Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Ivoshek

Viděl jsem to i živě a jediné, co mi vadilo, byly uměle přidané dialogy a scénky. Jinak super.... jestli mi teda rozumíš jako? ()

anderson

Ako jediný slovenský zástupca medzi komentátormi musím konštatovať, že DVD s "Ivánkem" bude jedným z najbizarnejších kúskov mojej zbierky. Štýl humoru je presne v duchu ČESKÉ SODY, čím by som charakteristiku tohto paškvilu uzavrel. Pre mňa je divadlo v akejkoľvek podobe mŕtve a "Ivánek" je dôkazom o bezvýznamnosti jeho resuscitácie. Ak ale máte radi vulgarizmy maskované ako sofistikovanú satiru na istú situáciu okolo českého futbalu, poslúžte si. Aj diváci zvečnení na DVD sa smiali ... :-))))) (27.6.2006) ()

ad-k

Salva sprostých slov a "malinko" pootevřené dveře do zákulisí nedávného českého fotbalu... místy sranda k popukání, Čtvrtníček narozdíl od průměrného Lábuse přesvědčivě svou roli zvládá (moravský Polášek nemá sice takový prostor, ale rozhodně nenudí), místy rozvleklá hra "obohacená" o zpěvy, filharmonii a jiné spíše vycpávkově působící bloky. Po nějaké době už nemá diváka co překvapit, ale i tak zůstane zírat s otevřenou "tlamou" až do konce, neboť z velké míry jsou dialogy postavené na reálném základu. Pak aby člověka mrazilo... 70% ()

PetGriDus

Republika se dělí na dva tábory. Na ty, kteří Čtvrtníčkovi nemohou přijít na jméno, a na ty, kteří ho obdivují. Já patřím k tomu druhému táboru. Od dětství jsem ho měl rád za jeho účinkování v České sodě, což byl na dobu svého vzniku opravdu geniální pořad. Člověk mu i odpustil propadák s Posledními plavkami. Při sledování Ivánka se člověk směje, ale zároveň člověka zamrazí, když si uvědomí, že se jedná o smutnou realitu našeho fotbalu a že viníci byli potrestáni směšnou pokutou. Ivánkův slovník pronikl do běžného života a zlidověl. ()

SOLOM.

Při nejnovější fotbalové aféře – kauze Bebr jsem si vzpomněl na tuhle ujetou divadelní Čtvrtníčkovu hru, plnou vulgarit, jedovatého humoru a „výlov Horníkových kapříků“. Na jednu stranu to bylo docela vtipné, na druhou místy až trapné, no a na tu třetí reálné zobrazení našeho fotbalu (Starka, Horník, Pelta, Bebr, historie Sparty a jejich titulů, připískávání Slávii…) – až je z toho jednomu na blití. Jako zasmál jsem se tomu, doprovodný orchestr super, pěvecké vložky Daniely Raichové a Petra Wajsara z prominutím otřesné.70% ()

Jenda

Tak se nám tady z toho stává kult. A za dvacet let se ještě budou říkat hlášky, aniž by někdo věděl, kde se vzaly.:) ()

Mgb21

Hlášky z tohohle představení se už dostávají i do mluvy sportovních komentátorů:-) "Titanik se potápí, bárka jde ke dnu!" "40 let a ty skluzy!" Začátek a celé čtení odposlechnutých rozhovorů si zaslouží všech 5 *, ale nejasné zakončení ubírá jednu *. Škoda. ()

becki_tu

Kdo se o fotbal zajímá tak jako já, tak ten si přijde na své. Vtipné "převyprávění" nevtipných až zarážejících rozhovorů šéfů a rozhodčích ČMFS má na svědomí parta kolem geniálního "umělce" Petra Čtvrtníčka, který to celé spolu s Jiřím Lábusem skvěle pořešil. Fakt jsem se bavil (především díky skvělému přednesu obou pánů), některé hlášky se staly zkrátka nezapomenutelnými, ale ten začátek a konec už byly trochu navíc (a trochu mimo). ()

duklak2

Naprosto geniální představení u kterého se vždycky zasmějete. Bohužel se smějete hlavně sprostým slovům, ale škoda, že vlastně je to komedie o skutečné události, která se u nás udála. Korupce bude pořád, i když dnes je v menší míře, pořád existuje a existovat bude. Čtvrtníček tady o něco převyšuje Lábuse. Nelíbil se mi vlasatý „zpěvák“ a konečné vystoupení pana Poláška bylo spíše trapné. Velice se mi líbila tato hláška: „Hele, viděl jsi jak hrála ta Barcelona? Ty vole, to jsem si spravil chuť. Viděl sto Milane. Ty vole, kucí vopálený, vole. Rozumíš.. A hrajou to tam ty vole, šolíchají .. ty kdyby sem přijely, tak nás sfouknou jako svíčku. To bych chtěl viděl vole. Ty by se z nich posraly, vole. Ty krávo. Hele Milane, já tě potom zavolám, jo? Já už na to nemám“. ()

hendrich6

Skvělá hra,kterou jsem viděl jednou a slyšel snad stokrát.V naší partě hlášky z Ivánku Kámaráde doslova zkultovněly a od té doby je neustále používáme.Ještě když jsem fotbalový fanoušek,tak se moje hodnocení musí pohybovat nad 90 %. ()

maseer2

"Ty vole přesně tak Milane, tohle voni nikdy nepochopěj, rozumíš? Na to voni nemaj vole, to sou mrdky. A ještě se ti potom směje do ksichtu - prej: 'Dobrý den pane Horník, Vám se, pane Horník, ten fotbal jako líbil?' ..to by člověk blil Milane" ... kdyby byla celá hra pouze dialog Čtvrtníčka s Lábusem, dal bych jasných 5*, ale kvůli hudebním vložkám a poslední desetiminutovce, kde je na scéně, dle mého názoru, trapný Polášek a pak se už jen zpívá, musím hvězdu ubrat ()

BoPo

Úroveň klesala a stúpala doslova každou minútou. Konečný dojem je dobré, miestami vtipné, ale potenciál námetu mi prišiel nevyužitý naplno. ()

Hismael

Kratší divadelní hra o třech lidech, kteří předčítají odposlechy fotbalových rozhodčích a funkcionářů. V podání Lábuse a Čtvrtníčka je to naprosto skvělé a Polášek jako rozhodčí s moravským přízvukem taky pobaví. Mnoho sprostých slov, dementních hlášek a perfektně primitivních vět. Jedno shlédnutí nestačí. ()