Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roy Eberhart se opět stěhuje, tentokrát ze studeného amerického státu Montana na teplou Floridu. Je pro něj těžké opětovně se zapojovat do třídního kolektivu. Hned první den školy je obětí šikany místního hrubiána Dana. Cestou ze školy vidí běžet vedle autobusu zvláštního bosého chlapce, a když chce z něj vystoupit, dostane se opět do střetu s Danem. Při potyčce mu zlomí nos, což má za následek obdiv všech spolužáků. Seznamuje se s kurážnou Beatrice Leepovou i s jejím bratrem Mulletem. Noví kamarádi ho zasvětí do svého tajemství. Starají se o hnízdo divokých sov, jejichž existenci však ohrožuje plánovaná stavba nové restaurace. Děti musí najít způsob, jak ptáky zachránit a jak do akce zapojit policistu Davida Delinka, který vyšetřuje nečisté obchody v pozadí stavby. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (32)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Úplne nevýrazný film, ktorý žiadna komerčná televízia nezaradí do vysielania po 09:30 am. Má to jedinú šancu cez víkend skoro ráno, keď deti v predškolskom veku, už pobehujú po dome a pri tomto sa aspoň trocha zkľudnia. Tie tam totiž neuvidia mizerné herecké výkony, nie moc sympatických detských hrdinov, a plytký, naivný príbeh. Ale tie bystrejšie možno aj ano, pretože "Sovie húkanie" je hodne slabý produkt. * ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Dovolím si povedať, že toto by nudilo aj deti. Ďalší priemerný filmový produkt, popri ktorom môžte hodinu odspať a o nič neprídete, naopak, aspoň si oddýchnete a lepšie využijete čas. Na druhej strane je to ale škoda, lebo nebyť tej detskej úrovne spracovania okolo školských vecí, išiel by tento film aspoň do slušného priemeru. Hlavne veci spojené s Wilsonovou rolou policajta. 40%. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Typický dětský dobrodružný film, který se dá bez problémů dokoukat až do konce. Nechybí klišé témata jako stěhování a nástup do nové školy, šikana, spřátelení se s někým, s kým jste byli prve spíše na nože, záporák ve formě podnikatele, který chce pro trochu mamonu zlikvidovat oblast s chráněným druhem (a který vytrhne jemu nevyhovující část posudku tak, že v něm zůstane viditelný kus stránky XD), roztržitý policista blb, jenž přijde k povýšení na detektiva jako slepý k houslím, čistokrevný happy-end atd. Být v závěru ještě romance mezi hlavním hrdinou a jeho blond kamarádkou, bylo by to opravdu klišé na n-tou... Původně jsem chtěla dát 3*, ale ten konec už byl vážně trochu moc, takže snižuji na 2,5*. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Vcelku ma prekvapuje to nizke hodnotenie. Vramci zanru to vobec nebolo zle. Krasne prostredie, dobra kamera, sympaticki herci a skvele policajne "auticko" Luka Wilsona :D. A tentokrat nie je stupidny ani scenar (naivny sice je ale zaobide sa bez trapnych humornych vsuviek co ocenujem). Pohodova oddychovka produkovana spolahlivym Frankom Marshallom. 60% ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Takovéto pohodové rodinné filmy mám rád. A tenhle má navíc i docela nápaditý scénář. Dva kluci a jedna dívka se snaží zabránit stavbě továrny na výrobu palačinek na místě, kde hnízdí početná soví populace. Nápad je to velmi triviální, ale přesto svým způsobem originální. Provedení je zacíleno spíše na dětské či dospívající obecenstvo, ale film se určitě bude líbit i někomu, kdo má tyto filmy rád a cíleně je vyhledává. A právě mezi tyto diváky patřím i já. Záměrně vyhledávám rodinné komedie a rád se na ně dívám. Nemám rád horory, nemám rád násilí, nemám rád psychické deptačky, já se prostě chci u filmu bavit. Proto se koncentruji především na komedie a tahle patří mezi ty pohodové záležitosti, u kterých si člověk dobře odpočine. Dějově je tento film podařený, zápletka tam je, děj se posouvá stále dopředu, a to je pro mne důležité. Po herecké stránce nemám co vytknout, dětští herci hrají v rámci možností dobře a účast Luka Wilsona potěší, jeho postava patří k tomu vtipnějšímu, co tato komedie nabízí. Prostě já jsem byl spokojen a tohle nijak nevybočuje z řady jiných průměrných komedií, takže dávám tři hvězdičky. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Předtím, než dostala scénář, si Brie Larson přečetla knihu „Hoot“ od Carla Hiaasena, podle které je film natočen. (ArsenalEagle)

Reklama

Reklama