Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva muži na dvou stranách zákona – jeden cíl... Jsou jistá pravidla, která by se neměla porušovat. Jedním z nich určitě je, že policie by se neměla spolčovat se zločinci. Šéf amerického protinarkotického úřadu v Paříži si však zřejmě myslí něco jiného, nebo je přesvědčen, že účel světí prostředky. Lidé jistého velkého bosse, obchodujícího s drogami, totiž právě zabili jeho kolegu. A on ví, že běžnými úředními postupy na tohoto „řádného občana“ nemůže, přitom je ovšem odhodlán společnost této škodné jednou provždy zbavit. Sáhne tedy k řešení v policejní praxi ne tak zcela běžnému. V hlavních rolích dvě hvězdy stříbrného plátna: Anthony Quinn a Michael Caine. (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Ocenil bych kdyby distributor neprozradil málem komplet film! Příště stačila by jen jedna věta. Opravdu zbytečný to číst, stačí opírat se o thriller- Anthony Quinn-Michael Caine-James Mason ..Od dabingu přes auta je to dobře napsaný, stejně dobře režírovaný a každý jeden z hlavních herců má dostatek prostoru hrát přesně styl který nejlíp umí. Čtyři hvězdičky bez problému. 4/5 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ještě zabíjíte lidi? - Kdykoli mám příležitost." Fandím všem zarputilejm poldům, kteří nehledí na vlastní bezpečí ani na přesčasy a jsou odhodlaní nakopat zadnice gaunerům s konexemi. Tady je to úplně učebnicový a tím pádem i zvraty jsou lehce předvídatelný. Ovšem slečna Brizardová v kožený bundičce prohánějící se ve svým Poršátku se mi jevila naprosto dokonalou. To ale jenom odbočuju, protože tady se lidi shazují ze střech, drtí se Citroeny a ještě navíc se přitom sradovně střílí od boku. Mě to tedy celkem bavilo, ale už zejtra si nebudu pamatovat, jestli Deray s Venturou uhráli proti mafiánům a zkorumpovanejm poldům aspoň remízu. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Marseillská smlouva je takovou britskou reakcí na Francouzskou spojku, jen tu Friedkinovu téměř dokumentární realističnost zde vystřídala hravost a brakovost šestákových kriminálek. Nic proti ničemu, nápad to má super, jen to provedení mohlo mít větší tah na bránu. A je škoda, jak se filmu moc nedaří vyprávět obě linky dvou hlavních hrdinů současně, takže první půl hodinu je film čistě o postavě Anthonyho Quinna, a jakmile přijde na scénu Michael Caine, Quinn prakticky mizí z děje a později zas vice versa. Nicméně cením úžasnou práci s exteriéry francouzských měst a s tím spojené kamerové umění Douglase Slocombea. Dnes by to bylo vše zelené plátno. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu věci docela slušně rozehraje, ale od toho setkání na mostě, kde americký protidrogovec odvolá akci, to jde do kelu, a závěrečná akce je natočená tak mizerně, že by se i Mark Dacascos styděl. Třeba jak přes dveře auta - a s dost velkým zpožděním! - prostřelí toho nájemného vraha, to jsem se musel už smát. A to nemluvím o té akci s přebíráním drog na dvorku jakéhosi bývalého kláštera, to šlo tak krásně využít a vydojit, ale vyšla z toho nepřehledná selanka. A jinak souhlasím s tvrzením, že Michael Caine se hodí do jiných rolí, ale ne jako agent. Vadil mi ve všech filmech, kde hraje toho jakože ha ha vtipného, ale jinak drsného agenta, ale prostě na to nemá xicht ani charisma. Snad jenom ve Špionu, který přichází z chladu, mi přišel uvěřitelný. Trochu nadhodnocuji kvůli Anthony Quinnovi, ale ani on tady nemá moc co hrát. A jinak mi samozřejmě vadily i všechny ty další nesmysly, jako že mafián netuší, že na hajzlu může kdokoliv slyšet, s kým mluví, nebo že si chlápek stoupne ve velké výšce na stavbě na kraj konstrukce, aby všem tu vraždu usnadnil, mafiána neodrovnal ani špičkový nájemný vrah, ale pak se stačí vetřít na ples, kam může přijít kdokoliv atd., atd. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Solídny policajný triler so zaujímavým obsadením troch ostrieľaných klasikov. Napätie je v tomto prípade nahradené akciou. Miestami je síce nedotiahnutý a nevyvážený - uprostred deja strieda jednu hlavnú postava druhú, ale zase má svižné tempo a vyústenie zápletky je ťažko predvídať. Tiež vraždy, ktoré sa neustále kopia, sú celkom originálne. Možno ten absolútny záver bol až príliš jednoducho napísaný, ale celkovo spokojnosť. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Michael Caine v tom čase priznal, že scenár síce nebol najlepší, aký kedy čítal, no aj tak súhlasil s natáčaním tohto filmu, lebo si ho prečítal až potom. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Cannes, Marseille, Nice a Paríži (Francúzsko). (Arsenal83)

Reklama

Reklama