Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

bloom

"A cos mu na to řek?" "Nic." "No tos mu řek dobře." Velmi povedená hříčka ze stáje Petra Čtvrtníčka. Jiří Lábus svým básnickým projevem "kouzlo" textu ještě více umocňuje. No a já jsem Josefa Poláška znal už trochu dřív, čili mě nepřekvapil, ale spíš u mě potvrdil, že by potřeboval využívat víc než jen ve scénkách se Čtvrtníčkem či Tomášem Matonohou. Možná bych vám doporučil verzi z premiéry v Divadle Na Zábradlí. Tady si totiž mnohem více uvědomíte "výkon" Jiřího Lábuse. ()

zdepapepa

Ty vole, celá ta hra je jedna velká hláška, doplňující prvky promítání filmu, zpěv i doprovodná hudba z BBV jsou vskutku na kvalitní úrovni. Jako svůj argument bych tu mohl odcitovat celou tu hru, ale neudělám to. Prostě i když nevíte, o čems byly ty fotbalové aférky (nevim jak to nemůžete vědět), ale líbit se vám to bude, protože skloubit sprostou mluvu (tipoval bych to na 70% z dialogů) a vážnou věc jako f. korupce je opravdu geniální. Však víte co se říká u nás na vesnici: ... (kupte si radši to CD/DVD) ()

LINKIN

Mi včera volal Pelta. - Čurák! A co chtěl? - No nic. - A cos mu na to řek? - No nic. - Tak tos mu řek dobře. Člověk, jenž neholduje fotbalu, který ví jen strohé informace o korupční aféře v naší lize, ten si nikdy nemůže vychutnat tuhle inscenaci na 100%. ()

Cimr

,,Ivánkovi" vděčím za hodně moc. Před zhlédnutím této hry jsem nenáviděl sprostá slova. Když někdo mluvil sprostě, bylo to pro mě snad ještě neúnosnější, než kdyby kradl. Ale po zhlédnutí tohohle klenotu jsem zjistil, že i plejáda těch absolutně nejsprostších slov může být vtipná. Každému člověku totiž po pár minutách dojde, že Čtvrtníček s Lábusem takhle mluví schvalně, že si prostě dělají srandu ze sprostých slov a z porušování nejrůznějších tabu. A to je vážně HODNĚ vtipné. Jen by mě zajímalo, jestli to někdy nějaká česká televize odvysílá:) ()

nigga

... a ta odplata :-D "nazdar, Jiříku, kamaráde, můžeš mluvit... ono je tam sice kamaráde, ale já tam evidentně cítím p*čo", prostě forma vítězí nad obsahem:-D, bomba. 90% ()

GodComplex

Pokud mate radi primitivni ultra cesky humor, bude se vam to libit, jinak je to hodne hodne slaby kousek. Ma to sve momenty, ale zdima se zde z niceho, je to neskutecne reptitivni a rozhodne se to priblizuje vic k trapnosti, nez k vtipnosti. Pevecke vsuvky jsou take spise na skodu. Zdejsi prepiskle hodnoceni nechapu, asi pripluli kaprici.4/10 ()

Pierre

Dle očekávání super zábava . Tyvole, tykrávo, to by se člověk posral, rozumíš mi, ne? To abych jenom zůstal ve slovníku představení, které skládá krásný hold obecné češtině. Nekorektní Čvrtníček se zkrátka na podobný humor hodí a sedí mu  a mistr Lábus dokázal se svým básnickým projevem a smyslem pro recitaci a pro pozorování lidí dát     všem těm vulgarismům nový rozměr. A i Polášek opět  ukazuje, že by si zasloužil využívat víc.. Pouze vsuvky  vlasatého zpěváka mi bohužel  přišly jen jako vata (snad jen na závěrečné Queeny.) Naopak mě hodně pobavily i krátké bonusové materiály. Za chvilku je konec, ještě je neděle, a tejden je v prdeli.  ()

Vojcl

Trošku drsné,ale hodně zábavné divadelní představení Lábuse a Čtvrtníčka na motivy nechvalně proslulé úplatkářské aféry.Některé hlášky možná zkultovní.. "Sou to všechno mediální mrdky, Milane!" ()

Her0.89

Dialogy (úterý a středa jsou nejlepší) a Polášek za plný počet. Ovšem ta omáčka kolem stojí za ho*no (píšu ho*no, ale myslím tím pi*u). Ty pěvecké vystoupení jsem k tomu moc nepochopil. ()

gogos

Totální masakr... Kdo se pohybuje ve fotbalu, musel se řezat smíchy... ostatním to přijde jako snůška sprosťáren... ()

kaylin

Ne, Čtvrtníček opravdu není člověk, jehož humor bych vyhledával, ale když se na tohle dívám, tak se prostě musím smát. Je to dobré nejen proto, že zde jsou celkem povedené vtipy, které nádherně kritizují fotbalovou scénu, kdy některá jména v ní pořád jsou, ale je to dobré i proto, jaká forma je zvolena. Tohle experimentální divadlo prostě funguje a Čtvrtníček si v Lábusovi vybral skvělého parťáka. ()

RAiken

UPOZORNĚNÍ! Sledovat pouze pod lékařským dohledem - Čtvrtníček Vám nebezpečně prohne bránici. Nebezpečí zlidovění hlášek! ()

jajinka

obhroublé výrazy dokáží stále českého diváka pobavit.. hlavně bohužel když je to založené na pravdě.. 2 kila jablek, kapříci.. :-) ()

slunicko2

Legrace až k pláči. 1) Vulgarity jdou 41letému Petru Čtvrtníčkovi přímo na hubu. 55letému Jiřímu Lábusovi očividně příliš neseděly, snad nikdy jsem ho neviděl tak herecky rozpačitého. 2) Hudebníky přehrávající znělku Branek bodů sekund jsem vnímal jako milé předěly mezi hromadami hlášek, ale když začali spolu s operními zpěváky přehrávat songy Freddie Mercuryho, tak to jsem nějak nepobral, jestli mi rozumíš. ()

Damiel

79 % - Moc hezký, ale na Ivánkův originál to prostě nemá. Když jsem byl loni v zimě pracovně u toho soudu, kde se odposlechy pouštěly, tak mladá hezká soudkyně se nejdřív snažila zachovat dekórum, ale pak se smála na celé kolo. Stejně jako celý sál, včetně několika obžalovaných :-) ()

L_O_U_S

Tenhle sled surově reálných hlášek vidím na padesátník, ale desetník musím srazit za hudební výstupy, které se k představení příliš nehodily. "Tak tos mu řekl dobře." ... "Klucí vopálený..." (275.) ()