Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

Horak

Film mě sice příliš neoslovil, ale nabízí kvalitní herecké výkony, poctivou filmařinu a zajímavý pohled na vztah matky s dcerou. 65%. ()

isla

mozno len nemam rada penelope cruz.mozno som po tolkych filmoch od pedra cakala privela.a mozno mu uz dochadza dych... ()

ypres.bass

Bolest v srdci a šrámy minulosti. To je to co spojuje hlavní představitelky tohoto filmu. Almodóvar je chlap, ale asi i velký empatik. ()

Grizzly

Film sice prijemne plynul a nemuzu rict, ze bych se nudil, ale vsechna ta vazna temata mi prisla trosku nedotazena. Ocenuju vizualni stranku, ktera hyri vsemi barvami a Penelope Cruz. Bohuzel zmatecnost a nedokonalost provedeni tehle "Allenovske" zapletky moje hodnoceni srazi. Musim ale uznat, ze scena myti nadobi s kamerou nad drezem je jedna z nejgenialnejsich v dejinach filmu ;) 60% ()

Juja

Almodovaruv barevny styl mam rada..a urcite to bylo zajimave, skvele, buhvi co jeste, ale NECO mi tam chybelo...neco navic k peti hvezdickam. ()

Petrus1

Můj první Almodóvar. A musím říct, že se mi to líbilo. Film, ve kterém prakticky hrají jen ženy a jeden muž (ovšem zavřený v mrazáku), je pro mě ukázkovým příkladem spojení drama a komedie. Krásná Penélope snažící se zbavit těla svého manžela, její pošahaná sestra, která pořád věří tomu, že matka, která u ní bydlí, je duch a ještě víc pošahaná matka, která ji to nevymlouvá, podaly opravdu skvělé herecké výkony.Výborně je doplňují Raimundina dcera, která zabila "svého" otce a blízká přítelkyně, která umírá na rakovinu a snaží se zjistit, zda její matka žije. Nejlepší na celém filmu byl ovšem závěr, který překvapil (narozdíl od jiných filmů, kde zneužívání je tak skvěle zakamuflováno, že o něm víte hned v prvních minutách). Jestli i ostatní filmy v režii Almodóvara jsou taky tak dobré, tak se na ně těším a klobouk dolů. ()

TomasKotlant

Už první scéna filmu napoví, že tento film nebude tak úplně normální. Naštěstí to film potvrzuje i poté a podivnou cestou dokráčí se vztyčenou hlavou až ke grandiozně podivnému závěru. Vynikající Penélope Cruz, další herecké výkony se drží těsně v jejím závěsu, zejména dcera Raimundy je silnou protihráčkou, ač mi místy připadala na dceru rysově docela odlišná. Konzistenci filmu drží velmi dobře netradiční scénář, který cestou podivných záhad vyvrcholí lehce dojemným usmířením a vzájemným pochopením hlavních postav. Trochu navíc působí některé vedlejší scény, které na výslednou pointu mají poněkud nepovšimnutelný vliv a určitě mohly být využity lépe. *** Ve zkratce: V šuplíku jsem našla nůž. (Pardubické letní kino 2010) ()

HouseMK

Nerozumim. Anketní otázka pro fanoušky tohoto filmu: "Nejvíce se mi líbilo a) idiotské chování všech postav b) absence humoru a dramatické scény vyznělé do nikam c) zářivý úsměv Penélope Cruz" Musím s politováním konstatovat, že pro mě c) je správně a nezaujala mě ani jedna scéna filmu Volver. Celou dobu jsem si řikal s prominutím "WTF!?" ()

blazenka

Řeknu upřímně, že každé mé setkání s tvorbou Pedra Almodovára je přinejmenším krásným zážitkem. Volver mě dostal svou identickou atmosférou, svými křivolakými uličkami a samozřejmě Penélope. Scéna, kdy Penélope coby Raimunda zpívá v restauraci, je úchvatná. Ovšem není to jen Penélope, kdo v tomto komorním snímku září. Veškeré ženské role jsou skvostně obsazené. Blanca Portillo v roli Agustiny, Lola Dueňas jako Raimundina sestra Sole, Carmen Maura coby jejich matka. I mladičká Yohana Cobo hrající Raimundinu dceru Paulu se své role zhostila více než dobře. Volver je citlivý snímek, který nám dává nahlédnout pod pokličku rodinných vztahů, rodinných tajemství, nemoci i smrti. Za sebe 89%. ()

Darkslayer

Tento film ma nezaujal. Nebyť dobrých hereckých výkonov a občasného humoru asi pri sledovaní zaspím. Príbeh bol pre mňa dosť nezaujímavý, spracovanie emocionálne chladné a roztahané z hluchými miestami. ()

Páně

Almodóvar se bohužel, alespoň je to můj názor, nevymanil z určité malé příběhové krize co se jeho posledních děl týká. Po Špatné výchově možná ještě o chloupek horší dílo. Sice si stále drží výtvarný nadstandart, ale co je to platné, když mi příběh proplyne jako šedá nicota hlavou. Po pár dnech jsem si nevzpoměl skoro na nic co by mě nějak více zaujalo. Nezachránila to ani krásná Penelope, ani to, že ženské charaktery jsou Almodóvarovou silnou stránkou. Nezbývá než s obavami vzhlížet k nadcházejícímu filmu Rozervaná objetí. ()

Domo

Ze začátku nudný příběh. Pokračovat v koukání mě přesvědčila až ohromujíc sexy Penelopé Cruz. Pak se k tomu přidá vražda, duchařina, incest, ... ale ve finále stejně nic, na co by se dalo vzpomínat. Snad jen ty nádherně vybarvené záběry. ()

Akana

K Almodóvarovi zatím pořád hledám klíč, ale v tomhle případě může být klidně cesta cílem, protože mě vždycky bavila. Ani ve Volveru nechybí krkolomné dějové přemety a tragicky groteskní životní situace. Chvílemi jako bych dokonce zaslechl vzdálený "vichr z hor", ale je obdivuhodné, jak autor všechny ty ztřeštěné peripetie elegantně ustojí tak, že to nevyzní vykonstruovaně. Jsou tu vraždy, incest, bolestné lži minulosti, ale všechno je podáno v tak nějak potrhlé rovině, která mate i přitahuje. Úžasná je práce s barvou. A že tam jsou samý ženský? Popravdě řečeno jsem si to uvědomil až při závěrečných titulcích. Krátce: v mém "hledání Almodóvara" budu zase příště s chutí pokračovat. ()

merigieren

S komedií to nemá nic společného (důvod mého zájmu), místo toho sledujeme životy jedné mnoha generační rodinky žen, která má jísté společné znaky (rády vraždí své muže :-)). Je vidět snaha o hloubku, znásilnění, vžívání se do postav, vzkříšení matky, nevím, mě to nijak moc nezaujalo. Lze na to koukat, ale na podobné drama sem asi neměl náladu... ()

Ippolito

Almodóvar jako vždy nezklamal...záživný děj bez hluchým míst a na závěr tolik překvapujících odhalení, která člověku vyrazí dech...přesně tohle se mi na jeho filmech líbí. ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)