Za jasného dne

David Johnson

Dorothy Berwin

Kostýmy:

Kate Hawley

Velice příjemný snímek o tom, že i v pokročilejším věku si můžeme plnit své sny a dokázat,si že ještě nepatříme do starého železa. Skvělý herecký výkon Brendy Blethyn a Petera Mullana, kteří dokazují, že i za těžkých životních podmínek se člověk nemá vzdávat a jít do toho. Velice pozitivní film,který dodá odvahu i těm, kteří ještě váhají.(26.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $191,033Tržby Celosvetovo $1,017,257(8.1.2010)

Dalo by se říct, že je tu jedno klišé vrstvené za druhým - smrt dítěte, jak se s tím vyrovnávají nejbližší, ztráta zaměstnání, realizace ženy....ale podáno je to způsobem, že z toho klišé vůbec není. Celý film působí neuvěřitelně přirozeně a já měla od prvních záběrů dojem, že hrdiny znám a vyrůstala jsem s nimi. Všichni protagonisté jsou sympaťáci a celé je to vlastně takové krásné, jak to známé od Američanů, ale v podání Britů to není trapná selanka. Velmi příjemný film.(11.3.2012)

• jhrasko

Kapánek zbytočný film s heslom " JA SA NEVZDÁM". Bohužiaľ jediné, čo si zapamätám je Frankova hláška svojmu šéfovi riešiac čo je to loajalita : "Na tejto dielni nie je chlap, ktorý by Ťa ošťal, keby si horel."(17.7.2009)

Člověka dělá člověkem především jeho nezdolná vůle vedoucí k překonání sama sebe, k překročení dosud nezdolaných hranic, k popření svého věku a fyzických limitů, k veteránskému přeplavání kanálu La Manche... Klasické britské sociální drama vyznívající tentokráte dosti pozitivně a operující s nadějí, kterou obvykle v podobných filmech nelze zahlédnout. Už samotný název v sobě ukrývá ono poselství naděje, že i z úplného dna se lze vždy a v jakémkoliv věku odrazit...(28.7.2010)