Dva klobouky

• Česko Billy - Dva klobouky (více)

Dva jsou víc než jeden. Dvojice psanců na útěku čelí zákonu, indiánské přesile i vyprahlé pustině... Skotský pistolník Deans a indiánský míšenec Billy jsou štvanci, na jejichž hlavu je vypsaná vysoká odměna. Po nevydařené bankovní loupeži jim je v patách nezlomný strážce zákona Gifford. Ten sice dokáže zajmout mladého Billyho, jeho opatrovník Deans ho ale vzápětí osvobodí. Vydávají se na útěk do Mexika, ale Deans je postřelený. Dvojice uprchlíků je o krok napřed, ale šerif touží získat jejich hlavu za každou cenu. Začíná zběsilý hon ve vyprahlé horské pustině, kde navíc hrozí další nebezpečí v podobě krvelačných indiánů. Cesta za svobodou se mění v boj o holý život... Komorní americký western je zajímavý tím, že hlavními hrdiny jsou bandité, kteří si však dokáží získat divácké sympatie. Naopak strážce zákona ve své zaslepené touze po spravedlnosti působí jako velmi rozporuplná postava. Ústřední dvojici psanců ztvárnili Gregory Peck a Desi Arnaz Jr. (Česká televize)

PTuranyi

Neštandardný western kde šerif nie je hlavným hrdinom. Je ním miešanec Billy ako člen bandy zlodejov, ktorá pred šerifom uteká. Nie sú to bezohľadní zločinci a film vykresľuje ich útrapy na úteku. Výborné herecké výkony a dobrá produkcia. 70% ()

charles3

Méně obvyklý western s méně obvyklým názvem, vysvětleným teprve v závěrečné čtvrtině, ale pro děj příběhu absolutně nepodstatným. Děj se vyvíjí poměrně nepředvídavě, kromě zmíněného názvu také není dlouho jasné, kdo je (jsou) tu vlastně hlavní postava/y. Vcelku zajímavé, sympatické a dobře zahrané jsou postavy Wardena a Huddlestona, v neposlední řadě i čtveřice Indiánů. Rovněž dobrá práce kameramana. 73 % ()

StaryMech

Na výrobě "Billyho Dvou klobouků" se podílela řada šikovných lidí - vznikl příjemný, skromný western, který máločím překvapí a ničím nenadchne. Vedle názvu, snažícího se navzdory scénáři a obsazení vzbudit dojem, že hlavním hrdinou je nikoli bílý lupič-džentlmen, ale míšenec pod jeho otcovským dohledem, se mi nejvíc líbila přírodní kulisa, pro niž si tvůrci dojeli až do Izraele. ()

PORTER44

Průměrná podíváná G.Peck s parťákem indiánem na útěku stíhanej šerifem ,který ho nakonec postřelí a do toho ještě pošahaný čtyři indiáni se kterýma se sehraje skoro jediná přestřelka ve filmu,herecký výkony v poho. ()

Sejkorka

Neviděl jsem úplně od začátku, ale nevadí, bylo zřejmé, co se stalo. Principiálně v pořádku, Věčný klaďas slušňák Gregory Peck jednou trochu padouch (i když jen trochu). Ti indiáni se moc nepovedli, paraplíčko a tak. Ale jo 60%. ()