Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

salamandrr

Jelikož jsem tohle viděl až po Grand master Yip Man, tak jsem byl zklamán, příběh není špatný, ale bojové scény jsou často dosti nereálné. Číňáci jsou fakt dobrý, ale ty ptákoviny jako proražené prkno, které předtím na dvou místech ukopnu, abych zmátl soupeře.... no, co to je? ()

smrtacik

Film ponúka pohľad na niekoľko zásadných tém, ktoré nám ponúka po svojom ako príbeh, ktorý je z časti možno pravdivý s časti vymyslený, celkovo príjemný, trochu zromantizovaný a časťami dramatický. Vykresľuje vývin ľudskej osobnosti, ktorá až po rokoch vlastne dozrieva a zisťuje, čo je podstata života a čo vlastne znamená slovo slabošstvo. Zisťuje, že otca, ktorého považoval za slabocha, lebo nedokázal nikdy dať posledný úder vlastne nechápal a on bol tou pravou jedničkou, lebo bojové umenie je o slušnosti a morálke a o tom nedovoliť ho použiť ku zraneniu druhého. Matka vás učí morálnym hodnotám, ale vy ste hluchý a slepý a nechápete...vaša pýcha vyhráva a zistiť to vás môže stáť takmer všetko. Vlastne celé umenie WuShu je o trénovaní tele, mysle a morálke, je to metóda ako sa stať silnejším a že nezáleží na škole pre ďalšie zlepšenie ide o zdravé telo a zdravú myseľ. Ukazuje ako prekoná priateľstvo nástrahy, ktoré mu prídu do cesty a ktoré sa udrží až do konca. Je tu pekne vykreslená úcta, ktorá prichádza zo srdca bojovníka WuShu k protivníkovi, alebo snaha vyjadriť rešpekt niekomu, komu ste v minulosti vyviedli niečo neodpustiteľné. Je tu mnoho zaujímavých viet, ktoré by nám mali dať dôvod na zamyslenie, napr. ,,Pomocou zápasu môžeme poznať svoju pravdu, ale najhorší boj je aj tak boj sám so sebou“, alebo veta o pomste:,, Nemali by ste hovoriť, ja ťa pomstím, nenávisť plodí iba viacej nenávisti a ja nechcem vidieť žiadne nepriateľstvo, dôležité je byť dobrý“. Choreografia súbojov je na vynikajúcej úrovni, či už ide o súboje na námestí alebo v ringu, ktorých sa tu tiež dočkáte, ale nie sú vôbec stereotypné a Jet Li sa vyblázni z rôznymi druhmi sečných a bodných zbraní. Mne osobne sa najviac páčil súboj s mistrom Quinom, meče lietajú tesne okolo hláv, kamera to všetko sníma z blízkosti, že takmer cítime vietor z úderov, ktoré demolujú miestny ,,lokál“ a praskaniu kostí sa tiež nevyhneme. Inak všetky súboje sú vynikajúce a najmä pôsobia celkom realisticky, najmä čo sa týka gravitácie...takže žiadne hopsanie po bambusoch alebo lietanie po vode. Konečne niečo iné, pre milovníkov starších, najmä Kung-Fu filmov dobrá voľba, pre mňa osobne určite, ale rôzni ľudia majú rôzne voľby a tak sa môže stať, že nesplní očakávania. Ešte k hereckým výkonom. Väčšinu filmu ťahá najmä Jet Li, ktorý si udržuje svoj štandard, nemá tu priestor vyjadriť svoje herectvo ako Danny v Utrhnutom z reťaze a ostatný sú väčšinou len otĺkaný a podľa toho sa aj ksichtia. Dokonca po filme som zistil, že tam hrala Michelle Yeoh, ktorú som vôbec nespoznal...ale mala tu epizódku, síce krátku ale vcelku príjemnú. A ešte jeden citátik: ,, Ľudia si nemôžu vybrať ako ich život začne, ale musia mať odvahu až do posledného dychu“. Hodnotenie: 80% ()

Jeand´Boa

Jet Li umí bojovat a když se dá dohromady s celkově talentovaným týmem, vznikne z toho vždy dobrá podívaná. Nejinak je tomu i v tomto případě, kdy celou dobu kvalitní snímek graduje v závěrečném souboji. Nejste-li fandou tohoto žánru, ani se vás to nedotkne, ale jste-li, budete potěšeni. ()

arkie

Patetický, patriotický a predvídateľný film. Celý vývoj postavy ubieha od postoja mladého hlúpeho bojovníka (ktorý je najlepší zo všetkých) cez životné chyby a rany osudu k múdrosti a láske k vlasti vyzretého bojovníka (ktorý je stále najlepší zo všetkých). Užijete si hodne patetických záberov - diabetikom doporučujem zvýšiť dávkovanie inzulínu ... a podobne ako u filmov typu Armagedon - na konci budete hrdí na to, že ste Číňania. (... Čína je už nejaký ten piatok atómovou veľmocou, prečo sa potrebujú utvrdzovať v tom, že nimi zvyšok sveta pohŕda a neberie ich vážne?) ()

LordMysti

Jet Li prostě umí, choreografie opět špičková, myšlenka a děj nebyli vyloženě špatné, takže nemohu jinak než 4* za parádní podívanou která mě nenudila. ()

Tamten

Dílo navazující na období začátků bojových umění ve filmech, kdy hlavním úkolem je předvést co nejlepší kung-fu styl a děj jen přilepuje jednotlivé bojové scény k sobě. Moderní choreografie bojových scén však filmu dává zcela jinou úroveň. Jet-li se zde opět předvádí ve vynikající formě a předvádí na kameru techniky, které v poslední době můžeme vidět snad jedině u Tonyho Jaa. Chyba filmu je snad jen v tom, že jednotlivé bojové scény mají sestupnou tendeci, takže hned na začátku si užijeme to nejlepší a postupem času film dostává pomalejší a pomalejší tempo. ()

alienemo

Vynikajúca akčná lahôdka Jet Li nám ukazuje, že ešte stále má na to aby zahral kvalitný akčný film. A nielen to, dej je prekvapivo dobrý. Pohľad na bojové umenie a jeho morálnu stránku sa len tak nevidí. A pritom to nie je postavené na takom, ako by som to nazval, "duchovne" ako Tiger a drak alebo Hrdina. ()

Sign

Jet Li byl s Van Damem člověk který mne inspiroval a doslova uhranul k trénování bojových umění, první film jako maličký jsem s ním viděl Smrtonosnou zbraň 4, ale zpě k tomuto geniálnímu snímku, po prvním shlédnutí aniž bych od toho něco víc čekal, jsem dostal tak úžasný a krásný film nejen o kung fu a cestě bojovníka, ale celková cesta většiny lidí, také herecké výkony, styl natočeni, choreografie a hlavně v tomto filmu doslova hvězdný Jet Li, miloval jsem ho jako malý a tento film mi ho připomněl, jeho podání hlavní postavy je skvělé a přesne sekunduje příběhu o zmněně člověka k lepšímu... ()

bakeero

Bojové filmy nejsou zrovna mým šálkem, který bych vyhledával, ale když už jsem se k nim odhodlal a strávil s nimi nějaký čas, tak tenhle kousek můžu jen doporučit... ()

Acrobat

skoda ze film Fearless je malo propagovany pretoze ide o docela prijemny filmovy zazitok, ktory od Jet Liho filmov predsa len nedostane divak v hojnom pocte. Predovsetkym mozno film rozdelit do dvoch zakladnych casti. prva je ultrabojova - jendoducho sama bitka , suboje muza proti muzovi, muza proti skupine. Su zvladnute konecne tak ako sa ma na cinske bojove tradicie. Bez lan a efektov. Su ciste, Jet li opat poctivo ukazuje svoje WU SU. Druha cast je castou filozofickou. Poukazujucou na zmenu, vnutornu zmenu hlavneho hrdinu, kotry nachadza sameho seba, vyvija sa v spolocnosti skromnych ludi na uvedomeleho muza, ktory vie co chce a kam kraca. Kraca vstryc svojmu osudu, ktory ho aj zastihne, ale pretrvava jeho odkaz. Spojenie tychto casti funguje, je uveritelne. Film je teda vseobsiahly. Dostatok akcie, pribehovosti, hrdinskych vlastnosti, vnutornej ceste. Skoda toho slabeho marketingu. ()

Jaxx84

Působivé drama, dramatické především svoji prostřední částí ,,vnitřního přerodu" Jeta Li. Obávaného bojovníka jsem zkouknul den po Yip Manovi, takže mám tendenci neustále srovnávat. Rozhodně zde zažijeme víc akce, naopak bojové choreografie jsou méně důvěryhodné a občasné "Matrix létání" zamrzí. Přesto to jsou pouze kosmetické vady, jinak naprosto úchvatného snímku, opět z hlubokomyslnou čínskou filozofií hledání sebe sama skrze bojové umění, spojení těla mysli a duše...Perfektní hudbu, kamerové střihy ani nezmiňuji, 5 ***** ()

Shaleman

Nijak veliký film o výborně natočeném kung-fu, který začíná jako pohádka, pokračuje jako syrové drama plné krve a bolesti, mění se v jakési zamyšlení nad tím, že ne vždy je dobrý být nejlepší a končí... jako pohádka. Já osobně jsem byl mile překvapen a mstící se Jet Li cca v půli filmu, mě vyloženě nadchnul. ()

milhouse333

Čínské akční filmy jsou prostě dobré. Ale tenhle je o něco lepší a to tím, že ve většině filmú ten co umí nejvíc kung-fu tak je zároveň i nejmoudřejší a přímo z něj na plátno cáká klid a mír, ruku v ruce s vyrovnaností (nemluvě o tom, že každého přepere)... Ale tento hlavní hrdina je ze začátku namyšlený floutek, který rozdává rány pěstí jen proto, že jeho kung-fu je lepší než sousedovo a on se rozhodnul mu to právě teď dokázat. Až postupem času si hlavní postava uvědomí že bojová umění jsou i o něčem víc, než jen rozdávat rány pěstí. Takže se na film příjemě kouká, bojové scény jsou výborné, Jet Li hraje svoji roli velice obstojně a navíc film má dobrý děj, který se vyvíjí po celou jeho dobu. ()

Vojife

Opravdová nádhera! Film o cestě od ctižádostivého chlapce přes pyšného floutka až k moudrému muži, ve kterého ho dokáže proměnit jen tragédie. Výborné souboje, krásný příběh, smutný konec... Jet Li se mi zamlouvá čím dál více. (Bylo zvláštní, jak mě úplně zaráželo, když tam bylo tolik bělochů. A s nimi přišlo podvádění...) V něčem mi to přišlo trochu jako takový The Wrestler po čínském způsobu. ()

lakart

Tento snímek o bojových uměních je povedený kousek se skvělým příběhem s reálným základem. Ačkoli ve filmu vše funguje, stále se nemohu zbavit dojmu, že snímek Ipman s Donnie Yenem je o trochu lepší a působivější. 85% ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje