Naesaengae gajang areumdaun iljuil

내 생애 가장 아름다운 일주일

All For Love

My Lovely Week

Jižní Korea, 2005, 129 min

Mozaika šiestich príbehov o láske. Nie, nespomeniem ten film ku ktorému ho všetci prirovnávajú. Nebol to predsa prvý film, ktorý prišiel s týmto konceptom. Ale All For Love je o dosť horší z dvoch dôvodov. Ten prvý je spôsob ako sú príbehy podané. Strašne dlho trvá, kým sa v nich začnete orientovať, pretože dej medzi nimi preskakuje bez akéhokoľvek zmyslu a dokonca aj citu. Nakoniec som sa zorientoval, ale vďaka tomu úvodnému chaosu film zo začiatku skôr nudí namiesto toho, aby vás hneď strhol. A aj keď už som bol zorientovaný, tak mi stále to bezcitné skákanie vadilo. Vo chvíli, keď som chcel vidieť jak sa vyvíja niektorý príbeh, tak sa zase skočilo na druhý. Takéto otravné preskakovanie medzi dejovými líniami som videl naposledy v telenovelách. No a druhý hlavný dôvod, prečo to nie je až tak dobrý film je ten, že je pravdepodobne malá šanca, že vás zaujmú všetky príbehy a tak sa pri nich budete nudiť. Mňa si získala presne polovica z nich. Romantika medzi párom, ktorý sa nevie vystáť v ktorej ma prekvapilo, že chémia medzi Jeong-hwa Eom a Jeong-min Hwangom tentokrát oproti filmu Dancing Queen, kde hrali hlavnú úlohu, funguje dokonale. Príbeh o zatrpknutom boháčovi, ktorý si nevie nájsť cestu ani k vlastnému synovi, ale našťastie je pre neho darom z nebies nová hospodyňka. Teda vlastne hospodyniak. :) A napokon príbeh o zadĺženom chlapíkovi, ktorý nedokáže uživiť rodinu a na ceste majú dieťa, takže žena rozmýšľa či neísť na potrat. Zvyšné tri ma vôbec nebavili, takže polovicu filmu som sa prenudil. Takým hlavným motívom, ktorý sa tiahne väčšinov príbehov je neschopnosť lásku prejavovať. Vďaka tomu chaosu a necitlivému preskakovaniu nakoniec ani finále emocionálne poriadne nefunguje a výsledok je dosť vlažný. Ako stratu času by som to neoznačil, ale mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. Ako ten spomínaný film, ktorého názov na rozdiel od ostatných nenapíšem. 6/10.(9.7.2019)

Zpočátku to na mě působilo jako přehlídka korejských hulvátů. Jak se ale postupně příběhy odvíjely, postavy začaly dostávat konkrétnější obrysy a já si uvědomila, že s napětím sleduji, jak která linie dopadne. Chvílemi se zablesklo i nějaké to dojetí. Srovnávat s Love Actually to nebudu, to by bylo zavádějící.(29.5.2013)

Spojení několika příběhů, které se navzájem ovlivňují a prolínají. Většina je velmi emotivní a má silný příběh, některým je však věnováno zbytečně málo času, a není tak možné využít jejich plného potenciálu, což je velká škoda... Ze začátku je trochu obtížnější se v jednotlivých příbězích zorientovat, ale po chvíli si na to zvyknete a vše už jde hladce. Lze tu najít určitou podobnost s vynikající Láskou Nebeskou a film jako celek za ní příliš nezaostává. 85%(2.1.2016)

Dramatická linka ve druhé části byla silnější a zatlačila na mou emotivní strunu, aby vydolovala pár krůpějí rosy. Samozřejmě dílko je hodně ovlivněno Láskou nebeskou, dokonce i účes hlavní hrdinky. Mrzí mě, že můj oblíbenec Yoon-seok Kim tam měl cameo jen pár vteřin. Každopádně ale nakonec spíše nečekaná spokojenost.(14.10.2015)

Guláš. Áno, ak by som mal k tomuto filmu priradiť jedno slovo, bolo by to práve toto. All For Love je totiž skladbou šiestich príbehov priateľstva a lásky, ktoré sa niekedy náhodne, niekedy zámerne pretnú. Dá sa povedať, že je to taká kórejská verzia Love Actually s tým rozdielom, že v britskom príbehu režisér umne rozpráva a vedie jednotlivé segmenty tak, aby divák pochopil ich dianie. Jeho kórejský náprotivok mal s tým očividne problém. Úprimne povedané, prvú pol hodinu som tápal v temnotách, pýtajúc sa sám seba, kto je to more ľudí na plátne, čo vlastne robia a prečo sa dej neustále prepína z jedného miesta na druhé. V polovici filmu som mal vychytané asi 2 príbehy, a trošku som chápal čo sa deje. No a v závere, mysliac si, že režsér so mnou hral 120 minút nejakú dômyselnú hru, a že mi to proste musí docvaknúť, mi došlo leda to, že mi nič nedošlo. Mohol to byť dobrý film (hlavne emocionálny koniec má naozaj silu), len na jeho pochopenie je asi potrebných viacej zhliadnutí, na čo už ale nemám chuť, ani náladu.(22.1.2006)