V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Mona07

Měla jsem dojem, že v pasti se cítil můj drahý, jež se snažil seč mohl odvracet oči od obrazovky při sledování určitých scén tohoto výtečného thrilleru, u kterého do poslední chvilky netušíte, jaký bude konec. Doufám, že ho to moc nepoznamenalo - zasvěcení jistě chápou. . . ;) 10/10 ()

Swansea

Sbormistr K. a sochař O. mají po čertech štěstí, že nenarazili na tuhle dívčinu. Mr. Slade, Miss Page- my private standing ovation ! ()

Doudis19

Působivě vystavěný psycho/thriller, kterého hlavní síla tkvý v nejistotě, provázející díváka až do úplného konce. Wilson, Page spolu s geniálně napsanými dialogy, působí reálně až mrazí. Zejména scéna nejjednoduší operace v medicíně, je pro mužské publikum opravdovým utrpením.:-) Jediné mínus je fakt, že 103 minutová stopáž je zbytečná a naskýtá až moc míst ve kterých sí zívnete. ()

Triple H

Po formálnej stránke nápadité dielo - na to, že sa odohráva len v jednom byte veľmi dynamické. Každopádne dosť odvážne podaný námet. Sympatie, ktoré by ste mali logicky pociťovať voči jednotlivým postavám sú v podstate prehodené. Hayley je ukecaná, krutá a otravná mrcha. Jeff je rozumný, trpiaci sympaťák. Dúfam, že to bol zámer tvorcov. Zaujímavé spracovanie dosť háklivej témy. Ak je uvedená štylizácia úmyselná, obaja herci sú výborní. Hlavne Patrick Wilson. Jedna hviezda dolu za to, že 14 ročné dievčatko fyzicky zvládne niesť/ťahať dospelého o tri hlavy väčšieho muža. ()

Mr.Ripley

Nevýhody internetového seznamování naruby. ____ Hra kočky s myší. ____ Divák si do poslední chvíle není ničím jistý a sympatie se neustále převažují, jako písek v přesýpacích hodinách. ____ Atmosféra beznaděje, naturalističnost, rychlý střih během akce a především závěrečné rozuzlení dělají z Hard Candy jednohubku, kterou smlsnete na jedno posezení a budete žádat další dávku. ()

baruss odpad!

ÚPRIMNE POVEDANÉ AK BY SOM ODHLIADAL OD POSOLSTVA, KTORÉ TENTO FILM NESIE, DAL BY SOM 2 HVIEZDY (**). THRILLER, V KTOROM SA CELÝ ČAS IBA ROZPRÁVA A NIČ SA NEDEJE. JE TO POZERATEĽNÉ. Určite budem spoilerovať Tak takýto otrasný film som už dlho nevidel... Na sto precent som presvedčený že dať odpad! bolo správne riešenie. Odpad dávam filmom, ktoré ma vyslovene vytočia, pri ktorých chytám nervy. Neviem či to bol zámer, že tie dva charaktery sú ako keby vymenené. (niečo podobné ako keď sympatizujete s Hannibalom Lectrom). Tú malú mrchu Hayley som mal sto chutí zabiť krutou a pomalou smrťou a sympaťáka Jeffa som si poriadne oblúbil. Škoda, že celý film mala tá malá mrcha navrch. Jej posoltvo, ako aj posolstvo tohto filmu je naprosto nehumánne a porušuje základné ľudské práva a slobody. (právo na život, právo na slobodu, právo na spravodlivý proces). Áno Hayley nám tvrí, že pedofili sú hmyz spoločnosti, že ich treba ušlapať, pobiť, vyhladiť. Propaguje nenávisť k určitej skupine ľudí, podobne ako fašizmus. V konečnem dôsledku je jej abslútne jedno kto je vrahom tej malej (meno si už nepamätám), proste ťa zabijem preto, že si pedofil. Takýchto ľudí by som bil palicou po hlave. Ona je neobmedzený vládca sveta? Súdi ľudí? Podľa jej morálnych zákonov majú všetci žiť? Neviem, či pri tom filme zažil aj niekto iný nenávisť voči tej malej kunde, ale vrchol drzosti bol jej sľub, že uprace všetky stopy, na ktoré sa z vysoka vybodla. Ty malá kunda, normálni ľudia sľuby držia !!! Keby to urobila mne, do konca jej života ju straším. Vždy keď si spomeniem na tento film a na tú malú kundu chytí ma záchvat. Záchvat mám aj teraz pri písaní môjho komentára, dúfam, že neznie príliš nahnevane. Ale za takéto názory by som "zabíjal". ()

Mrkvič

Párkrát trochu přitažený za vlasy, ale jinak výborně natočený film. Vynikající hlavně Ellen Page. No a to téma... Asi většina chlapů se nevydrží dívat na jednu ze scén, aniž by si nezakrývala rozkrok nebo oči. ()

JimmyII

Skvělý nápad, aby oba hrdinové hry na kočku a myš byli vlastně padouši. Má to ale jeden zádrhel. Pedofilní aktivity Patricka Wilsona nejsou dost jasně vysvětleny, takže já nemám důvod považovat ho za zlého, tudíž mu fandím. A nejsem si jistý, jestli tvůrci nechtěli, aby divák fandil Ellen Page, když ona vlastně jedná "ve jménu spravedlnosti". Tak i tak je to ale originální, vizuálně skvěle natočený film s dobrými herci. Jen kdyby se to vešlo do kratší stopáže... Takhle jen tři hvězdičky. ()

Hillock

Filmaři zde neotřelým způsobem ukazují, že i v dnešní době lze vytvořit geniální komorní drama, které vám nedovolí opustit divácké křeslo, i když hrozí nebezpečí, že (zvláště u mužů) to pustíte po noze. Při kastraci v přímém přenosu mi tuhla krev v žilách. Neznám žádnou čtrnáctiletou dívku, ale měl bych obavu setkat se s typem dívky, kterou překrásně vykreslila hlavní protagonistka. ()

Kamkon

Mě to tedy místy hodně nudilo. Jinak skvělá Ellen Page jako přemoudřelá psychopatická trubka, kdy jsem víc fandila Jeffovi. Ale má to něco do sebe... ()

rodo

Pro rozporuplný film mám i rozporuplné hodnocení. Na jednu stranu se musím přiznat, že jsem byl od začátku do konce absolutně fascinován a nenechal jsem si uniknout ani jednu scénu, ani jedno slovo. Taková koncentrace na film u mě není samozřejmostí. Líbila se mi i kamera, gradace děje a Ellen Page i Patrick Wilson hráli velmi dobře. Na druhou stranu mě ale štvala řada nelogičností, kterými je film prošpikován. A škoda nedotažené pointy v závěru filmu. Film má možná i zbytečně přepálenou stopáž.. Takže za mě lepší tři hvězdičky. ()

hajdano

Návod, co udělat s týpkem, který si chce užít, ale ona ne ... nevycházel jsem z údivu, kam až chce hlavní hrdinka zajít. ()

bubun

Usnula jsem u toho, a zpětně to docela chápu. Chvílemi předvídatelný, naivní, nudný film, ve kterém mě ještě ke všemu štvala rotřesená kamera a jakési podivné efekty. Ti Američani jsou jak banda nakupující na tržišti ve středověku, která zaslechne, že o pár metrů dál se bude věšet člověk. Na to se vždycky rádi podívají. ()

Jizni Tlapa

Psychouš uvězněn ještě větším psychoušem je námět rozhodně originální. Stejně tak volba mladičké Page a usazení děje do jedné místnosti. Bohužel zde dominuje scénář, který není vůbec nadprůměrný a posílá tak V pasti do tří hvězdičkového hodnocení...lehčí zklamání ()

Homer Simpson

Herecké výkony výborný, režie taky. Ale vidět znovu nemusím, protože realičnost tohoto filmu bych přirovnal k béčkovým akčním filmům. Takže celkově podtrženo, více jak 2 hvězdy za to dát nelze. ()

viperDavid

Takovou zkurvenou holčičku bych chtěl poznat a míchaný vajíčka by rozhodně nechtěla. Na druhou stranu dostat se do pasti díky své nepřekonatelné sexuální úchylky bych asi taky úplně nechtěl. Ale co vytáhneme foťák a hurá do světa 5* ()

skrblik007

Vskutku neobvyklý, subžánrově těžko zařaditelný (v rámci dramatu/thrilleru) počin. Scénárista Brian Nelson vytvořil takovou pseudo fincherovskou konstrukci, ale nutno podotknout, že zvraty jsou velmi zajímavé, dokonce bych se odvážil tvrdit, že scénář místy koketuje s genialitou. No a pak tu samozřejmě máme excelentní ústřední dvojici Patrick Wilson & Ellen Page, kteří tenhle bizarní thriller posouvají neskutečně nahoru. ()

-dRaGoN-

velmi dobre natocene, skvele zahrane a dost znepokojive (pokud najedete na vlnu po pomaleji rozjetem zacatku film vas az do konce nepusti) a ten scenar :o ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila