Pokud se vám alespoň někdy v polovině filmu podaří odtrhnout oči od Penélope (rozuměj od jejího výstřihu), zjistíte, že Volver má příjemně plynoucí tempo, interiéry plné hřejivých barev, a že tak nějak celkově působí příjemným a zábavným dojmem a vůbec vám nevadí to melodramatické nadsazení některých scén, které se ale asi stává pod Almodóvarovými křídly jeho vlastním rukopisem. 8/10(29.4.2013)

Návrat oblíbených hereček, návrat do rodného kraje, jasně formulovné režisérské programové prohlášení. Muži vystupují ve filmu jako odpad – jejich jedinou funkcí je ničení životů žen a způsobování fatálních nezhojitelných ran. Pětice hrdinek (matka, dvě dcery, vnučka a kamarádka) se snaží porazit mužskou temnou sílu, která je ohrožuje odnepaměti, přičemž každá konfronatce přináší nové zlo (vražda Paca). Almódovar je ve své nenávisti k mužům až chorobně umanutý, v jeho filmu se za sytě barevnými kompozicemi a pod hořce-komediální náladou skrývá drtivý a nesmlouvavý útok proti mužskému pokolení. Tento programový postoj postupně likviduje celý film, což se negativně podepisuje především na příběhu, jehož závěrečné antimaskulinní veletoče jsou již vpravdě nesnesitelné. Pro mužského diváka tak Volver představuje málo vídanou zkoušku, neboť čelit takto explicitně namířeným útokům není ani v bezpečí sedačky v kině zrovna jednoduché. A tak zatímco na začátku se našinec kochá jemnou krásou Penelope Cruz, v závěru se mu stále častěji na mysl dostává jediné slovo („krávy!“). Pedro by asi nebyl rád…(24.3.2007)

Už jsem viděl Špatnou výchovu a říkal jsem si, že Almodóvara už radši neee. Ale kámoška mě uvrtala i do Volvera, že to prý není o žádných gejích ani transsexuálech. No musím říct, že zklamaný jsem nebyl, ale šťávu to má jen díky Penélope. Všechny ostatní postavy jsou více méně nezajímavé a celý příběh je typicky Almodóvarský, tedy založený na rodinných a milostných vztazích (něco jako Rosamunda) a to já nežeru :-). Leckdo zajásá nad příběhem i jeho stylem natáčení. Já jsem si jako pozitivum zapamatoval pouze svižný a temperamentní scénář + brilantní herecký přednes v podání Penélope. 50% (skvělý komentář: Renton)(5.4.2011)

Neobyčejný příběh, ve kterém dominují ženské postavy a jejich nazírání na svět. Občas některé dialogy působí jako vystřižené z telenovely (výměna surovin na přípravu oběda pro 30 lidí), ale i takovéto scény zapadají do pestré palety, pomocí níž Almodóvar vykresluje svět. A přestože je příběh tragický, dramatický a nutí k zamyšlení, tak je zde citlivě zasazen i komediální prvek. Zajímavé je paralelní setkávání sesterského dua s mrtvými (teta/manžel). Výstižně zobrazeny generační vztahy (babička - dcery - vnučka). Duchařský prvek v podobě živé babičky jsem zpočátku opravdu neprokouknul. I kamera (záběry na předmět doličný - nůž) a hudba dotvářejí dokonalost filmu. Takže slovy Raimundy, hlavní pachatelky a oběti zároveň: Jedno ti můžu říct. Nikoho jsem nezabila. Zajímavé komentáře: nithiel, castor.(20.1.2009)

Bezchybně zrežírovaný film se skvělým obsazením a krásnými barvami podtrhujícími španělský ráz filmu. Volver je další Almodóvarův film o ženách, a v podstatě nepřináší nic nového, originalitu v něm nehledejme. Dokonce bych řekl, že snáze předvídatelný děj se jen tak nevidí. Pointu filmu jsem uhodl během prvních deseti minut. Volver ale není o překvapeních! Je o tom, jak krásně umí Almodóvar vyprávět lehce neuvěřitelné (ale o to diváčtější) příběhy svých hrdinek.(21.12.2006)

• - Amodóvar spolupracoval s Penélope Cruz předtím už dvakrát, konkrétně na snímcích Na dno vášně (1997) a Vše o mé matce (1999). (imro)

• - Premiéra snímku byla 20.března v Puertollane, kde Volvera natáčeli. (imro)

• - Penélope Cruzová byla za svůj herecký výkon ve filmu nominována na Oskara. (Elisebah)