Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (345)

anais 

všechny recenze uživatele

Bezchybně zrežírovaný film se skvělým obsazením a krásnými barvami podtrhujícími španělský ráz filmu. Volver je další Almodóvarův film o ženách, a v podstatě nepřináší nic nového, originalitu v něm nehledejme. Dokonce bych řekl, že snáze předvídatelný děj se jen tak nevidí. Pointu filmu jsem uhodl během prvních deseti minut. Volver ale není o překvapeních! Je o tom, jak krásně umí Almodóvar vyprávět lehce neuvěřitelné (ale o to diváčtější) příběhy svých hrdinek. ()

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejkrásnějších filmových poklon ženám, jaké zřejmě byly natočeny. Vynikající Almodóvár tentokrát trochu změnil styl a ve svém melodramatickém "Návratu" vypráví příběh zneužívaných a životem protřelých žen. Volver narozdíl od předešlé Špatné výchovy, není tak temný a smutný a ač vypráví o věcech neveselých, činí tak s humorem a nadhledem. V klasicky pestrobarevném příběhu dává mistr vyniknout hlavně krásné Penélope Cruz, které její obyčejnou a zkušenou Raimundu s přehledem uvěříte. Vaše srdce si ale získá i charismatická Carmen Maura, coby mrtvá babička nebo Lola Duenas jako roztomile praktická sestra Raimundy. Volver není v žádném případě film feministický, ale nakonec přeci jen platí, o ženách-pro ženy. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Pokud mělo jít o režisérův návrat do jeho rodné krajiny, potřeboval k němu také diváky, nezávislé pozorovatele? Nevím. Přes urputnou snahu se mi nepodařilo odhalit cíl tohoto snímku, což mě mrzí. Mrzí mě to pro to obdivuhodné množstvím pěkných nápadů. Ať je to hned první záběr na ženy pucující hroby svých milovaných (nyní ještě milovanějších) manželů, ať je to téměř detektivní hra, kterou Almodóvar s divákem rozehrává v první polovině (bude to tragédie, bude to drama?, je Raimundina matka mrtvá, či živá?), nebo způsob snímání ladných křivek všech hereček, Penélope především. Je toho hodně, co činí Volver filmem pěkným, ale být pěkným nestačí. Kam se poděl Almodóvarův cit pro divákův cit? Kam se poděla jeho schopnost rafinovaně nás dojímat jednoduchými historkami? 70% Zajímavé komentáře: dzej dzej, numi, liuk, iNKa 1104 ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Někteří odlétají v létě za lepším stínem do jiných světů, mi -co tu musíme zůstat -se musíme spokojit s alespoň nějakým malým zadostiučiněním. Buď v podobě poslouchání mušlí nebo prostřednictvím Almodóvara Pedra. Já jsem ten druhej.__ Volver byl krásnej. Takovej pomalu- krásnej -španělskej klenot, který se nebere příliš vážně, ale má tu tendenci vás nakopnout, rozžhavit a umlčet k smrti. To Pedro umí. A umí taky zobrazit ženy jako bohyně, které mají na čele vypálenou siluetu Afrodity a devět můz, čimž jejich živočišnost a krása nesmírná dosahuje mamutích rozměrů. Penélope Cruz je tou největší z nich. Tahle špaňelská femme fatale vás spoutá svým temperamentem, následně rozesměje svou výřečností ( "Nemáš sladký? Dělám oslavu. A co klobásky, jitrničky?") a pak rozdrtí svou lyricko-epickou básní. Sakra a pak se v ní vyznejte! Z Volvera rozhodně šedivěj nebudu, mám chuť otevřít si víno a užívat ten zpropadenej bohémskej život, kterej Pedro, spolu s Penélope, vedou. Na stopro to nevidím, ale jako náhražka za léto bez moře a racků, to posloužilo, tak jak mělo. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Úžasná Penelope, krásný napůl tragický příběh, plný emocí a pravdy a pár dějových zvratů, vám alespoň na chviličku zvrátí i váš život a vy se stanete jedním z nich, budete se s nima smát, snad i plakat, poslouchat hovory, jíst, pít,.... prostě se na chviličku přenesete myšlenkama do Madridu, či do oné vesnice a pobudete tam hezkých pár chvil, až do konečných titulků, při kterých se probudíte do jiné "pravé" reality. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (14)

  • Penélope Cruzová byla za svůj herecký výkon ve filmu nominována na Oskara. (Elisebah)
  • Režisér sa inšpiroval klasickými hollywoodskymi snímkami, pričom ešte dopĺňa taliansky realizmus s antickou drámou. Veľkou inšpiráciou boli filmy Arsenic and Old Lace (1944) a Mildred Pierce (1945). (classic)
  • Premiéra snímku byla 20.března v Puertollane, kde Volvera natáčeli. (imro)

Související novinky

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)

Reklama

Reklama