Mladá absolventka právnické fakulty Emily Reedová dostane místo u velké právnické firmě jako asistentka vitální Claudie Lionesové. Odlétá s ní do Rio de Janeira, kde mají zachránit firmu provádějící rekonstrukci hotelového komplexu u moře. Tady se dívka za zvláštních okolností seznámí s podivínským milionářem Jamesem Whaleerem. Jejich vztah plný jiskřivého erotického napětí, prochází řadou proměn. Emily se do záhadného Whaleera zamiluje, stejně jako před lety její nadřízená Claudia. (oficiální text distributora)

Jillen

Ani erotické, ani romantické, ani porno...tak nějak opačný efekt, se kterým zřejmě tvůrci nepočítali...Otis a tehdá ještě kunďák Rourke, nic víc tu není ()

MissJ odpad!

Smyslná orchidej zavání na sto honů. Oproti ní je 9 1/2 týdne umělecké dílo, které aspoň dokáže navodit atmosféru. Je nemožné k tomu přistupovat seriózně. Absolutní trapas. Nejlíp z toho nakonec vychází Carré Otis, která vlastně žádný herecký výkon nepodává (působí tam naopak dost lhostejně, což byl asi jediný správný přístup k roli), ale na její (tehdy ještě) přirozenou krásu je radost pohledět. S Mickey Rourkem byli pěkný pár, nicméně do filmu se jim nepodařilo přenést ani náznaky smyslnosti. Pozoruhodně prázdný film. Finální scéna je jeden z nejvtipnějších momentů (samozřejmě myslím tu jízdu na motorce:). ()

Eldrick

Rourkův spin-off 9 1/2 TÝDNE, jenž je významný snad jen proto, že se při natáčení seznámil se svou budoucí ženou, modelkou Carré Otis, s kterou prožil mezi lety 92-98 bouřlivé manželství plné fetu, chlastu, nevěr a násilí. Jediný, kvůli čemu se na WILD ORCHID dá dívat, je jejich vzájemně jiskřivá chemie, jinak je to nehorázná sračka. ()

lioncel

Rourke měl ve své době víc než slušně našlápnuto a my všichni tenkrát čekali něco jako další : 9 a 1/2 týdne .. reklama a celý ten humbuk kolem filmu slibující ještě větší erotického dusno potvrzoval naše očekávání .. ale to se bohužel vůbec nenaplnilo, bylo to ve své době velké filmové zklamání .. možná největší … ()

Kity162

Tak špatný film jsem snad ani neviděla... No, jeslit se na to chce někdo dívat jenom kvůli erotice - nedoporučuji: Mickey Rourke vypadá a dokonce i mluví jako transka a do toho všeho se snaží být jakýmsi psychologem. ()

sir-dave

Dívat se na to dá, hlavně když je na scéně Carré Otis. Role nejspíše v ideálním věku, herecky asi nic moc, ale své osobní kouzlo měla. Zbytek scén nestojí ani za hvězdičku. ()

eye candy

Shit uz to tak vsechno vicemene shrnul, erotiky min nez malo, romantiky min nez erotiky, zato priblblych dialogu tech tam zelmanek nacpal vic nez dost a chudakovi mickeymu tomu uz zbyva jenom na sebe zacit zgryndat a bude jak pravy blbecek po lobotomii a vubec vlastne ani nevim proc tomu ty 2hvezdicky davam, ale stejne jsou jeste o dost horsi filmy ()

farmnf

Smyslná orchidej postrádá smyslnosti, zato plna hloupých keců. Rourke je tu opět velmi slizký, navíc namazán nějakým sajrajtem, aby vypadal opáleně, vypadá ovšem jako mumie. O čem je tento příběh? Dvě vypočítavé děvky z Ameriky si udělají služebku do Ria. Vydělají spousty peněz (jak je to tu roztomile zdůrazňováno) a ojede je kde kdo. Film má pouze klad v hudbě a v exteriérech. V Brazílii natočit film s neexotickými exteriéry dokáže pouze dement. ()

2mig1

tak jasně, nebudu od erotickýho filmu očekávat převratnej děj, ale chci alespoň nějakej.. rádoby zápletka s jakýmsi hotelem doprovázená nesmyslnym plkáním naprosto o ničem je ubíjející.. prakticky jsem na konci každý druhý věty nevěděl, co bylo na jejím začátku.. co se týče erotiky, netvrdim, že nefunguje vůbec, scéna dvě dokážou v člověku nějaký to vzrušení vyvolat, ale vzápětí ho dokáže opět zadusit zmíněným šitplkáním... co se týče obsazení - pokud do erotickýho filmu obsadim sexsymbol 80. let, chlapa, po kterym toužil každej, koho chlapi zajímaj, tak ho sakra nějak pořádně využiju a nenechám ho svlíknout až v poslední scéně!! ale king zřejmě při natáčení smyslný orchideje vypnul mozkový závity...prsa nesympatický hlavní hrdinky to nevytrhnou, ani kdyby ze mě heterák mluvil... ()

Blacks

Postava Emily se mi líbila, jen ne v herecké stránce. Děj nedává často smysl, což ale očividně ani záměrem režiséra nebylo. Mizern snímek, který za alespoň ** vdí okolnostem, za kterých jsem ho vidl ;) ()

Johnny.ARN

Ten kto robil casting mal úplne piči. ROvnako ako scenárista, ktorý si povedal, že chce konverzačnú drámu trošku okoreniť zopár pármi ceckov. Nudný a útrpne dlhý film. 1 z 5 ()