Film podľa populárnej komiksovej knihy je príbehom o láske, sklamaní a hľadaní si cesty v živote. Je to príbeh dvoch mladých žien, ktoré sa náhodne stretnú cestou do Tokia, nakoniec si spolu prenajmú byt a stanú sa kamarátkami. Nana je 'drsná' rocková vokalistka, tvrdohlavá introvertka. Do Tokia si prišla vybudovať kariéru speváčky a zabudnúť na svoju veľkú lásku Rena, ktorý opustil ju aj ich kapelu a prerazil na vrchol s inou kapelou. Druhá Nana, ktorú všetci volajú Hachi, je uvravená naivná slečna, ktorá prišla do Tokia za svojím priateľom Shojim, ktorý má však o ich vzťahu inú predstavu. (Tweety1)

molotov

Nádherný snímek o přátelství dvou dívek, které se obě jmenují Nana a jejich láskách, touhách, snech, přáních... Nádherně natočené, laděno do bílé, podbarvené rockovou hudbou (občas mi připomínala Smashing Pumpkins) se spoustou nádherných scén (například scény ve vaně). Obě hlavní představitelky jsou navíc velmi okouzlující a každá jiným způsobem. ()

sniper18

Je to dosť dobrá hudobne ladená rodinná dráma. Má celkom dobrý príbeh o dvoch na prvý pohľad úplne odlišných dievčatách, jedna roztomilo naivná, ktorá chce byť s každým zadobre a druhá rebelka milujúca hudbu, ktoré sa náhodne zoznámia na ceste vlakom do Tokia, kde chcú začať nový život. Náhodne si v tom istom čase vyhliadnu ten istý podnájom a tak sa rozhodnú zostať bývať spolu a postupne zisťujú, že okrem spoločného mena a rovnakého veku majú toho spoločné viac a stávajú sa najlepšie priateľky, pričom si pomáhajú aj riešiť problémy s ich láskami. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte prvý dojem mi neprišiel úplne najideálnejší, ale po stretnutí oboch dievčat, ktoré našťastie príde po chvíli som vedel, že ma to bude dosť baviť a nemýlil som sa. Obe hlavné hrdinky si ma skutočne získali, ani jedna nie je dokonalá a majú nejakú tú horšiu vlasnosť, ale to je len dobre, aspoň to pôsobí tak prirodzenejšie a tak som si k nim dokázal vytvoriť vzťah. Ale našťastie aj dej je dostatočne zaujímavý, jedine tie ich vzťahy k dlhoročným láskami sa dali podať aj o trochu lepšie, no to je to najmenej, ich priateľstvo film s ľahkosťou ťahá, bavili ma aj ich priatelia, nájde sa tu pár výborných scén, ktoré ešte vynikajú a príjemne to osvieži aj to hudobné pozadie. Preto musím pochváliť aj výber pesničiek, nie je to práve môj typ, ale tu mi to sadlo a prakticky všetky pesničky sa mi páčili. S hereckým obsadením som dosť spokojný, moja obľúbená Aoi Miyazaki, o nič nezaostáva ani Mika Nakashima, ktoré tu vytvorili skutočne výborné duo, ale až na postavu speváka, do ktorého bola zamilovaná ma bavili všetci. Réžia a technická stránka sú výborné, pekná vizuálna stránka, veľmi príjemná atmosféra, tu nemám žiadny problém. Tak toto sa mi páčilo, veľmi príjemný film, ktorý vždy zdvihne náladu. 78% ()

Tyckin

Potkají se náhodou dvě mladé dívky jménem Nana - jedna zdánlivě drsná sebevědomá a samostatná rockerka, druhá křehoučká, naivní a nevinná dívenka - a právě té zahne přítel s jinou, ovšem opravdu zlomené srdce skrývá ta druhá... Hezký romantický příběh s hudebním podtextem, který byl naštěstí poměrně nevýrazný, protože tento tvrdší žánr vážně není můj šálek kávy, nicméně i tak musím uznat, že poslouchat se to dalo :-) Jednoznačný herecký prim tu má ještě hodně mladá Miyazaki Aoi, ale už tak předvádí opravdu působivou podívanou - dost dětinská, nevinná, ukrutně upovídaná až to bylo trochu únavné, ale věčně usměvavá, vtipná, přátelská, upřímná, neuvěřitelně půvabná a roztomile elegantní až mne z toho bolelo u srdce - taková holka musí lézt šíleně na nervy, ale její kouzlo je tak magické, že bych to určitě i tak vydržel, je zkrátka neodolatelná nejen v tomto snímku. Jo a to překvápko ve dveřích v závěru filmu... :-) ()

GodComplex

V porovnani s japonskou roztomilosti podobneho kalibru jsou panda medvidci nesympaticke zrudy. Dokonale obe hlavni herecky a zabavne hudebni prostredi. S tim spojeny povedeny soundtrack - japonska anglictina je totalni vytlem. K tomu nezbytna emo davka typicka spise pro korejskou tvorbu a uz si to pomalu zacinalo brousit zoubky na maximum. To by ale nesmelo byt prilis unudlene posledni tretiny, ktera to zbytecne srazi a namisto gradace zacne nudit. Navic nechapu tu vsudypritomnou adoraci kytaristu, jakoby ostatni druhy hudebniku byly menecenne, pricemz opak je pravdou. 7/10 ()

runner85

K úplnej dokonalosti príbehu o dvoch kamarátkach ktoré sa náhodu spoznali mi chýbalo hlavne viacej hudby (mohli v tých rockových pesničkách aj pritvrdiť), kedže v tej záplave Ázijských melodrám by bolo potrebné keby každá dajako výrazne vyčnievala dačím výnimočným.Inak v zásade je to veľmi milý príbeh. ()

• Film je natočen podle úspěšné stejnojmenné manga série, kterou napsala a ilustrovala Ai Yazawa. Původní manga je nedokončená, autorka však vzhledem ke svému zdravotnímu stavu tvorbu pozastavila. Podle mangy bylo natočeno také anime. (Dragoni)
  • Ve scéně, kdy Nobu pustí novou nahrávku z pásky ve snaze přesvědčit Nanu, aby se připojila k jejich kapele, je možné slyšet basovou kytaru. To však není možné, protože Ren odešel dlouho před tím do Tokia a Shin v té době ještě v kapele nebyl. (Geriel)
  • Jméno Nana v japonštině znamená sedm. (Shley)