Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

pekarekoto

Čítam kritiku. Ako sa Black Mirror začína opakovať. Ako sú témy podobné. Ako neprichádza s ničím novým. Potom nám Black Mirror naserviruje jeden z najosobitejších dielov, Metalhead, s monochromatickými farbami. Minimalistický, napínavý a mimoriadne kvalitne a umelecky natočený. Časť s domom do ktorého sa dostane robotický pes, šplechnutie farby, nôž rýpajúci do steny a záver so štartovaním auta... Znepokojivé husle. Celá tá beznádej, zúfalstvo, strach... Špičkový herecký výkon hlavnej postavy... Výsledok? 59%! Takmer samá kritika. Podla mna sa jedná o jeden z najlepších dielov seriálu vôbec. Proste top! ()

poppy75 odpad!

toto sa ani neoplati slovne rozoberat,kedze to stalo za prd...a potom som si uvedomila-vystrelili si z nas autori BM?ved od prveho dielu prvej serie sa snazili povedat a varovat,ako ludia hlcu obrazovku a pripisuju vsetkemu co sa na nej deje vyznam vacsi nez tam je...tento diel bola chujovina na entu,ale divaci tam zjavne dokazu najst aj to co tam nie je a este ocenit aj vizual...no,nezasmiali by ste sa tomu? /ps dufam,ze mam pravdu,lebo neverim,ze by ludia,ktori vytvorili BM-teda hlavne prve 2 serie,toto mohli mysliet vazne/ ()

AAsniper

Ja neviem. Hoci je tento diel odlišný od zvyšku Black Mirror, svojím spôsobom sa mi páčil. Nemám rád horory ale tento bol jeden z tých lepších. Minimum krvi, dusná atmosféra a viac-menej bezmocnosť. Za mňa dobre :) ()

hypnos11

Zatím asi nejslabší epizoda. Není to ani moc orginální. Na druhou stranu jistá dávka ponurosti a atmosféry tam je, díky tomu se tenhle díl drží nad vodou. Děj je tentokrát smrksnutý na jendoducou premisu pokusu o útěk před malým robotickým nepřítelem. Tradičně již děj obsahuje několik mírných nesmyslů (robot prchá po třech steejně rychle, jako po dvou; po x letech stále ještě fungují dodávky elektřiny; riskování životů tří lidí kvůli .. plyšákovi; robopes je ve skladu plném krabic schovaný zrovna za tou jendou krabicí, kterou hledají ti tři jdoucí na smrt), navíc už na začátku se mi tenbhle díl zprotivil tím, jak tam dvě postavy jenom ječí a fňukají. A ta černobílá tu byla naprosto zbytečná. A kolikrát hlavní hrdinka dokázala odpočítávat od tisíce do nuly, jneom aby na pár vteřin donutila robopsa probudit ze spánku (v úmyslu mu vybít baterie - to by muselo zabrat asi tisíc pokusů), to už je snad lepší se nechat zabít. Koukatelné to ale bylo. ()

sniper97

Kdyby to nebylo z BM, ale jen nějaký kraťas, tak tomu dáte všeci odpad a má to 20%, tak si tady zas nehrajte na chytráky, jak strašně jste to pochopili a jakou to má hloubku. 🤭 ()