Almodóvar je obdivuhodný. U Volveru vynikne především jeho scénáristický um. Sype poutavé a propracovavé příběhy z rukávu s neuvěřitelnou suverenitou. Zdánlivě obyčejný námět umí servírovat v takové formě, že se jedná o luxusní lahůdku. Jsem zvědav, jak dlouho mu ještě může tento etos vydržet. Každopádně Volver je podle mého minimálně pátý nádherný film v řadě. Mimochodem zde poprvé jsem musel uznat, že Penélope Cruz je výborná herečka(2.11.2009)

Film, ve kterém hned několik lidí hraje své životní výkony (a ještě si nechám rozležet, zda svůj majstrštyk neprožil i Almodovar). Opravdu výborné, ale nepletl bych si to s komedií, k té má daleko. (ani dobrodružný není tím šťastným označením), jde o drama, ve kterém hrají jen ženy a muži jsou tu zde jen tak "mimochodem".(13.10.2006)

Návrat oblíbených hereček, návrat do rodného kraje, jasně formulovné režisérské programové prohlášení. Muži vystupují ve filmu jako odpad – jejich jedinou funkcí je ničení životů žen a způsobování fatálních nezhojitelných ran. Pětice hrdinek (matka, dvě dcery, vnučka a kamarádka) se snaží porazit mužskou temnou sílu, která je ohrožuje odnepaměti, přičemž každá konfronatce přináší nové zlo (vražda Paca). Almódovar je ve své nenávisti k mužům až chorobně umanutý, v jeho filmu se za sytě barevnými kompozicemi a pod hořce-komediální náladou skrývá drtivý a nesmlouvavý útok proti mužskému pokolení. Tento programový postoj postupně likviduje celý film, což se negativně podepisuje především na příběhu, jehož závěrečné antimaskulinní veletoče jsou již vpravdě nesnesitelné. Pro mužského diváka tak Volver představuje málo vídanou zkoušku, neboť čelit takto explicitně namířeným útokům není ani v bezpečí sedačky v kině zrovna jednoduché. A tak zatímco na začátku se našinec kochá jemnou krásou Penelope Cruz, v závěru se mu stále častěji na mysl dostává jediné slovo („krávy!“). Pedro by asi nebyl rád…(24.3.2007)

Standardně nestandardní (a nadstandardní) španělská podívaná. Na obvyklá měřítka vcelku bizarní příběh, na Almodóvara pak už tolik ne, ale i takovýto styl filmu mu velmi sluší. Režisérova schopnost elegantně pracovat s mixem drama / komedie tomu dodala lesk a zpívající Penélope Cruz byla pak již příjemnou třešničkou na dortu. Volver se tedy neztratil, své místo ve španělském kinematografii si našel a já si troufám tvrdit, že zcela oprávněně.(6.9.2011)

3,5*/5...Volver je v porovnaní s poslednými troma Almodóvarovými filmami (všetko skvelé filmy!!!) značne odľahčenou komédiou/drámou zaoberajúcou sa ženami a všetkým ženským. Príjemne sa na to pozerá, Penelope je skvelá a sexi, ale Volver vo mne nezanechal tak silnú stopu ako jeho predchodcovia... Ale je jasné, že Pedro sklamať jednoducho nemôže:)(24.1.2007)

• - Amodóvar spolupracoval s Penélope Cruz předtím už dvakrát, konkrétně na snímcích Na dno vášně (1997) a Vše o mé matce (1999). (imro)

• - Souběžně s Volverem promítali i projekt Viva Pedro! (Almodovar festival), složený z režisérových starších snímků. Jeho tržby překročily po třech měsících půl milionu dolarů. (imro)

• - Režisér sa inšpiroval klasickými hollywoodskymi snímkami, pričom ešte dopĺňa taliansky realizmus s antickou drámou. Veľkou inšpiráciou boli filmy Arsenic and Old Lace (1944) a Mildred Pierce (1945). (classic)