Soví houkání

Sovie húkanie

Chaloši v akcii

Komedie / Rodinný

USA, 2006, 91 min

Vcelku ma prekvapuje to nizke hodnotenie. Vramci zanru to vobec nebolo zle. Krasne prostredie, dobra kamera, sympaticki herci a skvele policajne "auticko" Luka Wilsona :D. A tentokrat nie je stupidny ani scenar (naivny sice je ale zaobide sa bez trapnych humornych vsuviek co ocenujem). Pohodova oddychovka produkovana spolahlivym Frankom Marshallom. 60%(27.4.2009)

• MM_Ramone

Úplne nevýrazný film, ktorý žiadna komerčná televízia nezaradí do vysielania po 09:30 am. Má to jedinú šancu cez víkend skoro ráno, keď deti v predškolskom veku, už pobehujú po dome a pri tomto sa aspoň trocha zkľudnia. Tie tam totiž neuvidia mizerné herecké výkony, nie moc sympatických detských hrdinov, a plytký, naivný príbeh. Ale tie bystrejšie možno aj ano, pretože "Sovie húkanie" je hodne slabý produkt. *(1.2.2008)

Překvapivě mě to zaujalo, ano, žádná super komedie to není, ale jako rodinná oddechovka (která děti určitě zabaví) to je celkem hezký film. Samodřejmě je ve filmu jeden "zlotřilec", který chce zabít sovy a postavit v jejich teritoriu palačinkárnu. 3 děti vezmou vše do svých rukou a hurá, zachránit sovy! Překvapivě se mi zalíbila role Beatrix ;) .. no 55%(5.2.2012)

• Hitman_47

Nudné, předvídatelné, blbé, špatně zahrané...hlavní hrdinové jsou napřesdržku (ať už jde o vychrtlého Nedvěda, který usnul v solárku a má za sebou 10 let u NAVY SEALS anebo jeho sidekicka v podobě ještě vychrtlejšího jehovistického albína, který pronáší kecy, ze které by mu každý nejraději rozbil hubu). No prostě film o hovnech a o sovách, které se VELMI NELOGICKÝM způsobem...respektive zhovadilým způsobem, snaží zachránit Nedvěd (tomu čuráčkovi by v normálním světě napařili takovou pokutu, že by se z toho kapánek zesral). Asi tak, pokud to jsou opravdu chráněné sovy (sorry za mega spoiler..děcka si to vygooglujou až v 2.polovině filmu..), tak to šlo vyřešit v poklidu a všichni by se nažrali a sovy by zůstaly celé......ale tak demence je demence, proti tomu se zdravým rozumem bojovat nedá.(23.2.2008)

Takovéto pohodové rodinné filmy mám rád. A tenhle má navíc i docela nápaditý scénář. Dva kluci a jedna dívka se snaží zabránit stavbě továrny na výrobu palačinek na místě, kde hnízdí početná soví populace. Nápad je to velmi triviální, ale přesto svým způsobem originální. Provedení je zacíleno spíše na dětské či dospívající obecenstvo, ale film se určitě bude líbit i někomu, kdo má tyto filmy rád a cíleně je vyhledává. A právě mezi tyto diváky patřím i já. Záměrně vyhledávám rodinné komedie a rád se na ně dívám. Nemám rád horory, nemám rád násilí, nemám rád psychické deptačky, já se prostě chci u filmu bavit. Proto se koncentruji především na komedie a tahle patří mezi ty pohodové záležitosti, u kterých si člověk dobře odpočine. Dějově je tento film podařený, zápletka tam je, děj se posouvá stále dopředu, a to je pro mne důležité. Po herecké stránce nemám co vytknout, dětští herci hrají v rámci možností dobře a účast Luka Wilsona potěší, jeho postava patří k tomu vtipnějšímu, co tato komedie nabízí. Prostě já jsem byl spokojen a tohle nijak nevybočuje z řady jiných průměrných komedií, takže dávám tři hvězdičky.(27.10.2008)