poster

Volver

 • Španělsko

  Volver

 • Španělsko

  Volver

 • Slovensko

  Volver

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  ****

  Standardně nestandardní (a nadstandardní) španělská podívaná. Na obvyklá měřítka vcelku bizarní příběh, na Almodóvara pak už tolik ne, ale i takovýto styl filmu mu velmi sluší. Režisérova schopnost elegantně pracovat s mixem drama / komedie tomu dodala lesk a zpívající Penélope Cruz byla pak již příjemnou třešničkou na dortu. Volver se tedy neztratil, své místo ve španělském kinematografii si našel a já si troufám tvrdit, že zcela oprávněně.(6.9.2011)

 • Janek
  *****

  Film, ve kterém hned několik lidí hraje své životní výkony (a ještě si nechám rozležet, zda svůj majstrštyk neprožil i Almodovar). Opravdu výborné, ale nepletl bych si to s komedií, k té má daleko. (ani dobrodružný není tím šťastným označením), jde o drama, ve kterém hrají jen ženy a muži jsou tu zde jen tak "mimochodem".(13.10.2006)

 • Jamal
  ****

  Úžasná Penelope, krásný napůl tragický příběh, plný emocí a pravdy a pár dějových zvratů, vám alespoň na chviličku zvrátí i váš život a vy se stanete jedním z nich, budete se s nima smát, snad i plakat, poslouchat hovory, jíst, pít,.... prostě se na chviličku přenesete myšlenkama do Madridu, či do oné vesnice a pobudete tam hezkých pár chvil, až do konečných titulků, při kterých se probudíte do jiné "pravé" reality.(10.2.2007)

 • NinadeL
  **

  Dobrý den, Almodóvare. Nabízíš pestrou směs zajímavých prvků v jediném filmu, občas si ráda doplním nějakou Penélope Cruz, na kterou je často radost pohledět, ale jdu zase o dům dál. Divácké hypotézy se odvíjejí v mnoha zajímavých slepých uličkách, ale co dál? Pro fanoušky La Manchi je to asi trochu o něčem jiném.(14.4.2013)

 • dzej dzej
  ***

  Návrat oblíbených hereček, návrat do rodného kraje, jasně formulovné režisérské programové prohlášení. Muži vystupují ve filmu jako odpad – jejich jedinou funkcí je ničení životů žen a způsobování fatálních nezhojitelných ran. Pětice hrdinek (matka, dvě dcery, vnučka a kamarádka) se snaží porazit mužskou temnou sílu, která je ohrožuje odnepaměti, přičemž každá konfronatce přináší nové zlo (vražda Paca). Almódovar je ve své nenávisti k mužům až chorobně umanutý, v jeho filmu se za sytě barevnými kompozicemi a pod hořce-komediální náladou skrývá drtivý a nesmlouvavý útok proti mužskému pokolení. Tento programový postoj postupně likviduje celý film, což se negativně podepisuje především na příběhu, jehož závěrečné antimaskulinní veletoče jsou již vpravdě nesnesitelné. Pro mužského diváka tak Volver představuje málo vídanou zkoušku, neboť čelit takto explicitně namířeným útokům není ani v bezpečí sedačky v kině zrovna jednoduché. A tak zatímco na začátku se našinec kochá jemnou krásou Penelope Cruz, v závěru se mu stále častěji na mysl dostává jediné slovo („krávy!“). Pedro by asi nebyl rád…(24.3.2007)

 • - Premiéra snímku byla 20.března v Puertollane, kde Volvera natáčeli. (imro)

 • - Režisér sa inšpiroval klasickými hollywoodskymi snímkami, pričom ešte dopĺňa taliansky realizmus s antickou drámou. Veľkou inšpiráciou boli filmy Arsenic and Old Lace (1944) a Mildred Pierce (1945). (classic)

 • - Amodóvar spolupracoval s Penélope Cruz předtím už dvakrát, konkrétně na snímcích Na dno vášně (1997) a Vše o mé matce (1999). (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace