Reklama

Reklama

Příušnice

(studentský film)
Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 1998, 7 min

Obsahy(1)

Krátký absolventský animovaný film oceněný řadou cen. Z deníčku šestileté holčičky Marie se dozvíme, co důležitého se událo během jednoho prázdninového měsíce, než šla do první třídy, a jak tehdy vnímala změny ve své rodině. Příběh je kreslen dětskou rukou především voskovkami, vodovkami a fixami. Kreslená animace je kombinovaná s papírkovou a konfrontována se stylizovanými reálnými záběry a pixilací rukou holčičky, která nás v komentáři provází svým hlasem (Jenůvka Boková). Na kresbách poznáváme v mamince spisovatelku Lenku Procházkovou i nevlastního tatínka Ludvíka Vaculíka. Absolventský snímek z katedry animované tvorby na pražské FAMU získal první místo na Festivalu FAMU ´99, Zlatý střevíček na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež Zlín ´99 a hlavní cenu v kategorii animace na PRIX DANUBE ´99. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Nechápu, že Maria Procházková dokázala vměstnat tolik vtipu a nápadů do sedmi minut. A Ludvík fakt skoro jako Vaculík:-) ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Malý roztomilý film, který toho asi moc neřekne, ale je zpracován úctyhodnou formou. Až zarážející, že takto geniálně animačně někdy nevznikl celý film. ()

Fixa 

všechny recenze uživatele

Nechci být hnidopich, ale vzhledem k vývoji jsem čekal nějakou výraznější pointu. Každopádně velice dobře se na to dívalo ()

Reklama

Reklama