Reklama

Reklama

V daleké budoucnosti lidstvo trpí nadvládou diktátora Zygona, Ale mladý Orin se rozhodne s pomocí svého kouzelného meče vybojovat pro svůj lid svobodu. S kosmickým pašerákem Daggem se vydává na nebezpečnou cestu. Podaří se mu získat dost spojenců a tyrana zničit? (Guild Home Video)

Recenze (19)

Luksa 

všechny recenze uživatele

Battle Beyond the Stars, Krull, Flash Gordon.. a Legenda o Orinovi. Filmy které jsem jako malé děcko sjížděl na VHS snad tisíckrát. Až teď jsem na CSFD na Orina narazil. Na tu dobu to byla hodně svižná a dobrodružná animovaná space operka, jejíž jednotlivé scény si stále pamatuji (mutanti na povrchu, roboti, vzpoura v dolech), ale na název jsem si zaboha nemohl vzpomenout. Kult. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Legenda o Orinovi funguje hlavně jako kurevská nostalgie na dětství, na videopůjčovny a na jedny z prvních sci-fi filmů, které jsem jako malý viděl. Další byly Hvězdné války: Episoda IV - Nová Naděje a Flash Gordon: Největší dobrodružství všech dob z dvaaosmdesátého. Orin nemá nijak extra děj, ani hudbu, ba dokonce ani nijak zvláštní animaci. V porovnání je úplně stejný s Flash Gordonem, co se animace týče. Jestli je cílovka, jak Orina, tak Gordona dětské osazenstvo, tak vím, že v té době jsem se cítil, jako dospělý divák. Proč? Protože na mě Orin působil drsným pašerákem, zlodějskými doupaty, obchody s lidmi, mimozemšťany, bordelem, kde byly všemožné mimozemské rasy, nelítostnými Mandroidy, kteří kuchali lidi, kvůli lidským "součástkám", hláškování a nekonečnému kouření doutníků hrozně dospělácky. S odstupem, ani nevím kolika let, jsem Orina mohl vidět znovu a nostalgie, která na mě z filmu dýchala se může rovnat opravdu jen Hvězdným válkám. Tyhle návraty mám poslední dobou moc rád. 85% ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Klon Hvězdných válek, který má dokonce i princeznu (která je zrzka), cynického pašeráka (který kouří doutníky a nejspíš sodomizuje robotky) a otravného robota (který vypadá jako něco, co designovali v Aplleu), nemluvě o hlavní vrcholně naivní postavě, která shodou náhod objevila jílec meče, který má poněkud unikátní schopnosti... Ehm.... Když pominu tohle prasoidní vykrádání, našlo by se i pár dobrej věcí, třeba docela výraznou vyspělost (umírají i děti), ale to je tak všechno, je to totiž rize průměrná záležitost (z čehož dost často pramení mnohem horší pocity, než z nějakého totální odpadu), kde neskutečně irituje dokonalá tupost hlavního hrdiny i to, že půlku situací řeší Deus Ex Machina. Sice by bylo zajímavý vidět to ve 3D, ale takhle je to jenom zapomenutelné scifi, u kterého za dva dny nebudu vědět, že jsem si ji pouštěl. ()

foundation 

všechny recenze uživatele

Neskutočne dlho som hľadal túto rozprávku z detstva, až sa mi ju podarilo znova nájsť vďaka užívateľovi miciverec, ktorému za to moja patrí nehynúca vďaka :) Dej som si nepamätal už skoro vôbec takže som to pozeral vlastne na novo. A pokiaľ možno, môžem povedať že po tých rokoch kedy som to videl prvýkrát a vlastne aj naposledy, to naozaj nestratilo z toho svojho kúzla takmer nič. Nádhera. Pre mňa 85 percent. ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Orina si z dětství pamatuju opravdu jen hodně matně. Dlouho jsem otálel, jestli se na to mám kouknout znova a zkazit si dojem, jako se často u podobných věcí stane, když se na ně člověk podívá s takovým odstupem času. Naštěstí se nestalo. Příběh je ohraná pohádková nuda, ale má to tempo a spoustu dobrých detailů, které scifi fanouška potěší. -"Now, who wants his teeth?" ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama