Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

Malarkey odpad!

Dobrý večer dámy a páni. Vítejte u dnešního zápasu mezi 16ti bitovou Kobrou a Varanem, který vypadá o něco málo líp než plyšák, který Vám leží nad postelí. Kobra, která vzezřením vypadá, jako kdyby vylezla ze stroje času a digitálních efektů z roku nebreč. Varan na druhé straně už je na tom o trošku líp. Škoda jen pošramocené grafice, která z Varana udělala postavu z počítačové hry Tomb Raider, která v roce 1997 měla revoluční grafiku. Jenže tento film, budiž mu země lehká, má rok vytvoření 2005. Nicméně pojďme se zaměřit na samotný fight, který již začíná. Ale kdeže, Kobra ani Varan nezačali ze sebe trhat své hadrové vnitřnosti, rozhodli se společně rozcupovat pár idiotů, kteří chodí po ostrově a myslí si, jak inteligentní a chytří jsou, když na tom ostrově vůbec jenom jsou. Mrtvol je požehnaně, ale všecko je to naprosto brutálně debilní. Kdo nakonec vyhrál nechám na Vás. Počítat se mi mrtvoly opravdu skutečně nechtělo a pár minut před koncem jsem odpad do kómatu. A vůbec mně to nevadilo. ()

Phobia odpad!

Ty volé! Takhle jsem se naposledy nachlámala u tureckých Hvězdných válek! Ještě teď, když na včerejší večerní program TV Veškrnov vzpomínám, roztahuje se mi huba od ucha k uchu. Už dlouho jsem neviděla pořádnou filmovou srajdu, měla jsem na ni vyloženě chuť a v tomto případě samotný název sliboval hodně. A přece se "Varan vs. Kobra" zařadil do vzácné sekce "ještě blbější, než jsme doufali". Osobně dělím filmy na Áčka (znáte to - top tituly s vysokým rozpočtem, slavnými herci, známým režisérem, ceněným hudebním skladatelem a někdy i se scénáristou, co nemá mezi ušima průvan), na Béčka (jako Blbiny - nižší rozpočet, herci kultovní pro nerdy, scénář obvykle dost hloupý), Céčka (tedy Cypoviny - amatérsky srandovní nápodoba Béček, do které se někdy podaří k prkenným nehercům ulovit i dávno zašlou, obézní a vrásčitou hvězdu Béček). Poslední kategorií jsou Háčka (od asociací jako hrůza, hnus, humus, hnůj, hleny, hovna). Tento konkrétní skvost zdatně osciluje mezi Céčkem a Háčkem. Úvodní titulky, kdy vidíme přírodní scenérie natočené z vrtulníku, jsou nejpovedenější pasáží filmu. Předtím diváka tvůrci stihnou navnadit "drastickými" událostmi, co přivodí první záchvat chechtání. Sledujeme bandu supersoldžrů, jak cupitají v namodralém dýmu džunglí, plíží se a pak vždy překvapeně zaječí a zmizí ve chřtánu monstrózního plaza, co se tam nejspíš právě teleportoval - jinak těžko vysvětlit, proč ho ti humorní komandos neviděli a neslyšeli přicházet. Pak se objeví oplácaný veterán Paré + jeho zoufale netalentovaní přicmrndávači a začne ta pravá čurina! Děj je standardně stupidní: hodní vědci, zlá armáda, zrůdy, co narostou o stovky procent v průběhu pár hodin, parta zvědavých "hrdinů" jako zákusek. Z dialogů jsem prostě uchcávala bujón... slepičí, přirozeně. Těžko vzpomínat na konkrétní věty - prakticky co slovo, to perla. Reportérka plamenně hrozí do kamery na téma bezohledných kapitalistů, ekolog plácá neurčitá "moudra", jeho přítelkyně s telecím výrazem se strachuje, co když se ilegální vstup na pozemek armády nebude zeleným mozkům zamlouvat... To se nedá popsat, to se musí zažít! Chování "hrdinů" je taky náramně povedené a věrohodné - mimo jiné jim před očima zařvou tři společníci, ale dvě hlavní postavy si v pauze před dalším masakrem stihnou zavzpomínat na střední školu a společně se upřímně, od srdce zasmát. Samostatnou kapitolou jsou efekty, ty jsou tak speciální, až z toho přechází zrak. Nepovedení digitální ještěři a hadi prakticky nemají vliv na své okolí, nezanechávají stopy, neohýbají větve, stín vrhají jen pod sebe a ne na objekty hned vedle. Útěk před krvelačnými monstry připomínal poklidný jogging; jedna prsatice to prožívala a kolegové kus za ní zvolna vyklusávali. Boj s mutovanou zvěří mě fascinoval - obvykle ho zastal nevzrušeně se tvářící Paré a jeho magický revolver bez zpětného rázu a s kulometnou kadencí. I předškolní haranti, co na sebe míří prsty a dělají bang-bang-prásk vypadají jako realističtější střelci. Jednou dokonce Michael pálil do výšky na vztyčenou kobru v době, kdy ta už se několik vteřin plazila po zemi pryč:-). Jeho revolver měl naštěstí nekonečno munice, on by Majkl ty zásobníky ani neměl kam dát, protože si na několikadenní špacír po ostrově vyrazil zcela bez zavazadel. A nebyl zdaleka sám, jen dva členové hopsali se zjevně prázdnými krosnami. Mohli v nich mít šminky, ženské osazenstvo zůstávalo za všech okolností pečlivě nalíčené a učesané, Paré hladce oholen. Vypisovat tady všechny nejapnosti, dřepěla bych tu přes víkend. Tohle je zkrátka neuvěřitelně dementní film, čistokrevný odpad, ale já čestných 9% přece jen udělím: hudba by obstála i v Béčku, exteriéry nebyly úplně marné a smích je zdraví prospěšný! () (méně) (více)

Eldoth odpad!

Tak tohle je opravdu síla, kdo neviděl neuvěří !!! Myslel jsem, že nic horšího mě už nemůže při sledování hororu potkat, ale byl jsem na omylu. Triky jsou opravdu příšerné a párkrát mě dokonce zvedly z křesla, nebo spíše povalili na zem, kde jsem se svíjel v opojných křečích a s výtlemem na obličeji. Herecký kolektiv je tady jen od toho, aby pronášel hloupé fráze a nechal se masakrovat, na nic více se nezmůžou a scénarista nejspíš musel být také pod vlivem těžkých sedativ. Chyby nebudu oni opakovat, jelikož to ostatní kolegové udělali za mne....stačí řící, že jsou k vidění prakticky od začátku až do konce. Btw...pobavily mě minutové vsuvky diskutujícího generála s majorem. Co říci na závěr...moje první setkání s Jimem Wynorskim dopadlo přesně jak jsem očekával a začínám si myslet, že se na CSFD Uwe Bollovi přece jen křivdí. ()

Viktooorka

Jakožto správná fanynka Survivoru jsem si nemohla nechat ujít hereckou roli Jerri Manthey(sové) v takové pecce, kde se valí obří Varánek a plazí trošku větší „vodní“ Kobra. Celý film před nimi se svými kolegy herci :o) utíká a mě tak nezbývá nic jiného, než je všechny nazvat parchantama. Nejdřív ty chytré hlavičky své mazlíčky geneticky zvětší, což zapříčiní i větší žaludek a nezajistí jim přísun potravy. Takže těm zvířátkům nezbývá nic jiného, než si potravu najít sami a ono se to páníčkům(potravě) nelíbí. Ale co se dá čekat od brutálních kapitalistů (zbožňuji český dabing :o), že? Verunka tak měla se skvělou společností o zábavu postaráno. VAROVÁNÍ: Nedoporučuji dívat se na film tohoto rázu sám :o) ()

_DAVE_

Hůůstý. Pevně doufám, že i realizační tým bral tento projekt jako těžkou nadsázku a legraci. No minimálně triky byly naprosto "luxusní".. Otřesně animované zvířátka bez špetky snahy o zasazení do prostoru... Navícení, stíny, no i na FMV ze starých PC her je to těžký podprůměr. :) Jedna za tu nadsázku. ()

• Ve scéně, kdy jedna z postav střílí po kobře u domu, vypálí ze své pistole bez nabíjení sedmapadesátkrát v kuse. V další podobné scéně o několik minut později téměř stokrát. (Stejšn)
  • Aj napriek faktu, že sa vo filme výslovne uvádza, že vojaci sú príslušníkmi americkej armády, lietadla na záberoch sú ruské MiG-23, dokonca aj s ruskou vlajkou na chvoste. (beso74)
  • V českém dabingu se dozvídáme, že varan a kobra byli vybráni k vojenským experimentům, protože jsou obojživelníky. Ve skutečnosti patří oba tito živočichové mezi plazy. (pajik)