Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

starbrejkr

Měl jsem z toho poněkud rozporuplné dojmy. Pokud se Čtvrtníček s Lábusem drželi skutečných přepisů odposlechů fotbalových bossů, opravdu hledal bránici pod gaučem. Jak se ale na scéně objevil pan Polášek (kterého považuji za mimořádně trapnou postavu naší televize a filmu) se svým p**o, zhouplo se to pod jeho taktovkou o hodně níž. Škoda, podle mě to vůbec nebylo zapotřebí. ()

tomtomtoma

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej: v novinách tehdejší doby roku 2004 se převážně psalo jen o korupci ve fotbalovém prostředí. Dávkování přepisy odposlechů bylo na seriály. Petr Čtvrtníček nemusel mnoho vymýšlet, pouze shrnul třaskavinu v pomíjivé slávě okamžiku novinářů. Přímá konfrontace Čtvrtníčka těší a vyhledává ji, přidal několik vět, pár hesel a symfonickou hudbu. Společenská kritika pracuje na plné obrátky, zvyky to ovšem nezmění. Čtvrtníček kraluje svou drzou přirozeností, Jiří Lábus mu zdatně přihrává a pobaví i rozhodčí Josef Polášek. Je to sice jen divadelní představení spojené s dobovou aktuálností, přesto svým břitce kousavým rozpoložením pobaví i dnes. A já za sledování sportu od té doby odmítám platit. ()

Andre3000

Není nad to umět si udělat srandu z každého většího problému co se u nás v naší malé republičce vyskytne. Pánové Čtvrtníček a Lábus jsou prostě blázni, ale v dobrém slova smyslu, pokud to tak lze říci. Zkrátka docela dost smíchu na tak málo času. Ahoj Ivánku, můžeš mluvit? ()

MarekT

Dnes již kultovní divadelní představení, které je na jednu stranu zábavné, na druhou stranu spíše k zamyšlení - například, že mít v české lize oblíbený klub (v mém případě Zbrojovka) je někdy za trest. Pokud jste taktéž fotbalovým fandou, jistě víte proč. Petr Čtvrtníček válí a Jiří Lábus si s na své poměry zajímavým úkolem (slyšet od něj tolik vulgarismů je věc nevídaná a neslýchaná) poradil skvěle. Hudba byla skvělá pouze v instrumentální rovině, vokální byla příšerná (Mercury by se obracel v hrobě) a nevydržel jsem poslouchat ani půlminutu. Ještě že jsem to přetočil dopředu, aspoň nemusím upravovat konečné hodnocení, které je nejvyšší možné. ()

c.tucker

Divadelní, které je napsané podle skutečných telefoních rozhovorů mezi Horníkem a Brabcem v perfektním podání Péti Čtvrtníčka a Jirky Lábuse. Toto by nemělo ujít žádnému fotbalovému fanouškovi, ale nepříznivci fotbalu se tomu velmi zasmějí. "Já už musím končit, támhle de nějakej čůrák." ()

campix

Už je to nějaký ten čas, co pánové Čtvrtníček a Lábus zareagovala na aktuální dění v našem fotbale a vzali si na paškál korupční aféru. Především díky nim a této svižné komediální hře spousta výrazů spojených s touto korupční aférou doslova zlidovělo a po jejich vyslovení každý bude okamžitě vědět o co jde. Na mě místy až nuceně vulgární a poměrně krátké. To nic nemění na statutu kultovosti. ()

otík

Sice hodně sprostá, ale na druhou stranu pravdivá satira o tom, jak to chodí v našem fotbale a jaká úroveň dorozumívání je mezi vlivnými představiteli fotbalu. Hudba: orchestr Bezdrev ()

Radiq

"Co je to za klauni, ty vole?" Má cenu se o tom vůbec vyjadřovat? Je to prostě nářez a děsná sranda a to je mi v podstatě fotbal u prdele. Jó, někdo si určo stěžuje, že je v tom moc sprostejch slov a tak, ale dyť to je normální. Tak nebuďte takový konzervy. Oni tam toho teda moc nepředvedou, ale co věta, to perla. "Silnější pes mrdá." Akorát ta znělka "Branek, bodů, vteřin" už byla po chvíli otravná. ()

wendelin9

Další citace skvělých gagů už asi není nutná, protože kdo si je chce opravdu vychutnat, nestačí mu aby si je přečetl - musí je slyšet z úst skvělých komiků Lábuse a Čtvrtníčka, kteří jsou v neobvyklé hře prostě dokonalí... Průřez jejich týdenními telefonáty vás rozseká a úžasný tón Čtvrtníčkova hlasu budete spolu s jeho typickými nadávkami vyhánět z hlavy ještě dlouho po skončení představení :)... ()

Aquarius

Čakal som viac teda. Možno to bude tým že som každú hlášku videl asi miliónkrát na okoune, takže už mi prídu dosť vyčpělé. Tiež sa vôbec neorientujem nielen v českom futbale. Obdobne vulgárne English is Easy sa mi páčilo viac. Ale tak akože zasmial som sa, no. ()

mr.filo

Docela by mě zajímalo, na kolik je tento počin podobný originální konverzaci pánů korupčníků a kde tento originální rozhovor páni komici získali. ()

vesper001

Bylo by to super, nebýt to based on the true story. Anebo možná právě super je, že se pravda o zákulisí Real Praha dostala na jeviště. Jen kdyby tam nevopruzoval ten debilní piskloun. ()