Buky podpolianske (TV film)

Československo, 1978, 69 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Podľa divadelnej hry Štefana Králika. Štefan Králik patril ku významným dramatikom. Ja osobne som ho prvýkrát zaregistroval v rozhlasovej hre "Mozoľovci" alebo "Posledná prekážka. V tejto dráme ma celkom pobavilo ku koncu filmu ako sa čudovali, keď prišli z dediny do bytu, že ako to má ich syn zariadené, kde má vodu, kde má pec a iné. Výborné herecké obsadenie.(22.1.2016)

Príbeh zo "súčasnej" slovenskej dediny so susedskými spormi z polovice 20. storočia, ale praktiky akoby o storočie staršie, keď gazda dcéru predá boháčovi za jeden pár koní. Nie je to zle zahrané, patrične divadelne, ako sa na divadelnú hru patrí, aj s veľkou spoločnou seansou na konci. Námet je ale slabší, a tiež niektoré momenty sú ako z iného vesmíru, napríklad obdivovanie bývania v unimobukách s luxusným umakartovým obkladom. –––– Do jari! Do jari sa ten váš komunizmus prekotí!(16.1.2019)