V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Katullka

Dost zajímavý film, ale asi mě neuchvátil na tolik, aby to mělo větší hodnocení. Technika byla vcelku průměrná. ()

ScarPoul

Je veľmi vtipné sledovať Ellen Page v časoch kedy prerazila a to na prelome roku 2005 a 2006 - kedy dostala úlohu v tretích x-menoch. Pretože oproti Iných herečkách v Pageinom veku - sú jej úlohy úplne o niečom inom. Sebavedomé dievča, nie hlupučká husička, nie zamilovaná naivka ale zamilované dievča. V Hard candy davida slade si zahrala ďalšiu zo svojich veľkých úloh s tým že konkrétne táto jej postava - Hayley je jedným z hlavných ťahúňov tohoto filmu - druhým je Wilson. Obidvaja podávajú pôsobivé výkony, ktoré dokonca vytvárajú určité sympatizovanie či už s pedofilom alebo trýzniteľkov - a to všetko vďaka perfektným výkonom. Slade mal veľmi dobrý scenár, ktorý nemá nejaké nečakané zvraty - ale postavy sú dobre napísané a čo je hlavné buduje napätie práve cez tieto postavy, takže aj keď sa tu nenájde veľa akčných scén rozhodne sa tu nájdu scény, pri ktorých budete zatvárať oči, pretože ani pri konci neviete aký ten koniec bude. Filtre na kamera krásne zobrazujú bezútešnosť, strach a zúfalstvo, a aj keď film neukazuje žiadnu vyslovene nechutnú alebo perverznú scénu - tento pocit vás skrátka neopustí. Lenže ženy aj keď sú sviňe, nemyslím si že v dnešnom svete by sa našla až taká dobrá duša ako Hayley, vzhľadom na vek 14 rokov ktorý je jej pripisovaný vo filme. 14 ročné dievčatá skrátka tak nemyslia a ani nikdy nebudú - pretože plán postavený na nepredvídaných a predvídaných okolnostiach si vyžaduje určitú dávku inteligencie, takže by som jej radšej pridal 3 roky, lenže to by potom možno stratilo to dané nepríjemné posolstvo ktoré to malo. rozhodne pôsobivé a Page neskutočné dobrá- máloktoré 17 ročné dievča dokáže zahrať niečo takéto a tak presvedčivo ako ona. ()

Caelos

Já jsem furt čekal, že magor bude on, čemuž celý začátek ostatně nasvědčuje, ale po jeho probuzení jsem zíral s otevřenou hubou. Film, kde by žák ZŠ terorizoval dospělého jsem sice už viděl, ale todle ne. Zajímavé taky je, že celý film je prosluněný, odehrává se za dne. Totiž většina těchhle filmů se odehrává v noci. ()

Lacike

Solidne rezijne cvicenie, ale chcelo by to skratit stopaz aspon o dvadsat minut a trochu zmysluplnejsie napisat motivacie hlavnej hrdinky. Vykon Ellen Page je tiez nevyrovnany. Miestami je skvela a inokedy je uplne bezradna a nevierohodna (podla mna znova dokazuje, ze je len jednorozmerna herecka a na komplexnejsi vykon nema). Zato Patrick Wilson je uchvatny po cely cas. Proste slusna jednohubka, ktora vo vas nezanecha dlhodobejsi odtlačok. ()

maseer2

VYNIKAJÍCÍ psychothriller, který člověka (teda alespoň mě) nenechá ani na chvíli vydechnout ! hlavně se mi líbilo, že jsem po celou dobu nevědel, kdo z nich je ten špatný.. Ellen Page skvělá (jak jinak) a Patrick Wilson rovněž.. prostě výborný film:) ()

BoPo

Nenápadný film. Veľmi dobre premyslené drama o dvoch ľudoch, ktorý majú svoje tajomstvá a je len na Vás komu z nich uveríte. ()

malylada

Chlapi dávejte si pozor, koho na seznamce poznáte. Scénářem dobře vystavěný thriller, který se opírá o vynikající herečku, která postupně svým klidem působí démonicky. S přibývajícím časem se zápletka nehýbe z místa a nikterak zajímavě se neposouvá. Hlavně postava fotografa se začne chovat dosti neracionálně v porovnání s mladou dívkou a jeho jednání, jak uniknout ze situace působí hloupě. Poslední půl hodina je příliš kombinovaná a nepůsobila na mě uvěřitelně. Nejedná se o nikterak originální záležitost, která kombinuje Pasti, pasti, pastičky s Funny Games a podobnými filmy. Film má své silné a i slabší momenty a především se opírá o oba herce.......6/10 ()

Martinibaby

Tímhle filmem jsem se seznámila s naprosto geniální a úžasnou Ellen Page, která mi okamžitě učarovala. Co se pak týče samotného filmu, musím taky chválit. Děj se sice na začátku zdál být malinko odhadnutelný, ale od jisté chvíle opravdu nebyl, takže jsem doslova seděla s otevřenou pusou až do konce. Oba herci byli prostě skvělí, a práce s kamerou a barvami (!) mě uchvacovala celou dobu. Jediné, nad čím mi rozum zůstal stát -SPOILER- bylo to, jak se mohlo 14leté dívence podařit uvázat dospělýho chlapa tak, aby visel ze stropu :D Ale přece jen, je to film, tudíž jsem to shovívavě přehlédla a dávám velkých pět hvězdiček. EDIT: S každým dalším shlédnutím (a že jich už pár bylo) se jen a jen utvrzuju v tom, jak geniální tenhle film je, objevuju v něm nové roviny a maličkosti, kterých jsem si dřív nevšimla a miluju miluju Ellen a Patricka. ()

Terva

CITÁT - Carpe omnious - Užívej si všechno. Motto hlavní hrdinky u které si myslíte že víte co je zač, ale za pár minut nebudete věřit, kdo je kočka a kdo myš. CITÁT - Hraní skončilo, je čas se probudit !!! Film se nejdříve tváří jako normální příběh praštěného teenagera ( Hayley Starková ) a trochu staršího fotografa ( Jeff Kohlver ), který chce fotit a neví jak dívku dostat do svého bytu. Hra může začít. Ke konci to sice trochu hapruje a ztrácí šťávu, ale jinak je to zajímavé se spoustou dějových zvratů. ()

JohnCZ

"Never drink anything you didn't mixxed yourself" Film jsem si pustil pouze proto, že v něm hraje Ellen Page. To, že dostanu takhle nekompromisní šílený mindfuck jsem opravdu nečekal. I přes všechny logické kiksy (a že jich pár je) to je fakt nářezový nezávislý kousek s výbornými hereckými výkony a atmosférickou, byť minimalistickou hudbou. ()

m.krudenc

Šílený film, to se musí vidět. Znám pár žen, které by toho byly schopné a to by chlap nemusel provést zrovna nic tak odporného. Jenomže to by nebyly čtrnáctileté, ani sedmnáctileté ale dospělé ženy.. Ellen Page hraje v tomto snímku čtrnáctiletou, a tenhle zásadní logický fakt musím OPRAVDU v celkovém hodnocení zmínit. Je to dějový nesmysl. Jinak je film zajímavý strhující plný zvratů a násilí. Opravdová hrůza. ()

Nick Tow

Thriller? Dráma? Moralita? Nič z toho... Iba konštrukt. Súhlasím s kolegom Hitmanom_47, že to bol psychický terror v praxi, aj keď on to asi - súdiac podľa jeho hodnotenia - myslel inak. Repliky, predovšetkým tie vynášané z úst Hayley, majú v sebe asi toľko autenticity, ako Shakespearove sonety v prednese Arnolda Schwarzenegera. Mimochodom, "Švarcíka" nespomínam náhodou: to dievča by muselo trénovať pod jeho dozorom minimálne desať rokov, aby v skutočnosti dokázala s Jeffom urobiť to, čo sa udialo na pľaci /a čo nám kamera logicky neukázala, vrátane jej dôkladne skrytej svalovej hmoty.../ Tomuto filmu neverím ani mäkké "f". Moje dve hviezdičky symbolizujú - POZOR! vyletí spoiler!!! - tie dve guľky, o ktoré prišiel chudák Jeff. Týmto mu ich vraciam späť ako odmenu za solídny herecký výkon. ()

joehot odpad!

Jedna nelogičnost nad druhou? To nevadí, hlavně ať to diváky šokuje! A tak je docela jedno, že 14ti letá holka ví víc než leckterý vysokoškolák, umí operovat a dokáže přeprat dospělého chlápka.. ()

TheSame

Co víc říct, když bych na to koukal sám a u sebe, tak bych to nejdéle po dvaceti minutách vypnul.... Zbytečně přehrávané a rádopypůsobící divákům na nervy i na city... Poprvé jsem usnul okolo 0:22, podruhé 0:51... pokud dokážete tyhle nudné a až trapně se táhnoucí úseky přežít, máte šanci, že tenhle depresivní snímek dokoukáte celý, ale věřte, nestojí to za to... Dvě hvězdičky, jedna za Ellen, druhá za hudbu... Za nic víc si to určitě nezaslouží... 35% ()

Hem.m

Ne-e, kastraci ne-e. To bylo tak nechutný... Jsem se malém poblil, jen při té představě o tom, že nějaká malá, blbá holka tě zdroguje a pak ti udělá tu super operaci. Při té scéně jsem měl 100 chutí tu malou mrchu zbít pohledem. To si snad ani žádný muž nezaslouží tohle. No fuj, fuj a fuj... Doufam, že na tenhle film už nikdy nenarazím, zvlášť na tu malou holku.. Ale jinak je to dobrej film.. A až teď jsem zjistil, že ta malá holka je Ellen Pege :D.. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila