Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

Prubner

Nedaří se navodit iluzi, že sledujeme jedno z mnoha setkání otce se synem. Oni totiž během tohoto setkání proberou úplně všechno, mluví i o věcech, o kterých přece museli mluvit už mnohokrát (matka, otčím aj.), když se údajně scházejí každé tři týdny. Zajímalo by mě, o čem mluvili předtím a o čem budou mluvit příště, když všechno vyčerpali už teď. ()

Lewaso

Až příliš věrné až hmatatelně, že si lze sáhnout na věty a vnímat je nejen ušima. Komedie to rozhodně není - ten smích, který se mi dere ze rtů je hořkosladký až nostalgický. A z toho filmu mám pocit, že to bylo o mně... ()

sendisis

Vtipná, lehká tragikomedie s Davidem Novotným a Josefem Somrem v hlavních rolích. Tihle dva skvělí herci jsou spojeni a krásně si v dialozích nahrávají, jako by to byli opravdu otec se synem. ()

mr.bredok

Pohled do vztahu zatrpklého čtyřicátníka ke svému otci. Dlouhosáhlé vyprávění příběhů syna a otce působí v některých momentech velmi silně, ale prostřihy do roviny setkání synovi partnerky s jeho dospělým synem ztrácejí dynamiku. Nicméně jsem film se zájmem shlédnul až do konce a inspiroval mě k tomu abych si taky někdy pokecal s otcem... ()

Idealista

Michálek patří mezi nejlepší režiséry v ČR , ale tímto snímkem mně vážně sklamal . Čekal jse něco podobného jako Babí léto ( taky konverzačka ) . Jenže tady to nemá grády , některé scény mi připadli nevkusné až trapné ( např . vymyšlené zabití matky , pojídání člověka , scény s Lábusem ) - chápu že to můžou být scény ze skutečného života , ale to jak jsou podány mi prostě nesedlo . Na Michálka je zde málo tvůrčích nápadů , a ani na jeden okamžik jsem nebyl připoután k sedačce . 3* zato že je to v našich poměrech celkem ucházející film . Jo a Somr byl špičkový - jako vždy - na jeho energii a herecký um zde nikdo nedosáhl ani s poloviny ! ()

Luswani

Velmi příjemná konverzačka prokládaná zajímavými retrospektivami. Úplně bych ale zrušil dějovou linku s přehrávajícím Kostelným a Kroftovou. Na tu byl sice pěkný pohled, ale ti dva byli jak z jiného filmu a už jsem se vždycky těšil až se děj vrátí k tomu hlavnímu. Zkrátka - škoda, že to nebylo čistě jen o konverzaci Somra s Novotným a klidně víc do hloubky, protože takhle by to byl vynikající film. Viděl jsem ho několikrát a určitě ne naposled. 80% ()

x_ander

Rozhodně jeden z lepších českých filmů. O rodičích a dětech je skvěle napsané, s citem natočené a především geniálně zahrané - Josef Somr si za tohle měl odnášet ceny. Jediná slabina je poněkud nedotažená dějová linka s Kroftovou a Kostelným, u které bylo jako studená sprcha to, že Kostelný má být Novotného syn (jsou od sebe jen 12 let a vypadají skoro stejně staří!) a taková ta nutnost, že se do každého filmu musí nutně nacpat nějaká ta nevěra, jakkoliv na sílu to je. Bez těchhle kiksů by šlo o jeden z nejlepších porevolučních filmů. ()

markussupe

Po celkem povedené první polovině film jakoby ztrácí dech a člověk už jen znuděně kouká na hodinky.... na druhou stranu ve filmu je pár velice vtipných momentů, které stojí za to vidět ----58% ()

Akalain

Slušný český snímek. Navíc Pepík Somr se na tu roli hodil a ve filmu je to asi nejzajímavější postava (i když jich tam moc neni :-)). ()

česnek

Film postavený na dialogu. Nenápadnými prostředky rozkrývá podstatu člověka. O osudu člověka může rozhodnout náhoda, dětský rozmar, nezodpovědnost rodičů, dobře míněný úmysl s nedobrými následky. Apel na větší zodpovědnost a beznaděj z nemožnosti ovlivnit budoucnost svých blízkých - o tom všem a o mnohém dalším vypráví tento film. Rozhodně to není obyčejný film, ale dílo, které ve vás zůstane. ()

Jamall

Po prvních zruba patnácti minutách jsem chtěl opustit kinosál,protože mi film připadal zoufale o ničem.Ale setrval jsem a našel si cestu k postavám i příběhu a postupně mi došlo,že se dívám na jeden z nejlepších počinů současné české kinematografie.Bravurně zvládnuté role o všech zúčastněných a hlavně vynikající dialogy.Závěr je jen třešinka na dortu... ()

bonovox

Príjemne prekvapenie na poli českého filmu. Veľmi dobre napísané dialógy, uveriteľní herci a samozrejme skvelý Michálek ako režisér. ()

david666

Příjmený film na který se pěkně dívá. Josef Somr dokazuje své kvality, David Novotný zdatně sekunduje. Dialogy jsou slušně postavené a ze života. Časem však film trošku ztrácí na síle. Každopádně jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. ()

mouzi

nebyt te vedlejsi dejove linie v podobe pritelkyne a syna, snad bych se nebal jit i na plne hodnoceni, nebot tento film je po dlouhe dobe z tech tuzemskych velmi dobre koukatelny a urcite ne jen jednou.. takze s o neco kratsi stopazi, ne tak vyraznou vedlejsi dejovou linii a s trochou vice retrospektivnich prokladu a byla by to plna palba.. 4* ()

tuxie

Jemně poetický, výrazně nekonzistentní a příjemně dialogový, Somrovitý film :) Rozhodně to nejlepší z české kinematografie za pár let = čisté tři hvězdy! :) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr