Matador

Mord und Margaritas

Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Velmi povedená komedie o stárnoucím nájemném vrahovi, který je tak nadně, že si už nevzpomene ani na své vlastní narozeniny. Má štěstí, že v okolí se vyskytuje človíček s pochopením a hlavně s touhou poznat, co to vlastě to nájemné zabíjení a plnění "zakázek" znamená. Brosnan se jasně vymanil z bondovského klišé a jeho alkoholem často napojený a psychicky značně poznamenaný človíček je zrojem mnoha zábavných scén. A ten slovník. Hmm, to bylo slušné žrádlo.(11.1.2007)

• gudaulin

Život nájemného vraha je bezpochyby v mnoha ohledech náročný, zvlášť pokud patříte ke špičce a podle toho vás vytěžují. Neustálý stres si vybírá krutou daň a dřív nebo později se dostaví vyčerpání a krize. Mohlo by to být dobré východisko pro komedii, jenže výsledek neodpovídá očekávání. Chyba není ani tak v Brosnanovi. Ten komediální part a celé zadání zvládá, i když typově mu role uzlíčka nervů nesedne. Tohle by mohla být doména pro herce typu Pierra Richarda. Hlavní problém je ale ve scénáři a dialozích. Matador není zdaleka tak vtipný a dobrý, jak by mohl být. Má hodně hluchých míst a jede s bídou tak na třetinu plynu. Celkový dojem: 40 %.(8.11.2013)

• ThomasL

Tenhle film mě prostě nudil. Opravdu mě nabvilo se dívat na věčně ožralého Peirce Brosnana, jak se pořád omlouval Gregovi Kinnearovi za jakokoliv pičovinu, kterou vypustil z huby. Pár vtípků bylo docela povedených, ale jinak to nestálo za nic. Ačkoli Pierce zahrál svou roli výborně, tak to film nemohlo zachránit, protože scénář by někdo musel napsat o poznání lépe.(21.3.2009)

• Radiq

Asi tak dvakrát vtipnej film, ale dvakrát dobrej nebyl. Asi to byl zástupce z početné skupiny průměrnejch. Brosnan jako pošahanej nájemnej vrah s knírem, kterej dostane vražednou impotenci, má sice pár dobrejch chvilek, ale určitě vám tenhle pocit nevydrží celej film (ale teda nesrovnatelně lepší nez Bond, kterej sice taky chlastá, šuká baby a zabíjí, ale tady si to umí aspoň pořádně užít a je to přece jen trochu víc pravdě). Ale stojí za to se na to dodívat do konce.(3.4.2007)

Má láska k mužnému a sexy P. Brosnanovi zaznamenala touhle rolí povážlivé trhliny. Nájemný vrah, alkoholik a děvkař, kterého po probuzení zaujmou na neznámé ženě, ležící v jeho posteli, pouze její nalakované nehty na nohou a tak si je taky začne lakovat. A místo elegantního 007 ve smokingu se sklenkou martini .... pobuda ve slipech, kovbojských botách a s kocovinou potácející se hotelovou halou k bazénu. Zoufalec, který nemá o svých narozeninách ani komu zavolat, tak se nalepí na prvního chlápka s kterým se setká v baru. Konečně někdo na koho může udělat dojem. Žánr? Nevím. Nicméně 3* dávám za Pierce, protože svého smutného a osamělého vraha zahrál výborně.(12.2.2006)

• - Mezinárodní filmový festival Ft. Lauderdale udělil v roce 2005 Richardu Shepardovi cenu za Nejlepší režii. (Terva)

• - Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)

• - Herečka Hope Davis byla během natáčení těhotná. (Terva)