The Woman Who Fell to Earth (S11E01) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2018, 1 h 4 min

Jamie Childs

Chris Chibnall

Denis Crossan

Segun Akinola

Kostýmy:

Ray Holman

Milujem predchadzajucich "Moffat" doktorov, vazne jo. Ale pilot s novou doktorkou bol tak fresh a punchy, ze odpustim aj nie az tak silny scenar. Uzival som si hlavne to, AKO to vyzera, ako to znie (hudba ala Ben Frost miestami prekvapila) a nemozem si pomoct, aj genderovo a rasovo vyvazeni spolocnici su mega.(28.10.2018)

Se začátkem nové etapy seriálu jsem nadmíru spokojená a i když by se mohla najít nějaká drobná kritika, hodnotím epizodu plným počtem právě za ten sympatický bold move, který přinesl seriálu novou krev a osvěžení, kterého bylo potřeba. Moffat rozhodně nebyl špatný a stojí za některými z mých nejmilovanějších epizod, seriál však v jeho rukou dozrál, přezrál a tlel. Musím se přiznat, že jsem o DW v průběhu Capldiho éry naprosto ztratila zájem, protože se stále více přibližoval přeplácanému paskvilu. Nová série s novým Doctorem a Chibnallem v čele ale přinesla v prvním díle něco nového a nápaditého, co mě přitáhlo zpátky. Při prvních spekulacích o ženské Doktorce jsem měla trochu obavy, ale při zhlédnutí Jodie v jejím oznamovacím teaseru mi bylo jasné, že ji budu milovat - a tady mi to potvrdila. Její Doctor se v mých očích podobá Tennantovi a odlišné pohlaví na sebe nestrhává pozornost, jak se mohl někdo obávat - kromě uznání typu "oh, jsem žena, zajímavé" jde o další v řadě sympatických osob, které si doktora zahrály. Jodie byla jako ryba ve vodě a okamžitě jsem jí uvěřila a přijala. Líbí se mi i noví společníci, kteří sice ještě neměli šanci plně se předvést, jde ale o fajn a celkem skromnou partu. Oceňuji i přítomnost staršího společníka Grahama. Už mě unavovala formulka o krásné mladé společnici s veledramatickým vesmírným super osudem, kolem které se bude točit celý děj.(13.10.2018)

• sirien

Tenhle díl (ještě) není katastrofa. Patří k tomu slabšímu, co v Doktorovi je a nemá nic zajímavého ani nápaditého, ale ani nic extra špatnýho. A to je vzhledem ke kontextu tohodle dílu tak trochu problém - nová série, nový showrunner, novej Doktor, navíc ta Doktor, noví companions... a tohle je to co nám předvedou? I obecně dost nepovedená s01e01 Rose měla něco do sebe - o s02e01 New Earth nebo dokonce s05e01 Eleventh hour ani nemluvě a zbytek série tomu moc omluvy nedělá.(8.12.2018)

Nechápu, proč si všichni stěžují, že je to nudné a že to už není jako od Moffata. Jasný, že to nebude jako od něj. Ano, není to úplně zápletka, ze které bych se posadil na zadek, ale bavilo mě to tak, jako tak. Konec byl hned na první díl poměrně dost depresivní, takže to bude zase zážitek... :D Navíc Jodie Whittaker je jako Doktor dokonalá. Když poprvé řekne to, že je doktor, naskočila mi nekecám husí kůže. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Vypadá to na potenciálně super start nové sezóny Doctor who a už se těším, co si na nás připravili tvůrci do druhého dílu. Tam už se podíváme poprvé s novým doktorem na cizí planetu.(11.10.2018)

• matolas

Obsadenie relatívne fajn, v podstate z istého uhla pohľadu najrealistickejšie postavy v rámci seriálu, problém je, že tým pádom seriál prichádza o svoju jedinečnosť a v mnohých miestach pôsobí veľmi nudne. To isté sa dá povedať o fádnej, hoci špičkovej, kamere a až na úvodné zábery aj settingu. Scenár, logicky, nenadväzuje na energickosť Moffatovej éry, ale stráca aj originálnosť a istú zábavnú lacnosť RTD. Vlastne to pôsobí ako charakterová dráma, kde síce každá scéna posúva dej a postavy, ale vlastne je to veľmi priemerné, bez pridanej hodnoty. Whitaker nie je zlá, ale v scénach, kde má na seba upozorniť pozornosť (a nie je ich veľa) občas prehráva. Malo to však aj zopár dobrých momentov. Uvidíme, čo ďalej.(9.10.2018)