Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Richard Shepard

Rolfe Kent

Jsem z toho docela rozpačitý. Režisér si totiž nebyl zřejmě jist, jestli chce natočit komedii, než drama. Střídá totiž často humornou scénu s dramatickou a někdy se pokouší dát na konec dramatické scény trochu humoru, to se mu ale vůbec nedaří a vyznívá to docela křečovitě. Naštěstí je zde ale vynikající Brosnan, který se skvěle zbavil nálepky agenta 007. A Greg Kinnear mu skvěle sekunduje. Tento film měl slušný potenciál stát se překvapením roku, kvůli režisérovým experimentům se to ovšem nestalo.(4.6.2006)

• Radiq

Asi tak dvakrát vtipnej film, ale dvakrát dobrej nebyl. Asi to byl zástupce z početné skupiny průměrnejch. Brosnan jako pošahanej nájemnej vrah s knírem, kterej dostane vražednou impotenci, má sice pár dobrejch chvilek, ale určitě vám tenhle pocit nevydrží celej film (ale teda nesrovnatelně lepší nez Bond, kterej sice taky chlastá, šuká baby a zabíjí, ale tady si to umí aspoň pořádně užít a je to přece jen trochu víc pravdě). Ale stojí za to se na to dodívat do konce.(3.4.2007)

Překvapivé zklamání. Výborný nápad o nájemném vrahovi s profesní krizí je udupán pomalým tempem filmu, který se táhne jak struna na kytaře. Brosnan je fantastický a stejně tak Greg Kinnear v roli "nečekaného kamaráda“, ale scénář je bohužel dost prázdný a i své silnější momenty rozmělní tím, že se v nich plácá dvakrát tak dlouho, než je třeba. Je to škoda, neboť Brosnan je vskutku excelentní(24.5.2006)

• gudaulin

Život nájemného vraha je bezpochyby v mnoha ohledech náročný, zvlášť pokud patříte ke špičce a podle toho vás vytěžují. Neustálý stres si vybírá krutou daň a dřív nebo později se dostaví vyčerpání a krize. Mohlo by to být dobré východisko pro komedii, jenže výsledek neodpovídá očekávání. Chyba není ani tak v Brosnanovi. Ten komediální part a celé zadání zvládá, i když typově mu role uzlíčka nervů nesedne. Tohle by mohla být doména pro herce typu Pierra Richarda. Hlavní problém je ale ve scénáři a dialozích. Matador není zdaleka tak vtipný a dobrý, jak by mohl být. Má hodně hluchých míst a jede s bídou tak na třetinu plynu. Celkový dojem: 40 %.(8.11.2013)

Půlnoc, sedím u televize, druhý den práce. Už jsem chtěl jít spát, ale tak chvilku na to kouknu. Brosnan je výbornej, zevlák jeden řádně hlásí (-" I wouldn't do that for all the teenage twat in Thailand."). Taková parodie na drsňáky ze sedmdesátek. Pěkný záběry, nálada, rozhovory. Ani nevim, proč se mi to tak líbilo. Prostě v daném okamžiku sedlo. Neznámý Richard Shepard to uvařil dobře. PS: Knírek! -"I'm as serious as an erection problem."(14.8.2011)

• - Ačkoliv se ve filmu cestuje do Vídně, Las Vegas, Sydney nebo třeba do Budapešti, bylo vše natočeno v Mexico City a pak digitálně přepracované. (Terva)

• - Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)

• - Herečka Hope Davis byla během natáčení těhotná. (Terva)