Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

Moogwi

Moje třetí a dávám si předsevzetí že poslední setkání s almodovarem ... Penelope se mi hodně líbila, to je pro mě tak jediné plus ... Pedrovi filmy mi prostě nic neříkají, vždy mám pocit jako kdybych sledoval španělskou telenovelu, emoce to ve mně nezanechává žádné.. nevím čím to je, ale prostě, pedro, ee ()

Brandon

Volver. Návrat geniálního režiséra, nebo mistrův úlet někam jinam? Nevím, neznám jeho filmy, mě ale nechala jeho "dámská jízda" úplně chladným. Penélope, kterou jinak nemám rád, sice září (je to prostě kus baby) a samotný příběh se zdá také velmi dobrý, ale film jako celek příliš sklouzává od slušného drama k děsné frašce. V mých očích se tak Almodóvarův počin shazuje k laciné komedii s několika silnějšími momenty. ()

jack.hnut

Almodovar je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Volver je pro mě osobně návratem k jeho režisérským začátkům- rozpustilým konverzačním komediím, které se nezaobírají kontroverzními otázkami, a jejichž hlavními hrdiny jsou především ženy ( a to v jakémkoli stádiu přeměny pohlaví:). Film stojí a padá na hereckém emsáblu a puntíčkářské režii. Jediné, co mě na filmu mrzelo, byla jeho emoční nevyváženost ()

-ELFKA-

Kto by to bol povedal čo všetko sa môže odohrať v živote jednej obyčajnej rodiny.. Almodovar sa opäť zameral na to čo pozná snáď najlepšie - ženskú dušu. Hrdinky s pokorou znášajú rany osudu a my cítime ako trpia. Pedro to zaobalí do trpkeho humoru, pridá trocha mystiky, farieb a melodickej hudby. Ale narozdiel od predošlých jeho filmov to na mňa pôsobí trocha vlažnejšie. Za najsilnejší moment považujem scénu kde Penélope spieva nádhernú bolestnú pieseň, v ktorej akoby sa odzrkadloval všetok jej smútok, bolesť ale aj radosť zo života. ()

liuk

Že by Desperatky a malinko Šestý smysl po španělsku? A celé v červeném, červená je totiž dobrá. Ať už jako jako paprika, růže a nebo krev. Ano, krev, a hodně. Z těch pár Pedrových filmů, které jsem měl možnost vidět je tento určitě nejdrsnější v úrovni zoufalých činů jeho zoufalek. Při některých scénách jsem měl dokonce dojem jako kdybych koukal na noir film, který v kombinaci se všemi těmi nádhernými barvami nádherně kontrastoval. Sice takové pasáže jsou jen dvě, ale opravdu skvěle doplňují zbytek filmu a zajišťují, že na tento hluboký příběh jen tak nezapomenu. Nesmím opomenout ani chytře napsané dialogy, kdy se často stává, že význam a pochopitelnost některých z nich je doplněna až o několik minut dále rozhovorem dalším. Volver je také nádhernou poctou celému Španělsku, je opravdu krásným ztvárněním všeho, co Španělsko rádo nabízí, od žen přes kouzelné bílé uličky po hudbu. A jak Amoldóvar Penélope vyjiskřil k takovému úžasnému ztvárnění své hlavní hrdinky, z toho by člověk až vybouchnul radostí. A Penélope nádherně pláče. ()

davidek

Nádherný pohled na odlišnou kulturu a život od českého s trochou kriminální zápletky, ale dokupy super film o přežití . . . . PS: trocha kriminální záplety=vražda :-) ()

jitrnic

Mám radši Almodóvarovy "homosexuální" filmy (Zákon touhy, Mluv s ní), případně filmy v podstatě tradičně řešící vztahy mezi muži a ženami (Na dno vášně) , které se psychologické věrohodnosti blíží daleko víc než tato (též Vše o mé matce) feministicky superidealistická selanka, kde se všechny ženy milují, obdivují a respektují, zatímco chlap je tu kreatura chlastající pivo u televize (co zneužívá svojí dospívající dceru - která má úžasný vztah plný pochopení se svojí matkou...) ()

homerr

Nádherné, škoda, jen, že jsem zhruba od půlky tušil jak vše dopadne. Penelope Cruz v roli ženy, která je neobyčejně silná vzhledem k tomu co jí život připravil hraje jako asi nikdy před tím. On je to vůbec film jen o ženách a jejich tajemstvích, strachu, bolesti a realitou jak se se vším vyrovnat. Muži se ve filmu mihnou jen na chvíli a to je asi dobře. ()

czdmaso

Tenhle skvost jsem včera shlédla v telce, utekl mi v kinech a byl to jářku zážitek. Penelope Cruz je stejně lepší ve španělských filmech než v Hollywoodu ()

FrajerTom

Krásná, podmanivá a nespoutaná Penélope Cruz září jak nejjasnější hvězda ve filmu plného španělského temperamentu a krásných barev.. Škoda že Pedro Almodóvar trošku nepřitlačil na pilu a nepřidal trošku toho citového vyděračství protože i přes to, že jsem sledoval velmi náročnou a zajímavou situaci jedné větší rodiny tak jsem byl pouhým divákem a chyběl mi takový ten pocit, kdy se cítím absolutně vtáhnut do děje.. I přes to je ale Volver výborným filmem (a musím to zopakovat) s opravdu úžasnou Penélope.. ()

Kurikmoon

Návrat, je film, ktorý sa zaujímavo pohráva s poverčivosťou v duchov. Na prvý pohľad a v prvých minútach mi to pripadalo ako film o babinci. Ale k mojej spokojnosti som sa s pribúdajúcimi minútami bavil stále viac a viac. A je tu možnosť počuť i spev (a vidieť výstrih, ktorý s mojitom zarobí majlant :D) Penelope Cruz. Však posúďte sami. Mne sa páčil. A hudba rovnako tak. Po dlhšej úvahe pridávam i 4 hviezdičku za poučenie o duchoch... =P (ak pochádzate z miest, kde kolujú povery o zjaveniach, o pomáhajúcich mlčiacich rusoch...) ()

Autogram

Šikovná a milujúca manželka sa zvládne postarať o manžela a zároveň urobiť poriadok v kuchyni a hneď na to pripraviť jedlo pre 30 hostí, samozrejme z čerstvých surovín, žiadne mrazené polotovary. A pri tom všetkom vyzerať ako Penélope Cruz z titulky luxusného časopisu. Film je sčasti paródia a sčasti slušná duchárina, v druhej polovice to už značne skĺzne k analýze ženských duší. ()

Krasus

Po zklamání ze Špatné výchovy jsem šel na Volver trochu s rozpaky,ale hned po prvních minutách jsem se nesmírně bavil,ať už skvělými hereckými výkony,vtipnými,nicméně trochu nelogickými dialogy,stylizací scénáře,gradující hudbou(sólo Raimundy je neuvěřitelné),nádhernou krajinou a v neposlední řadě příjemnou atmosférou.I když Penelopitu zrovna nemusim,tak tady se mi velmi líbila a musel jsem uznat,že hrát prostě umí.Dále bych vyzdvihl cit pro režii,neboť Pedro Volver točil o svém světě a o svém životě a co oceňuju,že zachoval realistickou strukturu a navíc bez patosu. ()

Almásy

prekrasne, po vytvarnej a hudobnej stranke takmer dokonale majstrovske dielo. penelope cruz predvadza zivotny vykon a pedro ma opat nesklamal. PS: Pali, takto nejak si predstavujem rodicovsku poctu! ()

spikey1

Jak jsem vzal na milost Penelope.... tato kráska mi nikdy moc neučarovala, proto vidět ji hrát v rodném jazyce pod taktovkou režiséra s kterým je spjata a je jeho komorní herečkou byl pro mě absolutně jiný úkaz. Film je dítětem svého režiséra, kdo Almodovara zná, musí se na něj přeladit a nasát tu mírně ospalou atmosféru a nechat se unášet. Nechte si od režiséra a Cruzové vyprávět tento těžko uvěřitelný příběh, užijte si to. ()

standsiller

Raimunda a Sole sú dve protipólne povahy, ktoré jestvujú v staromódnej spoločnosti a okolím sú podvedome nútené udržiavať tradície. Jednou z tradícií je kontroverzný názor na ich matku v oboch ženách, ktorý postupne vypláva na povrch. Ich matka je považovaná za mŕtvu v dedine, kde sa absolútne bežne mysteriózne príhody miešajú s realitou a sú prijímané ako fakty. Dokonca tak veľmi, že záhadná prítomnosť a označenie ducha sa stane maskou pre existenciu . ()

Heraldika

K novému Almodóvarovi jsem přistupovala poněkud skepticky, jelikož jsem si nebyla jistá, jak hodlá uchopit čistě ženský film. Nutno po pravdě přiznat, že mě více než přesvědčil. Chvílemi se musíte smát, chvílemi plakat a také se trochu bát. Moc povedené dílko, s bravurní Penélope - konečně někdo pochopil, že když tahle kráska dostane roli těžící z jejího naturelu a navíc v rodném jazyce!! tak ze sebe opravdu vytříská to nej. ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)