The Boxing Cats (Prof. Welton's)

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Komedie / Sportovní
USA, 1894, 1 min

Pan profesor Welton zde pod taktovkou známého vynálezce Alvy Edisona předvádí boj svých koček v miniringu. Uvidíte dvě kočičky v navlečených miniaturních rukavičkách na předních tlapkách, jak do sebe boxují. V pozadí je vidět muž, jak si užívá podívanou. (RadimFišer)

FunThomas

Věřím, že se tento snímek milovníkům zvířat asi moc líbit nebude. Většina lidí se však neubrání alespoň nevinnému úšklebku. :) ()

RadimFišer

Tak tohle se opravdu jen tak nevidí. Pan profesor Welton oblékl přední nohy koček do boxerských rukavic a ony se boxují v ringu na zadních nohách. Nemyslím si, že by si nějak ubližovali, oproti dnešním zápasů, ale dnešní pacifisti a milovníci přírody by si na takovém člověku pochutnali jak na jednohubce. Oceňuji něco, co vidím poprvé v životě. Je příjemné mít pocit, že vidím naprosto nový námět. A takový pocit budete mít pravděpodobně i vy. ()

ujec

Vybrať si takýto motív k prvým filmom bola úplná hlúposť. Veď život ponúka milióny zážitkov. Pán Edison, bolo to slabé. ()

Belsazar

Pro mě osobně rozporuplné stejně jako celý Edison. Velký Thomas Alva totiž nebyl nikým jiným než bezskrupulózním mamonářem, který se hnal za ziskem a slávou, byť patřil mezi největší mozky. Jsou dvě věci, které mě na něm štvou: Poprava slona a neférový vztah k Nikolu Teslovi. Ale zpět k boxujícím kočkám: Nemyslím si, že je etické takto zvířata využívat, i když musím uznat, že kočičky nepůsobí, jako že by jim bylo ublíženo. Určitě se na svou dobu (1894) jedná o těžce nadprůměrné dílo ve smyslu příběhu, ale neetické chování ke zvířatům zůstane neetickým vždy a všude. ()

PetraMishka

Ubohé kočičky vypadají, že byly součástí pouťové atrakce. Zajímavé je, jaká témata si režiséři vybírali, protože nechat boxovat kočky by jen tak někoho nenapadlo. ()

Karlosik_4

Ano, v dnešní době by na to mohlo mít mnoho druhů lidí mnohé názory, ale hodnotíme-li film jako takový, jedná se o něco, co tehdy bylo nové a originální a to se musí nějakým způsobem cenit. ()

ThulsaDoom

Naprosto geniální a průlomové dílo své doby, ze kterého si toho hodně berou i dnešní filmy. Například Rocky tento film naprosto vykradl.. ()