínkám, protože jsem fragmenty Smyslné orchideje pokoutně zahlédl, schovaný před rodiči, někdy v 11 letech. Nesmím teď ale začít rozebírat, jak triviálním (ne)dějem a dialogy je obalena. ()

tron

„Človek sa musí občas stratiť, aby sa našiel.“ Toto light porno je také medové, že hláška ukradnutá z VYSLOBODENIA nebude to jediné, čo nemožným tvorcom odpustíte. Bude to aj fádny príbeh, naivne napísané postavy či pornografické hlášky („Chcem sa na vás pozerať. Nehanbite sa. Vy to chcete tiež. Však?“). ZMYSELNÁ ORCHIDEA je ako 9 A ½ TÝŽDŇA, akurát Mickey Rourke vymenil skvelú Kim Basingerovú za krásku bez talentu. Snímka sa preslávila tým, že to medzi ním a Carré Otisovou počas erotických scén údajne iskrilo natoľko, že sa fingovaný sex bežne menil na skutočný (v roku 1992 sa stali manželmi). Ak ste aj vy tieto legendy počuli, asi vás zaskočí, že atmosférická dusná snímka veľa sexu v skutočnosti nemá. Namiesto neho nudné tliachanie. Možno by som mal byť zhovievavejší, ale keď si spomeniem na kvalitné filmy, v ktorých okrem sexu išlo aj o scenár (ZÁKLADNÝ INŠTINKT, MILENEC, DVERE V PODLAHE), nedám 60%, nedám a nedám! ()

• Mickey Rourke se během natáčení seznámil se svou budoucí ženou Carré Otis. Partnery se stali již během natáčení. (Kity162)