Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

(více)

Recenze (83)

hrumsrt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mne fascinuje, jak zdejší hodnotitelé někdy přemýšlejí, často jim stačí hrozně málo, aby dali plnou a jindy zase dávají odpady kvalitním dílům. A právě tohle je bohužel druhý případ... Nutno se povznést nad tím, že Black Mirror se nesnaží podat ucelený příběh a jako třešničku to podhodit nějakým seriózním tématem dnešní doby. Ba právě naopak, cílem je Vám natvrdo ukázat, jak v komplexních příbězích, téměř simulující realitu (jen často vehnanou do extrému), ona teze vypadá. Tentokrát je to precizní zobrazení tužby populace po politickém ideálu. Medvídek není nic jiného než řada pixelů, kterou ovládá člověk. Jenže to jakým způsobem ho jeho "ovladatel" používá lidi baví. Je sprostý, je upřímný a současně velmi prostý.. Tedy odráží jednoduchost populace.. Lidi nestojí o zaobalené názorové statistické výpočty, chtějí to co chtějí podané upřímně. Ironií pak je, že tenhle "ovladatel" je pak nikdo, názory které vycházejí z jeho úst jsou přece medvědovi. Téměř každý politik je jen vrchol pyramidy. Za jeho projevem úspěchem a čísly stojí masa odborníků a poradců. A proto v každé době bude vyzdvihován ten, kdo mluví tu "obecnou pravdu" (jedno jestli jí je nebo ne, ale musí odrážet názor většiny). ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je zajímavé, že jde o jednu z nejhůř hodnocených epizod Black Mirror. Jasně, není to nějak zvlášť komplexní, ale to není Black Mirror nikdy - a tady mi to přijde vlastně o něco propracovanější než jindy. Optika se neustále přelévá a náš názor na situaci a protagonistu mění a rozviklává. Vyvádí to z konformní zóny a zároveň se vyjadřuje k širšímu tématu. 44 minut je tak akorát a jo - dalo by se to promyslet líp, ale v kontextu obvyklé úrovně Black Mirror jde vlastně o dobrý výkon. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesně tohle čekám od epizody britského seriálu o hrozbách, souvisejících s technologiemi. Velmi trefný obraz toho, jak snadno jsou lidé manipulovatelní pomocí médií a sociálních sítí. Oproti předchozí epizodě je to chytré, účinkují tam solidní herci a má to přesah. Kdyby byl závěr ostřeji vypointovaný, klidně bych dal full. ()

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak trochu frankensteinovský príbeh. Stvoríte niečo, čo sa Vám vymkne spod kontroly, aby Vás to nakoniec otrepalo o dno, lebo dostanete záchvat svedomia. Potom už len vršíte jedno blbé rozhodnutie na druhé a ide to riadne z kopca. Varovanie aj od toho, ako nejaký nástroj v zábave, sa môže stať hnusným nástrojom v politike. Zasa taký priemer to nie je, ale svoju pointu to má. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobně jako jiní se zde překvapeně pozastavím nad tím, proč je The Waldo Moment tak špatně hodnocenou epizodou. Protože za mě je perfektní a užíval jsem si každý její moment. A to ze stejně prostého důvodu, jako tomu někteří dávají ony odpady. Tato epizoda je totiž fan fikce. Jestliže je totiž fan fikce příběh, v němž reflektujeme svoje tužby o tom, aby se nějaké dílo událo jinak, tak Waldo reflektuje naše tužby po absurditě a chaosu, k nimž se uchylujeme před zvráceně složitým komplexem společnosti reprezentované neuchopitelnou politikou. Pevně věřím, že si všichni uvědomujeme důležitost nějaké vyšší moci (se všemi jejími problémy), nicméně možná proto právě ti, kteří si ji uvědomují nejvíce, by si v duchu přáli, aby ty nepříjemné lidi na vyšších pozicích napadl nějaký dětinský medvídek vyžívající se v prasárničkách a dickjokes. Jistě že je děj jen hrubým nedokresleným nápadem, který se soustředí jen na jednoho konzervativce, ale širším chápání jde prostě jen o zdivočelý chaos bojující proti klidnému řádu. A my tak nějak tušíme, ke kterému z těchto dvou extrémů se v dnešní době relativní pohody uchylujeme... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Z hľadiska robotiky je waldo zariadenie, ktoré umožňuje ovládať stroj alebo počítačový obraz pomocou ručne ovládaného zariadenia, ako je napríklad to, ktoré sa používa na ovládanie medveďa Walda. Tento výraz pochádza z rovnomennej novely od Roberta A. Heinleina, v ktorej hlavná postava pre seba stavia pokročilé robotické ruky. (Arsenal83)

Reklama

Reklama