Matador

The Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

• Haymar

Ani zajímavý námět, ani podmanivý herecký výkon ústřední dvojky (Brosnan/Kinnear), ani dobře napsané postavy a kopa hlášek, bohužel nedokázalo přebít naprostou režisérskou impotenci! Z původně zábavné myšlenky - točící se kolem jednoho nájemného vraha, jehož právě zastihla krize středního věku - se stalo 90 minutové utrpení...(9.2.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +no hraje tady Pierce Brosnan -nic podstatného se ve filmu neděje, dost často stojí na místě, zpracování je průměrné/// No začátek byl slibný. Brosnan jako nájemný zabiják. Jenže, tenhle film se chce tvářit trošku jako komedie. To se moc nedaří, film je jen odlehčený a to není dobře. Za celou dobu Brosnan kromě svého herectví nic světoborného nepředvede. Tohle je prostě zbytečný film od kterého jsem si sliboval víc. Bohužel naprosto zbytečně.../// Celkem 42%///(21.9.2008)

Má láska k mužnému a sexy P. Brosnanovi zaznamenala touhle rolí povážlivé trhliny. Nájemný vrah, alkoholik a děvkař, kterého po probuzení zaujmou na neznámé ženě, ležící v jeho posteli, pouze její nalakované nehty na nohou a tak si je taky začne lakovat. A místo elegantního 007 ve smokingu se sklenkou martini .... pobuda ve slipech, kovbojských botách a s kocovinou potácející se hotelovou halou k bazénu. Zoufalec, který nemá o svých narozeninách ani komu zavolat, tak se nalepí na prvního chlápka s kterým se setká v baru. Konečně někdo na koho může udělat dojem. Žánr? Nevím. Nicméně 3* dávám za Pierce, protože svého smutného a osamělého vraha zahrál výborně.(12.2.2006)

Půlnoc, sedím u televize, druhý den práce. Už jsem chtěl jít spát, ale tak chvilku na to kouknu. Brosnan je výbornej, zevlák jeden řádně hlásí (-" I wouldn't do that for all the teenage twat in Thailand."). Taková parodie na drsňáky ze sedmdesátek. Pěkný záběry, nálada, rozhovory. Ani nevim, proč se mi to tak líbilo. Prostě v daném okamžiku sedlo. Neznámý Richard Shepard to uvařil dobře. PS: Knírek! -"I'm as serious as an erection problem."(14.8.2011)

Pro mě obrovské překvapení. Hned od začátku se Matador rozjede dvěma skvělými scénami (auto, strom) a smršť super dialogů, ale i pár nečekaných vzratů, se na pár výpádků nezastaví až do konce, kdy Brosnan pošle navštívenku tomu, kdo už ho nechtěli vidět jako Bonda (aspoň mi to trošku vzdáleně vyznělo ;). Ke skvělým hercům si ještě připočítejte (ne)bondovské cestování po mnoha lokacích, které sice nemá moc velký význam, ale já to mám rád :) K velmi příjemnému "feelingu" zcela jistě pomáhá výborný soundtrack, za hodně dlouhou dobu nejlepší, co jsem měl možnost slyšet (za soundtrack považuji zpívané písníčky, ne skladby napsané vyloženě pro film). Super 4* a cítím, že Matador bude zrát na další zkouknutí jak víno..(24.7.2006)

• - Herečka Hope Davis byla během natáčení těhotná. (Terva)

• - Ačkoliv se ve filmu cestuje do Vídně, Las Vegas, Sydney nebo třeba do Budapešti, bylo vše natočeno v Mexico City a pak digitálně přepracované. (Terva)

• - Richard Shepard v bonusu na dvd uvádí, že film byl původně 130 minut dlouhý. Později se rozhodl jej zkrátit na 97 minut. (Terva)