Čapí dobrodružství

Storks

Bociany

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 87 min

Rozhodně nic extra, co se animáků týče. Klasická rodinná zábava, která sebou nese alespoň jisté morální ponaučení, obsahuje několik velice vtipných charakterů a především je do jisté míry kreativní a zábavná. Storks plní všechny zažité pořádky animovaných filmů na jedničku, ale nepřidávají toho tolik navíc. Ano některé momenty jsou sice hodně debilní, dalo by se říct, že prostě správná ptákovina. Třeba vlčí formace mi přišli jako geniální tah. Celkově nic, co Vás dostalo ze židle, ale na nedělní odpoledne? Proč ne.(3.2.2017)

• chrispe

Nemůžu hodnotit vysoko a to z jednoho důvodu. Byla to nuda! Neřekla bych, že se v tom filmu nic nedělo, ale ta akce byla tak nudná, že už při scéně ve vlčí jeskyni jsem si začala říkat... mno... jak dlouho to může ještě trvat do konce? Párkrát jsem se zasmála, ale chyběla tomu jiskra a podle mě byl hlavní problém v Dorotce, která mi vůbec nesedla a to je u jedné z hlavních postav problém. A to bonzácký kuře nebo co to mělo být... bylo úplně mimo mísu.(8.7.2017)

Hravý animák, který nadchne svou nápaditostí, vtipem a povedenými akčními sekvencemi. Animace nepatří mezi úplnou špičku, ale na úrovni sérií jako Já, padouch či Doba ledová je. Film je v originále výtečně namluvený a takový čapí šéf v podání Kelseyho Grammera mi v paměti ještě nějaký ten pátek zůstane. Škoda nepřekvapivého děje, který je alespoň částečně vynahrazen agresivním tempem a krátkou stopáží, díky které mě snímek nepřestával bavit. Plus je zde spousta nahláškovaných sekvencí, které pobaví víc, jak leckterý jiný animák pro děti. 7.5/10(25.1.2017)

No moc mě to neoslovilo, je to spíš průměrný animák. Hlavní ženská hrdinka mi lezla na nervy asi jako Locika z filmu na Vlásku a o té famílii ani nemluvě. Co mě naopak pobavilo byli ti vlci, kteří se uměli proměnit na všechno možné, to bylo zas něco nového a originálního, a také i hlavní čapí hrdina byl docela sympaťák. Ale jinak to byl fakt průměr, čekal jsem více.(13.6.2017)

Beru pokaždé už v potaz, že nejsem cílová skupina, nýbrž jen eskorta a že tedy tím je vždy hodnocení lehce ovlivněno. Přiznávám, že mně ty animáky už začínají nejen splývat, ale i nudit. A ono to v tom množství je asi pochopitelné a je to takový zřejmě nutný vývoj. Tvůrci už chudáci nevědí koho nasazovat, protože všechno už tu bylo od vlaků a autíček po lvíčky a ryby... A tak tu máme čápy. Mně prý přinesla vrána, takže samotnou zápletku beru jen jako jakousi legendu, podobně jako tu, že děti se rodí z lásky ženy a muže :-). A teď vážněji. Animace jsou na svoji dobu standardní, sem tam je tam slušná hláška, které se zasměje i dospělý. Hrabiš mi vtipný nepřišel, neb opakovaný vtip není vtipem. kdyby s tím hoši přišli první v čápech a ne v Kosmu, neřeknu ani čáp. Ale takhle? Děcka to naštěstí nevědí a tam se nemusejí ušklíbnout. Samozřejmě tato výtka jde na vrub českému dabingu. Co mně pobavilo byli vlci. Takže za mně solidní standard a dávám za 3 zavinovačky. * * *(25.3.2017)

• - Ve scéně, kdy vlci tvoří vlčí most, lze vidět vlka, který dělá rozštěp. To je odkaz na Jean-Clauda Van Damma. (kellne)

• - Spoiler: Když je máma na střeše, kde táta se synem staví přistávací plochu pro čápa, mámě (jež propůjčila v originálním znění svůj hlas Jennifer Aniston) zvoní telefon, který se rozhodne ignorovat. Na displeji můžeme vidět jméno A. Jolly, což je narážka na Angelinu Jolie, která Jennifer „přebrala“ Brada Pitta. (J.Cobra)