Soví houkání

Sovie húkanie

Chaloši v akcii

Komedie / Rodinný

USA, 2006, 91 min

Čím dál víc mám pocit, že jsem s filmovým vkusem totálně mimo. Ale co bych tomu filmu konkrétně vytknul já? Vlastně nic. Vždycky se sám sebe zeptám, jestli se mi to líbilo. Jsou věci, které vyjádřit nedokážu, v tomto případě jsou to čtyři hvězdy, měl jsem pocit, jako kdyby tomu filmu něco chybělo. Zase jsem si řekl, že je to spíš pro děti a mládež. Možná to bylo tím tempem příběhu, ale to je tak vše, co mi vadilo.(14.3.2015)

• genetique

Dovolím si povedať, že toto by nudilo aj deti. Ďalší priemerný filmový produkt, popri ktorom môžte hodinu odspať a o nič neprídete, naopak, aspoň si oddýchnete a lepšie využijete čas. Na druhej strane je to ale škoda, lebo nebyť tej detskej úrovne spracovania okolo školských vecí, išiel by tento film aspoň do slušného priemeru. Hlavne veci spojené s Wilsonovou rolou policajta. 40%.(1.6.2008)

• Allien.9

Typický dětský dobrodružný film, který se dá bez problémů dokoukat až do konce. Nechybí klišé témata jako stěhování a nástup do nové školy, šikana, spřátelení se s někým, s kým jste byli prve spíše na nože, záporák ve formě podnikatele, který chce pro trochu mamonu zlikvidovat oblast s chráněným druhem (a který vytrhne jemu nevyhovující část posudku tak, že v něm zůstane viditelný kus stránky XD), roztržitý policista blb, jenž přijde k povýšení na detektiva jako slepý k houslím, čistokrevný happy-end atd. Být v závěru ještě romance mezi hlavním hrdinou a jeho blond kamarádkou, bylo by to opravdu klišé na n-tou... Původně jsem chtěla dát 3*, ale ten konec už byl vážně trochu moc, takže snižuji na 2,5*.(26.1.2014)

Jednoduché a dětské, ale místy k zasmání (a teď mám na mysli scény, u kterých to tvůrci zamýšleli). Dětem se to nejspíš bude líbit a pro dospělé je to film na pošmourné víkendové odpoledne, když nedávají nic jiného. Docela fajn průměrný rodinný snímek. "Autíčko", které dostane policista v podání Luka Wilsona, pobaví.(22.3.2008)

• MM_Ramone

Úplne nevýrazný film, ktorý žiadna komerčná televízia nezaradí do vysielania po 09:30 am. Má to jedinú šancu cez víkend skoro ráno, keď deti v predškolskom veku, už pobehujú po dome a pri tomto sa aspoň trocha zkľudnia. Tie tam totiž neuvidia mizerné herecké výkony, nie moc sympatických detských hrdinov, a plytký, naivný príbeh. Ale tie bystrejšie možno aj ano, pretože "Sovie húkanie" je hodne slabý produkt. *(1.2.2008)