Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

shinlove

Jak nechodím na české filmy do kina, na tomhle jsem byl a souhlasím s Galadriel - poetika českým filmům nechybí, ale pan Michálek to udělal po svém a moc dobře! David Novotný si dělá stále větší místo na českém filmovém slunci a to je jen dobře. Josef Somr vynikající! Rozhovor=scénář se mi líbil, takže dávám s klidným srdcem 4* ()

matracak42

David Novotný opět potvrzuje, že je jedním z nej herců této doby těsně za Ivanem Trojanem. Má angažmá v Dejvickém Divadle tak jako spousta jiných výborných herců jako Jaroslav Plesl alias Patka z filmu Grandhotel či Martha Issová alias Ofka z filmu Děti Noci a další jako Krobot, Krobotová, Myšička, Babčáková atd. Takže zajděte do DD ()

twengo

Knihu jsem nečetl, proto možná nemám žádný problém s onou dějovou linií synova syna, jak je tu několikrát zmíněno, Naopak myslím, právě tohle dává filmu tu správnou pointu. Jinak musím kvitovat skvělé obsazení, počínaje naprosto přesným a téměř dokonalým Josefem Somrem, přes skvěle sekundujícího Davida Novotného, a pro mě naprostou bezchybnou a nesmírně "sexy" Marianu Kroftovou a Luboše Kostelného. Takhle parádní "casting" jsem už dlouho u českého filmu neviděl, když přidáme úsporné použití digitálních efektů a parádní kameru, máme tu konečně něco, čím se český film dlouho nemohl chlubit. Osobní díky panu Michálkovi za jeho odvahu při hledání námětů. A proč jen čtyři hvězdy, inu k dokonalosti ještě krůček chybí... ()

Zette10

Výborně uspořádaný(vlastně dlouhá procházka po Praze) poetický film spočívají zejména ve vtipných dialozích o více čí méně pravdivých historkách. David Novotný a Josef Somr působí velmi přesvědčivě, povedeně je napsaná role Jiřího Lábuse. Plusem snímku je navíc kvalitní a zajímavě pojatá práce kamery. Normálně bych dal tři hvězdičky, jenže zde jde o počin, který se v České republice jenom tak nevidí, proto tedy "za čtyři." Moc příjemná podívaná. ()

Lovin

Jeden z mála nových českých filmů, při kterém jsem se nenaštval a dokoukal ho v příjemné náladě až do konce. Michálkovi se podařilo nenásilně nakouknout do soukromí otce a syna a přibarvit to pěknými příběhy obou dvou. David Novotný hrál dobře ale Josef Somr byl jako vždy výborný, na jeho scénku když předváděl číňana jen tak nezapomenu. ()

Spike86

Pohodový melancholický filmek hezky příjemně pomalu plynoucí. Občas je vtipný, ale je to jen párkrát. Komedií bych to nenazýval. Příběh je vyprávěn defakto v jedné příběhové linii točící se mezi několika postavami, ale ve více časových liniích - celkem pěkně používané flashbacky, výlety do minulosti ve vyprávění zúčastněných osob. Hlavními osobami jsou tři muži třech generací, při čemž musím pochválit výběr herců Novotného a Slováka Kostelného, kteří si jsou opravdu podobní a není problém uvěřit, že jsou otec a syn. Somr také docela sedí. Je to takový oddechový film, ale pro mě spíše jen maximálně na jedno zhlédnutí, nic světoborného. 68% ()

SgS_Sarge

Příjemné překvapení, příjemně strávený večer. Film rychle plyne, člověk se nenudí a možná se i trochu poučí. ()

watchtower

Milé překvapení v současné české tvorbě, skvělá dvojka Somra s Novotným. Zato tragické výkony Kostelného s Kroftovou. Kdyby ona nemluvila, byla by fajn. Kdyby on tam nehrál, bylo by ještě lépe. Tady si myslím Michálek s castingem ustřelil. Je přes podobu s Novotným přece jen a prostě vizáží moc starý na to, aby si chodil za maminkou pro 200 stovky na pivko. Jasně kdyby tam dal někoho mladšího, musela by být i představitelka přítelkyně Marty o dost mladší, pak už by ovšem Novotný působil úchylně že žije 5 let s 18-náctkou. V tomto směru mi to přišel trochu začarovaný kruh. ()

Skunkiee

Velmi netradiční český film, který, jak název napovídá, řeší vztahy mezi rodiči a dětmi. Odvaha za odlišné zpracování se však tvůrcům vyplatila a my si tak můžeme vychutnat zábavný a poutavý dialog mezi tatínkem a synem, jehož prostřednictvím odkrýváme jejich soukromí, pocity i staré křivdy. Zpočátku jsem nějak nechápal druhou dějovou linii, ale pak se samozřejmě obě skvěle propojí, a pak člověk jenom mrká. Vyzdvihl bych především skvělou práci scénáristy, dialogům nechybí humor, napětí a navíc celý film působí dojmem "Opravdu ze života". Některé momenty mi přišly docela ujeté (scény s matkou), nechápaljsem, zda je to myšleno vážně, či ne. Závěr byl také velice zvláštní. Každopádně ale neotřelé filmové dílko na které se výborně kouká a člověk se u něho i může něco přiučit o mezilidských vztazích...Jen více takových filmů v naších luzích a hájích... ()

mocart

Už Haklovu stejnojmennou knihu jsem před pár lety nedočetl, protože je UŽVANĚNÁ (přestože ostatní jeho věci, především povídky) jsou velkými oblíbenci. Film je tudíž celkem logicky UŽVANĚNÝ. Hlavně otcovy-Somrovy monology jsou až na vyjímky pitomé, umělé, násilné. Argument, že právě toto charakterizuje jeho osobnost, je nepřijatelný. Pár chytrých myšlenek, hezká zápletka na pozadí, jenže to mi na film nestačí. ()

Kivis

Knížka to může být zajímavá, ale jako film to moc nefunguje. O rodičích a dětech je zdlouhavé, nezajímavé, herecké výkony nepříliš přesvědčivé. Dvojice Somr-Novotný se ze slabého scénáře ještě snaží něco vykřesat, ale Kostelný a Kroftová hrají těžký podprůměr. Nebýt této linie, možná by to bylo opravdu příjemné bilancování života a ani by mi nevadilo, že film vlastně nemá pořádně žádný děj, ale tahle linka sráží už tak průměrný film ještě o něco níže. ()

Alvin

"Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie..." odvážné tvrzení, po kterém bych čekal nějaké ty vtipné dialogy, humorné situace... a ono prd, přesněji řečeno hemeroidy. Tohle téma má zřejmě pro Michálka tak nevyčerpatelný humorný potenciál, že se ve filmu řeší hned několikrát. Pak taky různé zapomenuté křivdy a frustrace z dětství a dospívání. Což o to, Somr s Novotným to zahráli pěkně, Kostelný v rámci zadané role trhlého syna taky a Kroftová ukázala ve své první filmové roli, že má opravdu výstavní kozy. Ale komedie to prostě není ani náhodou a zapamatování hodný film vlastně taky ne. ()

Caesius S.

Téměř dokonalý film. Pan Somr je tak nenucený a autentický, že to snad ani není hraní, ale ztotožnění a Novotný mu taky zdatně sekunduje. K celkové poetice filmu mi akorát neseděla ta vražda matky a ženská postava, která si to rozdala se synem přítele a pak mu ještě dala kopačky. Pro mě nepochopitelné jednání, ale na druhou stranu pěkný příklad ženské logiky. ()

kodwin

Tak trochu jiný český film. Ale příjemný, zajímavý. Zachytil mě v náladě, která k němu souzněla, snad proto se mi tak líbil. Mariana Kroftová byla pro mě zjevení, herecká neherečka nebo neherecká herečka, ani nevím. Trochu mě rozčilovala, trochu mě dráždila a hlavně mě zaujala. Somr výborný, Novotný ne tak výrazný, ale asi to bylo tak dobře. Dialogy skvělé, příběh měl rezervy. Každopádně si ho někdy pustím znova a dávám lepší čtyři hvězdy. ()

P@\/EL

Dobrý český film, kde se mi líbilo hlavně to, že výborně vedený dialog mezi otcem a synem je doplňován pro lepší představu i retrospektivními záběry. Jak už to bývá, tak některé historky byly docela úsměvně, jiné byly zase poněkud slabší. Každopádně celý film uteče v tak poklidném tempu, že snad ani dějově ničím nepřekvapí, na druhou stranu ale působí hodně neotřelým dojmem. ()

ssarka

geniální koncert Novotného a Somra,to je za plný počet,ale dějová linka s jeho synem to sráží na tři hvězdy...byla tam zbytečná a asi jsem to nepochopila... ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr