poster

Nana

 • Japonsko

  ナナ

Drama / Romantický / Hudební

Japonsko, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  *****

  Aj keď útok na divákovú zaangažovanosť je občas vedený prostriedkami citového vydierania pre niekoho možno až za hranicou únosnosti, osobne som s tým nemal žiaden problém vďaka ústrednej postave (čiernovlasej Nane), konkrétne jej "hlbokému" pohľadu. Už je to dlhšiu dobu, kedy som mal možnosť vidieť film, kde mi oči hlavnej predstaviteľky sprostredkovali všetky city, ktoré v príbehu rezonovali - radosť, samotu, navonok drsnosť a v srdci nehu, lásku i srdcabôľ. A keď sa k tomu pridal aj jej spev rockových piesní, my head was just spinning round and round and... . Citlivý "návrat" do vlastného teenagerského veku v japonsky krehkom balení.(12.3.2006)

 • lopata555
  ****

  K úplnej dokonalosti príbehu o dvoch kamarátkach ktoré sa náhodu spoznali mi chýbalo hlavne viacej hudby (mohli v tých rockových pesničkách aj pritvrdiť), kedže v tej záplave Ázijských melodrám by bolo potrebné keby každá dajako výrazne vyčnievala dačím výnimočným.Inak v zásade je to veľmi milý príbeh.(27.7.2017)

 • tombac
  *****

  Nana... Jméno dvou hrdinek, jedné vitální, věčně usměvavé dívenky a druhé, melancholicky založené rockové rebelky, kolem jejichž kamarádství, peripetií s láskou a kontrastu jejich povah se celý film točí. A kolem hudby... Přesněji rocku. Černovlasá Nana, výtečná vokalistka, dá po odchodu svého milého znovu dohromady rockovou kapelu a o pohodově řízný hudební doprovod snímku je postaráno. Někdy melancholií prodchnutý, jindy rozradostnělý, ve výsledku jemný, citlivý a hladivý film, který mi dal tváří jednoho z představitelů a povedenou hudební složkou vzpomenout na jeden můj oblíbený kousek od Toshiakiho Toyody.(12.3.2006)

 • Geriel
  ****

  Velice svěží snímek o přátelství, vztazích a hledání cesty k tomu pravému místu v životě, po kterém touží snad každý člověk. Postavy krásně vyplňují celých sto třináct minut filmu, každá je svá a z každé si lze vzít něco, co je divákovi blízké. Po shlédnutí jsem si připadala neskutečně osaměle... každý kolem sebe potřebuje ty správné lidi.(30.1.2012)

 • Dragoni
  *****

  Zpracování NANY podle manga předlohy do filmové podoby, kterou jsem četl těsně, než jsem měl šanci shlédnout film, se mi bezútěšně líbila a jinak to nebylo ani s filmem, až na to že daleko předčil mé očekávání a to nejen díky hereckému obsazení a prostředí, ale i díky krásnému soundtracku ♫ Glamorous sky ♫. Herecké obsazení je velice vydařené a to nejen díky Ryuhei Matsudovi, ale a hlavně díky Mika Nakashimidě a Aoi Miyazaki, která byla jako vždy neskutečně roztomilá. Nádech a okouzlení se nese celým filmem a obě NANY spolu proplouvají svým osudem. 90%(12.12.2009)

 • - Ve scéně, kdy Nobu pustí novou nahrávku z pásky ve snaze přesvědčit Nanu, aby se připojila k jejich kapele, je možné slyšet basovou kytaru. To však není možné, protože Ren odešel dlouho před tím do Tokia a Shin v té době ještě v kapele nebyl. (Geriel)

 • - Jméno Nana v japonštině znamená sedm. (Shley)

 • - Film je natočen podle úspěšné stejnojmenné manga série, kterou napsala a ilustrovala Ai Yazawa. Původní manga je nedokončená, autorka však vzhledem ke svému zdravotnímu stavu tvorbu pozastavila. Podle mangy bylo natočeno také anime. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace