poster

Ráže .45

 • USA

  .45

 • Slovensko

  Kaliber 45

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2006, 101 min

 • dr.fish
  ****

  Já se naopak musím postavit na druhý břeh hodnocení, film sice není ničím nový, oplývá spoustou klišé, ale základní kostra drží pohromadě a herci hrající hlavní postavy splnili svůj úkol dobře. Milla mne překvapila, že není jen modelka, ale svou roli zvládla velmi slušně. Angus Macfadyen hrál dokonalé hovado. Závěr je snad zbytečně překombinovaný, ale myslím, že tu přece jen šlo hlavně o to domácí násilí...už je asi normální, že se s obecným verdiktem zde na Databázi opět neshoduji...70%(19.11.2011)

 • Cushing
  **

  Zpackanost. Nápad zabalit horké téma domácího násilí do podoby drsného thrilleru z okraje (velkomětské) společnosti, nakonec proč ne, ale to by se to muselo umět. Dvě hvězdičky aspoň za tu klopotnou snahu. Verze, co jsem viděl, asi byla podivně vystříhaná -- o jakémsi zmrzačení onoho Protorikánce, co pálil za Millou (já ovšem nechápu, co na ní viděl), se tam akorát mluví, ale co mu provedli, to už tam není. A zabít toho, co mu to udělal, a hodit to na domácího násilníka Velkého Ala... kostrbaté až hanba. Mimochodem -- herec této role si počínal vcelku dobře, a přesto byl špatně obsazen, vždyť měl tak milý a rozumný pohled! Tohle a násilník? Zlatý voči, takovej milej méďa. A Milla Jovovich sice zdálky vypadá jako modelka, ale ruku na srdce -- jsou modelky krásné? A sexy...? I doubt it. (Tady ke všemu měla ve scénách "s poprsím" body double, to mi nikdo nevymluví. Vydržet se ten film dá -- se zaťatýma zubama a lahví alkoholu po ruce.(22.8.2007)

 • Lukoboss
  ***

  Přestože film ze začátku a pak především v průběhu nepůsobil zrovna nejlíp a spadal do naprosto obyčejnýho, mnohokrát viděnýho průměru, poslední třetina mě vážně zaujala a do jisté míry i dostala. Milla Jovovich se ze chtěné holky drogovýho dealera stane obětí domácího násilí, následně se vychrápe se všema kamarádama i kamarádkama (což zatím působí dost lacině), ale styl, jakým je to podaný a jak vlastně celej film skončí se mně hodně líbil (pochopitelně nebudu prozrazovat), takže z toho nevychází až takovej brak. Měl jsem nutkání tomu dát 4 hvězdy, přestože zdejší hodnocení je dost nízké, nakonec teda udělám kompromis a dám 3,5/5.(5.7.2010)

 • kaylin
  *

  Mila Jovovich je určitě zajímavá herečka a v případě snímku "Ráže .45 dokazuje, že rozhodně něco zahrát umí. Problém je ten, že to v tomhle snímku chce dokázat pouze ona. Trochu mi to připomnělo film "Čtvrtý druh". Mila se hodně snaží a dost tlačí na pilu, ale v konečném důsledku je to stejně jedno, protože ten film za to nestojí. "Ráže .45" je přesně takovým filmem. Zajímavé zpracování, které by místy mohlo být i nápadité, ale prostě to není film, který si zaslouží ovace. Celkem drsné drama, které vypráví příběh o postavách, na kterých vám absolutně nebude záležet. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/raze-45-2006-20.html(22.3.2013)

 • hlína
  **

  Milla Jovovich je bezpochyby pěkná ženská, ale měla by dostávat výhradně role kde se nemusí mluvit. Pátý element byl zdárným příkladem, kde díky tomu že hrála roli exotické postavy působící trochu retardovaně a byla výborná. V Resident evilu toho taky moc nenamluvila a celkem to šlo. V Johance z Arku už to byla tragédie ale tam v tom byla ještě nevině. Ale jinka si nevybavím jediný film kde by měla náročnější dialogy a dalo se na to koukat. Když má film napsány dialogy rádobyoněčem ale totálně o hovně jako tento, tak se to dá stěží vůbec dokoukat...(12.5.2009)