Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

PAVLIS

50% Koukám, že tu u většiny zase úřadovala nostalgie. Teď už chápu, proč jsem si z dětství pamatoval jen první klaunskou půlku filmu. Celkem zábavnou. Útěk v té druhé je už chvílema přitažený za vlasy, se samými zvraty pro zvraty, a tak to do konce spíš doklopýtá. 9.9.2017 - ČSFD 82% / 66% IMDb. ()

PlayEasy

Opravdu skvělá kanadsko-francouzská krimi komedie - svým námětem poměrně podobná námi předevčírem viděným filmem tsktéž s Bébelem. Přesto je Bezva finta více bezva a o level výš. Celou dobu jsme se nepřetržitě smáli a to jak při přepadení banky, tak při následném útěku! :) Navíc Bébel jako takový dle nás zrál podobně jako francouzské víno a svůj neodolatelný a jedinečný šarm získal až v 70. a 80. letech. Jinak opravdu doporučujeme, protože jak akce, tak dialogy jsou vybroušeny k dokonalosti a Jean-Paul opět válí!!! 80% ()

Rutger

Nejoriginálnější přepadení banky v dějinách filmu. Belmonda prostě žeru, protože je ten, no prostě génius. Samozřejmě chválím dokonalý dabing. Další milovaná klasika mého dětství, dá se vidět pořád. ()

marek29

Už klasická klaunovská záležitost s Belmondem a bankou. Bebel ve své životní roli. Chybí zde snad jen úžas, který mi generují faktografická díla, životopisné dokumenty apod. Pokud teda neberete Komedii jako dokument o francouzově hereckém umu.. :-p ()

ostravak30

Bezva fintu jsem viděl už kdysi, ale když jsem si ji nyní připomněl, tak musím říct, že ve své jednoduchosti je to skvělá komediálně-kriminální záležitost. Belmondo, více než padesátiletý, opět předvádí kaskadérské kousky a pořád dokáže být okouzlující, což jistě ženské divačky uznají. Komedie je to vtipná, nápaditá a rozhodně nenudí. Navíc se pyšní i neočekávaným koncem, kdy to funguje tak, že když už si divák myslí, že rozuzlení tuší, zase se to změní. Je to navíc jeden z mála filmů, kde se Belmondo pohybuje v zámoří, což je pro něj a diváky doslova filmová exotika a koření, které tomuto filmu přidává. A jak jsem neměl rád Kim Cattrall v Sexu ve městě, tak tady je okouzlující, ale to z ní ještě nebyla hvězda. A tak zbývá si jen povzdechnout, že je škoda, že slavný Francouz nehrál v Americe častěji a třeba i po boku nějakých slavných jmen. ()

Vojta00

Tenhle film si mě získal už v mládí. Všechny problémy zvládající lupič, jeho zmatený a nervózní kumpán, jeho krásná a vášnivá přítelkyně, cholerický šéf policie a neústupný a agresivní obr Lasky. Škoda, že už ten film nikdy nebudu moci vidět poprvé. Ale z prvního sledování si pamatuju moment, kdy Marchand i Belmondo odejdou z banky a já si říkám - "Vždyť u sebe ani jeden z nich neměl ty peníze, tak co je to za úspěch". ()

DJ Kritik

Tento film bol môj obľúbený. Belmondo tu hraje, vlastne zabáva sa, a ja som sa rád na to díval. Je tu veľa smiešnych postavičiek ako Belmondov priateľ v podaní Guy Marchanda, alebo taxikár v podaní Jacquesa Villereta. Toto bol príbeh vlastne o oddanom priateľovi a dobre sa na to pozerá. ()

Lewaso

Tomu filmu dodal pozdější americký remake ještě větší glanc. Při Belmondovi v bance jsem učurával... Samozřejmě smíchy. ()

milhaus_as

Jako dítě jsem Belmonda neměl rád, asi jsem se ho bál. Teď už se bojím jen Chucka Norrise :)) Belmono mě naopak dobře baví a tahle komedie - obzvláště v první půlce - nemá chybu. ()

mr.bredok

No ano ta nešťastná druhá polovina. Ale druhá polovina života bývá většinou taky zatraceně horší než ta první. A to je větší průšvih než u filmu. A navíc tahle druhá půlka tak strašná nebyla - já jsem se tak dobře bavil, že jsem si toho, že je horší než ta první ani nevšiml... ()

(fjw)

Tradiční výborná francouská komedie s Belmondem. Vynikající první polovina odehrávající se v bance. "Hmmm..taková pizza, mňam, mňam.." ()

anthea

Bezva film s oblíbeným Belmondem. Dříve bych ale jednoznačně řekla, že francouzská BEZVA FINTA je o mnoho lepší než americká verze RYCHLÁ ZMĚNA. Ale asi jsem časem přivykla americkému humoru a tak dnes v tomto francouzském filmu postrádám vtip. Vždy se ale na BF moc ráda znova podívám a zažívám chvíle klidu a pohody. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo