Afričan

• Československo

Afričan

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie, 1983, 101 min

Ona kariéristka, on gaučer, ona kráska, on model classic. Tak dlouho se nehledali, až se našli uprostřed Afriky. Oceňuji, že se Philippe de Broca nepokusil opít diváka přírodou na úkor příběhu, jak bývá ve filmech z exotického prostředí zvykem, a že k nastínění problému pytláctví a pašeráctví nepotřeboval záběry tlející fauny a slzopudná klišé. Navíc Philippe Noiret je obyčejný v tom nejlepším slova smyslu a Catherine Deneuve by si dokázala ve vteřině omotat kolem prstu i slona.(20.5.2013)

Jedna z nejlepších francouzských komedií (tím myslím inteligntních nikoli bláznivých) první poloviny 80.let s vynikajícími herci a osobnostmi - jako vždy "šmrncovní a krásná Kateřina" a sympaticky a ekologicky zpustlý P.Noiret. Toto je klasický odpočinkový film... Krásné prostředí, hezcí lidé, nedementní dialogy, happy end... Může si přát člověk něco víc?(12.2.2005)

Báječná komedie s dvěma francouzskýma megastar CATHERINE DENEUVE a PHILIPPE NOIRET. To vás potom mine komentovat děj, protože se soustředíte jenom na herecký koncert těchto velkých herců. On je nerudný cestovatel ona krásná ženská, která sice furt protestuje proti něčemu, ale zároveň toho "bručouna" bezmezně miluje.(31.8.2008)

Výborné obsadenie, pár vtipných momentov a snaha filmu poukázať na skutočné bohatstvá. P. Noiret i C. Deneuveová sa k sebe hodia, ich zbližovanie dostáva vo filme najviac priestoru. Od filmu o Afrike by som čakal podstatne viac scén so zvieratami a možno to celé chcelo trochu vážnejší pohľad na tému pašovania a obchodovania so slonovinou. Záporáci sú tu skôr iba komické figúrky, ktoré by obabrali i malé deti a celkovo mi ten zábavný tón filmu, nie vždy sedel. Ideálna love story to teda nie je, na komédiu málo vtipné, na dobrodružný film málo dobrodružné a ako seriózny film o vážnosti témy vraždenia slonov neobstojí vôbec. Iba priemer. 60%.(29.3.2013)

Příjemný snímek se skvělým Philippe Noiretem a jeho svéhlavou ženou, Catherine Deneuveovou. Role postaršího „zálesáka“ a ochránce zvířat mu sedí. Podobné snímky mě však dostávají zejména krásou přírody. Afrika mě ještě nikdy nezklamala. Pokud se chcete odreagovat a občas pousmát tak neváhejte, nebudete litovat.(3.1.2007)