Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Richard Shepard

Rolfe Kent

Tak tohle me mile prekvapilo. Napad je dobrej a celkem originalni, tech par akcnich scen funguje slusne a sem tam tu je nakej vostrej vtipek. Co se tyce hercu, tak Kinnear je fakt v pohode, ale to co tu predvadi Brosnan je fakt neskutecny. Nepamatuju si, kde, krome Bonda, by se mi takhle libil. Jeho postava vecne nalityho, nadrzenyho a unudenyho vraha je naprosto bezchybna a on je v ni absolutne dokonalej, takze celej film tahne a hazi jednu hlasku za druhou a vetsinou jsou to samy dobytkarny. Je akorat skoda, ze obcas se film fakt hodne rozjede a za chvily tu je najednou naky hluchy misto, takze se to zas zadrhne, ale celkove jsem se dobre bavil.(16.2.2008)

6/10 - Příběh filmu - celkem o ničem... ale to je to co by film mělo táhnout dál! Navíc dost zdlouhavých rozhovorů a zbytečně dlouhých scén. Ale zase na druhou stranu perkfektně hrající a svou roli si vychutnávající Pierce Brosnan... Čekal sem více komedii, takhle je to poměrně slabé.(17.1.2006)

• kingik

Profesionální odstřelovač a nájemný vrah by rád ukončil svoji kariéru. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden správný Američan . Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivádí řadu komických situací. Snímku vyšlo jeho herecké obsazení, podstatně méně se mu daří ve skloubení thrilleru, dramatu a komedie. 40%(18.1.2009)

• Radiq

Asi tak dvakrát vtipnej film, ale dvakrát dobrej nebyl. Asi to byl zástupce z početné skupiny průměrnejch. Brosnan jako pošahanej nájemnej vrah s knírem, kterej dostane vražednou impotenci, má sice pár dobrejch chvilek, ale určitě vám tenhle pocit nevydrží celej film (ale teda nesrovnatelně lepší nez Bond, kterej sice taky chlastá, šuká baby a zabíjí, ale tady si to umí aspoň pořádně užít a je to přece jen trochu víc pravdě). Ale stojí za to se na to dodívat do konce.(3.4.2007)

• Kubick

Kam ho jen zařadit? Opravdu nevím, čím chce film být, ale ať je čímkoli, ať je komedií, dramatem, thrillerem, tak vlastně není ničím a ani jednu z definicí těchto žánrů nesplňuje.. Musím sice uznat, že viděl Bonda s knírem, tetováním a pupkem, jak se jen ve slipech a kovbojských botách prochází po hotelu je opravdu zážitek. Až takový, že na zbytek filmu už si nevzpomínám a to jsem ho viděl včera.(28.1.2006)

• - Ačkoliv se ve filmu cestuje do Vídně, Las Vegas, Sydney nebo třeba do Budapešti, bylo vše natočeno v Mexico City a pak digitálně přepracované. (Terva)

• - Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)

• - Mezinárodní filmový festival Ft. Lauderdale udělil v roce 2005 Richardu Shepardovi cenu za Nejlepší režii. (Terva)