Čapí dobrodružství

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 87 min

Keď už máte pocit, že sa v animákoch už nič nové nedá vymyslieť, príde Stoller so Sweetlandom a natočia bravúrny unikátny animák s množstvom gagov a neskutočne milou atmosférou. Rozprávka o bocianoch, čo nosia deti, pričom si trošku zmenia svoje portfólio? WTF? :) Naozaj sa niekedy čudujem, kde tí ľudia berú tie nápady. Každopádne toto na mňa zabralo a ja som sa bavil, hlavne na vlčích formáciách - to bolo ozaj cool. Záver veľmi pekný. Škoda, že animácie neboli na trošku lepšej úrovni, inak by to bolo do plných. 75 %(1.2.2018)

Jeden z nejlepších animáků loňského roku. Vtipné, nápadité, zábavné. Pátá Doba ledová může jen závidět. Už dlouho jsem se u animáče takhle nezasmál a celkově dobře nebavil, a to jsem myslel, že už mě přestaly bavit úplně...9/10(6.1.2017)

Nie je to zlé, príbeh je celkom zaujímavý, takže vyložene nenudí a postavy tiež vedia ponúknuť miestami slušnú zábavu. Akurát len, že tých zábavnejších momentov by mohlo byť viac. Sem tam sa človek pobaví, obzvlášť pri scénach s vlkmi, ktoré sa vydarili asi najviac, ale nič viac Bociany neprinesú. Slovenský dabing ako inak super. 70% - 3*(13.1.2017)

Není nad to být na paragrafu a mít čas na ptákoviny. Závažnost situace si vyžaduje usilovné hledání zatím nezhlédnutých pohádek a tím alespoň trochu zabavit hicující dítě. Teploty klesly a začala se u tohoto tak trochu ztřeštěného příběhu zase smát a já s ní. Asi nejvíc pobavili vlci a jejich nespočetné bojové formace. Nejmíň zase holub a jeho trapné songy. Je to takový miloučký ňuňu dobrodružný animák a jako každý, tak i on vysílá do světa své poselství: "Přestaňte se fyzicky sbližovat, postavte si na střeše přistávací plochu pro ptáky, zapněte naváděcí světla a čekejte leteckou poštu s miminem. Kdo nemá vlastní dům, tak vám zásilková, čapí služba doručí balíček až ke dveřím." Nám se to každopádně líbilo. Doporučujeme.(12.1.2017)

Presne takovej ten typ animaku, kterej clovek skoukne a prakticky okamzite zapomene, protoze tu neni nic vylozene super, na co by clovek vzpominal, ani nic vylozene spatnyho, kdy by jste vzpominali, co ze to bylo za sracku. Pribeh je relativne originalni i kdyz samozrejme v ramci animaku, animace sice neni uplne top, ale rozhodne ostudu neudela a hudba vcelku fajn. Postavy jsou taky v pohode, hlavni dvojice dokaze pobavit a neni otravna a vedlejsi postavy sem tam hodi nejakej slusnej forek (vlci rulez). Takze na 80 minut v pohode zabava, ale nic vyjimecnyho, proste jeden z mnoha.(8.6.2018)

• - Ve scéně, kdy vlci tvoří vlčí most, lze vidět vlka, který dělá rozštěp. To je odkaz na Jean-Clauda Van Damma. (kellne)

• - Spoiler: Když je máma na střeše, kde táta se synem staví přistávací plochu pro čápa, mámě (jež propůjčila v originálním znění svůj hlas Jennifer Aniston) zvoní telefon, který se rozhodne ignorovat. Na displeji můžeme vidět jméno A. Jolly, což je narážka na Angelinu Jolie, která Jennifer „přebrala“ Brada Pitta. (J.Cobra)