• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Úžasná Penelope, krásný napůl tragický příběh, plný emocí a pravdy a pár dějových zvratů, vám alespoň na chviličku zvrátí i váš život a vy se stanete jedním z nich, budete se s nima smát, snad i plakat, poslouchat hovory, jíst, pít,.... prostě se na chviličku přenesete myšlenkama do Madridu, či do oné vesnice a pobudete tam hezkých pár chvil, až do konečných titulků, při kterých se probudíte do jiné "pravé" reality.(10.2.2007)

Veľká pocta stvoriteľkám života vytvorená tak, ako to majú radi. Telenovelová zápletka s nádychom tajomna v objatí nekonečných dialógov a rozoberaním všeličoho možného. Odľahčené komikou a prežiarené južným slnkom. Ústiace v závere ako vystrihnutom z Večerov pod lampou. Pestrofarebný koktejl, v ktorom chute ťažkých, sladkých smotanových likérov a horkých bylinkových výluhov ozdobených kúskami tropických ovocí zvysoka prebíjajú chlapsky povzbudzujúcu kvapku singlemaltovej whisky.(21.1.2009)

Las Mujeres.. Almodóvarův teplými barvami hřející Volver k rodným kořenům, dávným hříchům, nezahojeným jizvám na duši a křehkým a přitom tak pevným poutům mezi matkou a dcerou. Vedle vynikající Carmen Maura mě překvapila sebejistá a přitom tak zranitelná P.Cruz (ta podobnost se S.Loren v např. Scolově Zvláštním dni je opravdu nepřehlédnutelná). Jen mě mrzí, že se na tento melodram nikdy nepodívám očima bytosti s konfigurací pohlavních chromozómů XX..(21.1.2009)

To je celý Almodóvar, podáte mu malíček a čapne vám celou ruku a nejen to. Ve Volveru plesalo určitě hlavně mužské pokolení, protože krásné Penelopé v roli Raimundy se nedá odolat. Je to jeden ze snímků, kde se podařilo bravurně skloubit drama s komedií, která měla v tomhle případě přece jen vyjimečně navrch. Almodóvarův svět žen je přece tak krásně rozmanitý a barevný, že jej nelze nemilovat.(30.9.2013)

"Film byl pro mě vtipný i v místech, která se tvářila vážně." - toť tvrdí můj kamarád, uživatel Gianni. Přesně tohle se ale dle mého názoru hodí říci spíše o Krásce v nesnázích. Volver je plný vtipně absurdních situací, takže kdyby se nebral s nadhledem, vznikla by z filmu taková roztodivná blbůstka, protože z mrtvoly v mražáku může vzniknout buď něco ve stylu Pulp Fiction, nebo nějaký řadový thriller. Almodóvar z toho všeho zručně vybruslil, ale já odmítám brát cokoliv z filmu vážně. Emoce šly stranou, já se v nevtipných pasážích mírně nudil, ale co se pěkných obrázku týče, místy jsem se docela kochal.(20.11.2006)

• - Na filmovém festivalu v Cannes získalo ženské osazenstvo filmu ocenění za nejlepší herečku a Pedro Almodóvar uspěl v kategorii Nejlepší scénář. Sedm nominací získal Volver na Evropských filmových cenách. Na prestižním španělském mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian zase hlavní cenu Fipresci za Film roku. Pro Almodóvara je to už podruhé, co získal toto ocenění. V prvním ročníku udělování tohoto ocenění ho získal za snímek Vše o mé matce (1999). (imro)

• - Film Volver byl nominován na 14 cen Goya. Získal jich nakonec 5: za nejlepší film, nejlepší režii (Pedro Almodóvar), nejlepší ženskou hlavní roli (Penélope Cruz), nejlepší ženskou vedlejší roli (Carmen Maura) a za nejlepší originální hudbu (Alberto Iglesias). (Estrecha)

• - Penélope Cruzová byla za svůj herecký výkon ve filmu nominována na Oskara. (Elisebah)