Matador

Matador

The Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

I na nájemné vrahy občas padne smutek. Pierce Brosnan si zahrál roli opelichaného cynického vrahounka na křižovatce. Nevěřila bych, že chlápek, který mě jako naleštěný Bond nikdy ani u srdce ani jinde nebral, mě zmuchlaný, neoholený a občas připosraný tak okouzlí. Spolu s Gregem Kinnearem, kterého mám ráda už od čtyřprocentního malíře se zlomenou packou, utvořili na první pohled nesourodý ale na druhý už dokonalý pár. Ačkoli scénář a režie dokonalé nejsou, pro mě je v tuhle chvíli důležitý pocit - a ten je báječný.(30.11.2006)

Má láska k mužnému a sexy P. Brosnanovi zaznamenala touhle rolí povážlivé trhliny. Nájemný vrah, alkoholik a děvkař, kterého po probuzení zaujmou na neznámé ženě, ležící v jeho posteli, pouze její nalakované nehty na nohou a tak si je taky začne lakovat. A místo elegantního 007 ve smokingu se sklenkou martini .... pobuda ve slipech, kovbojských botách a s kocovinou potácející se hotelovou halou k bazénu. Zoufalec, který nemá o svých narozeninách ani komu zavolat, tak se nalepí na prvního chlápka s kterým se setká v baru. Konečně někdo na koho může udělat dojem. Žánr? Nevím. Nicméně 3* dávám za Pierce, protože svého smutného a osamělého vraha zahrál výborně.(12.2.2006)

Pierce Brosnan tak jak ho neznám. Knírek a civilně zahraná role zabijáka, který trpí svým vlastním syndromem osamělosti z něho pro mě dělá herce, který zamával nekonečně nepřemožitelné postavě agenta 007 v pravý čas a ukazuje svou druhou tvář. Snad nehodí flintu do žita a na stará kolena se pustí do neméně zajímavých projektů. Nebýt trochu nudného zpracování a natahovaných scén, mohl být Matador filmem, u kterého bych se těšil na jeho druhou projekci. Takhle na něj přeladím program v televizi, pokud nepůjde ve stejnou dobu nic zajímavějšího.(25.3.2006)

Brosnana opravdu nemám ráda, vlastně se mi až hnusí pohled na něj, v Mamma mia bylo dokonáno. Ale zde pohledem zpět si u mě reputaci trochu napravil (i když Brosnan s knírkem, to je prostě tragédie). Bylo to docela vtipné, zejména Hope Davis měla báječnou roli. Není to nic extra, ale koukat se na to jako oddech dá.(27.1.2010)

• Haymar

Ani zajímavý námět, ani podmanivý herecký výkon ústřední dvojky (Brosnan/Kinnear), ani dobře napsané postavy a kopa hlášek, bohužel nedokázalo přebít naprostou režisérskou impotenci! Z původně zábavné myšlenky - točící se kolem jednoho nájemného vraha, jehož právě zastihla krize středního věku - se stalo 90 minutové utrpení...(9.2.2009)

• - Mezinárodní filmový festival Ft. Lauderdale udělil v roce 2005 Richardu Shepardovi cenu za Nejlepší režii. (Terva)

• - Richard Shepard v bonusu na dvd uvádí, že film byl původně 130 minut dlouhý. Později se rozhodl jej zkrátit na 97 minut. (Terva)

• - Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)