• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Tohle byl můj třetí Almodóvar a nemůžu si pomoci-Mluv s ní je na úplně jiné úrovni než Volver nebo Rozervaná objetí. Na rozdíl od zminovaného mistrovského kousku jsou výtečné v několika jednotlivých scénách nebo detailech, ale nadokázaly mě zdaleka tak zaujmout jako celek. To samé platí o hudbě, jindy skvělý Iglesias je zde překvapivě hodně nevýrazný. Taky mi docela vadilo malé využití exteriérů, takže film občas působil poněkud kulisovitě. A komedii jsem v tom teda nenašel, spíš mě někdy pološílené pohledy hlavních hereček děsily. Emoce nulové, opět zbytečné míchání mysterióznosti...na víc než tři hvězdy to prostě není.(27.2.2011)

Bezchybně zrežírovaný film se skvělým obsazením a krásnými barvami podtrhujícími španělský ráz filmu. Volver je další Almodóvarův film o ženách, a v podstatě nepřináší nic nového, originalitu v něm nehledejme. Dokonce bych řekl, že snáze předvídatelný děj se jen tak nevidí. Pointu filmu jsem uhodl během prvních deseti minut. Volver ale není o překvapeních! Je o tom, jak krásně umí Almodóvar vyprávět lehce neuvěřitelné (ale o to diváčtější) příběhy svých hrdinek.(21.12.2006)

• becki_tu

Almodóvarovy filmy nechápu, nebaví mě a bohužel i Volver, do kterého jsem vkládal naděje, mě nakonec zklamal. Někdo v tom možná hledal smysl života, jiní zase uznale obdivovali odvahu hlavních hrdinek poprat se s nečekanými životními nástrahami a překážkami. Já jsem však celou dobu jen znuděně zíval, každých pět minut koukal nervózně na hodinky a na konci přemýšlel, co tím chtěl režisér vlastně říci.(28.1.2009)

Když hodně fouká vítr, může z toho i prudce hořet. Jeden takový požár rozdmýchá působivý příběh, opět ryze ženský, který rozpoutá úmrtí senilní tetičky a pokus o znásilnění "skorovlastní" čtrnáctileté dcery. Dvě sestry tu v mlýnici každodenního boje o chleba hledají pevné místo v životě. Chybí obligátní transvestité i transsexuálové, což je v mých očích pozitivum, barev je vedle toho požehnaně. Herecky snad jen krátce k Penélope Cruz - působí po směšných hollywoodských partech naprosto přirozeně. Žensky upovídaná záležitost, s místy hodně spornými okamžiky a pokulhávajícím scénářem. Nejvíce mě ale na španělském tvůrci těší, jak moc je všímavý ke svému okolí!! Proč tohle nejde i u nás? Vždyť Španělsko není zase tak vzdálené..(1.11.2006)

Almodóvara zatím příliš nakoukaného nemám, ale i díky přítomnosti Penélope Cruz jsem čekal slušnou 4*-ovou podívanou. Jenže nakonec právě herectví krásné Španělky bylo to jediné blyštivé na sice nenudícím, ale jinak téměř úplně obyčejném filmu ozvláštněném pouze kriminálním činem, kterému se však stejně nepřidávalo větší důležitosti či pozornosti. Průměr potvrzují krajně nesympatické vedlejší postavy jako např. Irene a Agustina, z nichž právě Carmen Maure alias "matka duch" byla hodná okamžitého odstřelu.(10.7.2011)

• - Premiéra snímku byla 20.března v Puertollane, kde Volvera natáčeli. (imro)

• - Na filmovém festivalu v Cannes získalo ženské osazenstvo filmu ocenění za nejlepší herečku a Pedro Almodóvar uspěl v kategorii Nejlepší scénář. Sedm nominací získal Volver na Evropských filmových cenách. Na prestižním španělském mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastian zase hlavní cenu Fipresci za Film roku. Pro Almodóvara je to už podruhé, co získal toto ocenění. V prvním ročníku udělování tohoto ocenění ho získal za snímek Vše o mé matce (1999). (imro)

• - Almodóvarův opus kromě toho, že po celém světě utržil víc než 60 milionů dolarů, vykazoval vynikající výsledky i v USA. Během debutového víkendu (3. – 5. 11. 2006) tu vydělal 197 703 dolarů v pěti kinech a po třech týdnech zisk akvizice Sony Classics překročil 683 000 dolarů. (imro)