V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Lopic

Opět skvělá Ellen Page, jako vždy. Problémem filmu je občasná natahovanost, hodinka by tomu asi slušela víc, ale tak zas hodinovej film by dneska nikdo nedělal. To, že Hailey ve 14 dělá to co dělá, sem přešel, je to prostě film a co já vím jestli někde na světě nepobíhá nějaká jí podobná. Patrick Wilson zahrál taky velmi dobře a dost dlouho sem i díky jeho hereckému výkonu nevěděl komu fandit a kde je pravda. A konec byl taky celkem překvapivej, ale výbornej. ()

vykur!

Hayley Stark: Well if Denise was here right now, what would you say? Jeff Kohlver: I'd say, "Help... a teenager cut my balls off. Call the police." ()

C0r0ner

Objektivně to je tak na ty čtyři hvězdy, ale já jsem se od toho prostě nemohl odtrhnout a hltal jsem každou minutu filmu. Režijně to bylo absolutně geniální a herecky jakbysmet. Scénář sice místy lehce pokulhával, ale výsledný dojem to celé šoupe o kousek výš. Ne, že by to bylo nějak reálné, ale Hayley jsem celou dobu mocně fandil. 90% ()

johnny2005

Asi v polovině sledování mě děsně rozbolely koule a měl jsem sto chutí té mrše provrtat hlavu hřebíkama. Ellen Page nicméně jedinečná. ()

lakikaki

Debilný plagát ma od Hard Candy dlho odradzoval, ale dnes som sa konečne premohol a bolo to… Silné (anglické „intense“ je ten správny výraz). V mnohých scénach neskutočné napätie, hlavné herecké duo je naozaj výborné a psychopatka Hayley ma neraz rozosmiala, hoci si nie som istý, či je to práve najlepšie. Ale bavil som sa. Síce zvráteným spôsobom, ale fakt som sa bavil. Sklamal jedine nemastný–neslaný záver. [73%] ()

pufina

Návod pro mladistvé dívky, jak vykastrovat pedofily, na které narazí přes internet. Měly by tyhle praktiky (obzvlášť to vykastrování) učit i ve skautu - při podobných poznámkách od Ellen Page jsem se už smát musela. Strhující drama, které nemá banální zápletku. ()

Wormboy

Vyborne budovane napatie, kedy je divakovi odkryvana podstata pribehu postupne so zaverom ponukajucim ceresnicku a hoc uveritelnost toho, ze by 14 rocne dievca, nech je akokolvek vyspele, dokazalo spravit toto s dospelych chlapom, je viac nez problematicka, posolstvo plynuce s filmu je jasne, spracovanie je vyborne a mlada Ellen Page bezchybne presvedciva. ()

Pajky3

Tenhle výchovnej film má za účel leda tak to, že musíte fandit pedofilovi a ne tej malej protivnej holce. Jinak je to film se zajímavým námětem a stojí za podívání. Bohužel mi vadilo, že postrádal víc logiky, hlavně v chování těch postav. A docela často to bylo nepřehledný, co se děje a někdy tomu pomáhala kamera. I když za herecký výkony se rozhodně stydět nemusí. Ta postava Ellen Page byla opravdu hrozně otravná. ()

zette

Asi jako vetsina lidi, ktera si o filmu predem nezjistovala vice faktu, se jiz zacatek filmu zacina vyvijet v opacnem gardu, nez si myslel. Namet je dobry, asi je vhodne v dnesni pretechnizovane dobe upozornit na nebezpeci, ktera cihaji na kazdem druhem rohu. Zpusob nataceni s minimem hercu na malem prostoru urcite take zaujme. Ellen Page je ve sve roli tak dobra, az divaka zacne poradne srat:-). Jeji postava je ale na ctrnactiletou holku natolik vyspela, ze mnohdy pusobi spise usmevne (diky scenare) a cely film tak degraduje na sotva verohodnou podivanou. Vubec se nedivim, ze Sandra Oh stihla tento film v jednom natacecim dni... ()

Juto

Film ,,V pasci" je extrém, bitka pohlaví, ktorá kĺže od chúlostivej cez nahnevanú až po šokujúco škaredé skutky. Na to, aby ste niečo také zvládli, potrebujete výnimočné výkony a títo dvaja herci sa chopia tejto výzvy a zvládli to bravúrne. 7,5/10 ()

fars

Strucne k deji: Ne, to je blbost, k deji se neda rict temer nic, aniz bych spoileroval, na to se proste musite podivat sami, udelat si o filmu obrazek a teprve pak prijit sem na csfd a srovnat sve nazory s nazory ostatnich. Minimalne diky tem hereckym vykonum ten film za to podivani stoji. A do ceho to vlastne jdete? Renton ve svem komentari nebyl daleko od pravdy s vetou " Psychologický Dexter v sukni právě započal svoji práci... " ()

Riley

Sakra, co to bylo za psycho věc???? To jsem se zas jednou na něco podívala a vůbec jsem nevěděla do čeho lezu :)) Totiž - ještě že jsem předtím Ellen Page viděla v jiných třech filmech, jinak bych ji asi musela nenávidět, takhle mi nezbývalo, i přesto, že jsem ji měla chuť celej film zabít, jen obdivovat její herecký talent. SPOILER! Až na těch pár logických trhlin dost dobrý - nečekala jsem, že to nakonec fakt udělal a že se z ní vyklube taková dobračka. :) ()

Ruuzha

Zas po delší době můžu dát s klidnou hlavou plný počet. Nečekal bych, že i ve dvou lidech, bez hudby, efektů, násilí a za jasného dne se dá natočit tak neuvěřitelně strhující drama. Film sice začíná nevinně, ale postupem času se divák začíná dozvídat skutečnosti, kvůli kterým se děje na plátně právě to co se děje. Film graduje opravdu skvělým způsobem a nad geniálně šílenou Haley zůstává rozum stát..nebo ne? 90% ()

SHI-SHA

To mám z toho, že si nečtu obsahy filmů... Na něco takového bych se nikdy neměl “koule” podívat dobrovolně. Vše již bylo řečeno... skvělé výkony, hra s barvou a napínavost, která se jen tak nevidí. Ale musím říct, že Ellen Page je zde ještě protivnější než ve filmu JUNO. Tak stokrát protivnější. Věci sice nejsou takové, jak se zdají, ale stejně jsem doufal, že se mučený (vyhýbám se spoileru) osvobodí a dá jí pořádnou lekci. Na film nezapomenu, ale v dobrém na něj rozhodně myslet nebudu. Dal by se popsat jedním slovem - Thriller. Thriller, oproti kterému je i Inglorious Basterds romanťárna. EDIT : Může žena pochopit frustraci hlavního hrdiny? ()

dr.fish

Hrůzostrašnost zde popisovaná se určitě nekonala, ale impozantní snímek to nesporně je. Obsazení Ellen Page je spásou filmu, ta jediná to mohla zvládnout tak dobře. Dostat z chlapíka přiznání a zároveň i trest takovouhle metodou je originální, alespoň jsem film na podobné téma ještě neviděl. I když má snímek hluchá místa, vždycky se zas rozjede a až do konce to člověk hravě dokouká. Žádná krev ani nechutnosti, čistý psychoteror. 80% ()

KajusaK

Z filmu mám takové zvláštní pocity, je sice super, že to bylo pro jednou opačně a velela holka, ale i tak bylo chvilkama pár zvláštních okamžiků, kdy bych si myslela, že se Jeff mohl lépe ubránit :)) .. No né že by mě to ale vadilo :)) .. Ellen Page byla úžasná (škoda ty ostříhané vlasy) v podstatě je celý film postaven na hereckých výkonech. Párkrát jsem se dokonce zasmála..Žádné lekavé momenty..No já jsem opravdu spokojena, slabší 4* ..ps: nevím jestli by Jeff po té "operaci" hned chodil :D) ()

danliofer

Trochu mi to připomíná Van Goghovo Interview - hlavně těmi neustálými zvraty ve stylu kdo s koho - jen je to ještě o něco ostřejší v práci s napětím... ()

Deyw

masakr..page a wilson hrajou jako o zivot, zapletka velice dobra z konce az zamrazi jako z brisaku ellen page! neskutecnost! ta holka umi, wilson taky! ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila