Reklama

Reklama

Legenda o Orinovi

  • USA Starchaser: The Legend of Orin (více)
Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný
USA / Jižní Korea, 1985, 107 min

V daleké budoucnosti lidstvo trpí nadvládou diktátora Zygona, Ale mladý Orin se rozhodne s pomocí svého kouzelného meče vybojovat pro svůj lid svobodu. S kosmickým pašerákem Daggem se vydává na nebezpečnou cestu. Podaří se mu získat dost spojenců a tyrana zničit? (Guild Home Video)

Recenze (19)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Za doprovodu zvukových efektov zo STAR TREK a STAR WARS a podobne inštrumentovanej hudby, sa nám odvíja šablónovitý príbeh o súboji dobra nad zlom. Snáď môžem iba ľutovať, že som to nezhliadol ako decko, pretože verím, že mi mnou teraz riadne lomcovala nostalgia a zrejme by som snímok hodnotil pomerne lepšie. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Klon Hvězdných válek, který má dokonce i princeznu (která je zrzka), cynického pašeráka (který kouří doutníky a nejspíš sodomizuje robotky) a otravného robota (který vypadá jako něco, co designovali v Aplleu), nemluvě o hlavní vrcholně naivní postavě, která shodou náhod objevila jílec meče, který má poněkud unikátní schopnosti... Ehm.... Když pominu tohle prasoidní vykrádání, našlo by se i pár dobrej věcí, třeba docela výraznou vyspělost (umírají i děti), ale to je tak všechno, je to totiž rize průměrná záležitost (z čehož dost často pramení mnohem horší pocity, než z nějakého totální odpadu), kde neskutečně irituje dokonalá tupost hlavního hrdiny i to, že půlku situací řeší Deus Ex Machina. Sice by bylo zajímavý vidět to ve 3D, ale takhle je to jenom zapomenutelné scifi, u kterého za dva dny nebudu vědět, že jsem si ji pouštěl. ()

Reklama

movieband 

všechny recenze uživatele

Legenda o Orinovi funguje hlavně jako kurevská nostalgie na dětství, na videopůjčovny a na jedny z prvních sci-fi filmů, které jsem jako malý viděl. Další byly Hvězdné války: Episoda IV - Nová Naděje a Flash Gordon: Největší dobrodružství všech dob z dvaaosmdesátého. Orin nemá nijak extra děj, ani hudbu, ba dokonce ani nijak zvláštní animaci. V porovnání je úplně stejný s Flash Gordonem, co se animace týče. Jestli je cílovka, jak Orina, tak Gordona dětské osazenstvo, tak vím, že v té době jsem se cítil, jako dospělý divák. Proč? Protože na mě Orin působil drsným pašerákem, zlodějskými doupaty, obchody s lidmi, mimozemšťany, bordelem, kde byly všemožné mimozemské rasy, nelítostnými Mandroidy, kteří kuchali lidi, kvůli lidským "součástkám", hláškování a nekonečnému kouření doutníků hrozně dospělácky. S odstupem, ani nevím kolika let, jsem Orina mohl vidět znovu a nostalgie, která na mě z filmu dýchala se může rovnat opravdu jen Hvězdným válkám. Tyhle návraty mám poslední dobou moc rád. 85% ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Legenda o Orinovi je pohádkou pro děti s poměrně zkratkovitým scénářem a konvenční animací postav, ale má hodně slušný drive, pár pěkných nápadů (např. mandroidi lovící lidi na součástky) a zdařile kombinuje prvky sci-fi a fantasy. Oproti figurálním zobrazením na svou dobu dost běžným, obsahuje celkem dost solidní malované backgroundy, koneckonců jednalo se o jeden z prvních filmů kombinujících počítačovou a ruční animaci. Navíc, byť neskrývá svou cílovou skupinu, je místy vlastně dost dospělou podívanou, a to pro svoji nekompromisnost a temnotu. Začíná mě mrzet, že mi tenhle film jako dítěti unikl, to musel bejt nářez....nebo rovnou ve 3D, jak byl uveden v amerických kinech. ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Orina si z dětství pamatuju opravdu jen hodně matně. Dlouho jsem otálel, jestli se na to mám kouknout znova a zkazit si dojem, jako se často u podobných věcí stane, když se na ně člověk podívá s takovým odstupem času. Naštěstí se nestalo. Příběh je ohraná pohádková nuda, ale má to tempo a spoustu dobrých detailů, které scifi fanouška potěší. -"Now, who wants his teeth?" ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama