Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

pavont

Miyazaki je boh klasickej animacie. Jeho pribehy su vzdy plne fantazie, roznych postav a plne priatelstva, lasky a obetovania sa jeden pre druheho. Princezna je jeden z jeho vrcholov a skutocne to treba vidiet. Majstre klobuk dole. ()

sospik

Nádherná pohádka z prostředí dávno zapomenuté přírody, japonských obyčejů a duchů lesa. Sněžně bílí vlci, obří kanci nebo malé bílé hlavou cvakající loutky - duchové stromů. Skvělý relax po náročném dni, krásná pointa o živoucí přírodě v kontrastu lidí vypalující lesy budující železné město.. ()

Olafa

Na tohle jsem jednou úplně náhodou narazila na ČT2 a hned si to získalo mou pozornost. Japonský animovaný film mi nic moc neříká (já si ujíždím na Disneyovkách) a snad právě pro tu jinakost je tento film pro mě tak lákavý. Nevím, co v další scéně můžu čekat a tato neznalost a napětí je velice příjemné. Příběh je naprosto odlišný než cokoliv, co jsem kdy viděla. Úžasné a už se těším, až si to pustím znovu. ()

Hellbilly

Jediné čo si z tohto filmu pamätám je kopa useknutých končatín a jeden nechutný diviačí démon z ktorého vyrastali červy či čo...A na tak vychvaľovaný film to nie je bohviečo. Animačne štandardná japanimácia, k onomu údajnému hlbokému morálnemu posolstvu som sa nejak nevedel dopracovať. Budem v menšine, ale čo už-pre mňa nič zvláštne, len osobitý, ale nezaujímavý film s vysokou frekvenciou švihania katán. ()

circa5

Princezna Mononoke od mého oblíbeného režiséra Miyazakiho opět potvrzuje, že se jedná spolu s Cestou do fantazie a Zámkem v oblacích k vrcholu animované tvorby, a to nejen v Japonsku. Příběh je podkreslený skvělou hudbou a překrásnými animacemi lesů. Zlo v podobě lidí je vystiženo ůplně trefně a duch lesa je to nejčistší stvoření, co sem viděl). Animáky mě baví, už jsem viděl valnou většinu, ale filmy od tohoto režiséra řadím díky své zajímavosti k absolutní špičce. Pro mě nejlepší animák všech dob. ()

Loganberry

Myšlenka hezká, zpracování taky, až na to, že všchni měli stejný ksichtíky (já vim, tolik populární styl kreslení Manga), ale kdo se v tom má heršvec vyznat? ()

Warmsor

Nemám rád japonské filmy, sú plné ich náboženstva a jing-jangu a podobných nekresťanských nezmyslov, ale ako animovaná rozprávka pre malé decko je dobrá, scenár a počítačové animácie sú dobré. ()

egones

Vynikajúci príklad japonskej geniality prevtelený do animovaného obrazu. V tomto animáku môžete náisť toľko významov. Dej a hudba idú spolu ako " Bonnie a Clyde ". ()

Kivis

Jo, animace je nádherná, ale příběh o soužití lidí a přírody v míru ani hlavní hrdinové mě nijak zvlášť neoslovili. Tohle by měl být údajně pro nezasvěcené jeden z možných vstupů do světa anime. U mě teda nezafungoval. Bylo to vše takové jakési předvídatelné a hlavní postavy se chovaly tak nějak divně. Možná, kdybych to viděl jako dítě, chytlo by mě to za srdce trochu víc, ale na druhou stranu více jak dvou hodinová stopáž by na mě byla asi moc. To je asi největší problém Princezny Mononoke - kdyby měla klasických animáckých 90 minut, mohla by být plná zajímavých událostí, akcí a zvratů a já bych třeba hvězdičku přidal. ()

Milia_Malae

Miyazakiho filmy musíte pečlivě sledovat, nejlépe několikrát, abyste si užili úplně všechno a měli dost času na přemýšlení. Nejinak je tomu i u Mononoke. Premisa filmu je v tomto případě sice jednoduší než obvykle (eviromentální poselství), ale to spíš napomáhá času na hraní si s postavami, u kterých budete rozmíšlet jejich činy a motivace, takže mozek ladem rozhodně ležet nezůstane a atmosférou, která je naprosto neopakovatelná a nevídaná. V noci máte pocit, že je noc, za deště budete mít dojem, že na vás prší. Akce, podtržená vynikající hudbou, navíc také nadchne. Jeden z nejlepších fantasy zážitků, co existuje. ()

Kazuma

Tento film řadím mezi klasiku žánru a nemůžu nijak než doporučit. Jako dítě mě strašila představa potkat stvoření z tohohle filmu, ale tak to mělo, je a má být. Starší animace jen dokresluje tu správnou atmosféru, která je potřeba. ()

Hacune

Mononoke je zřejmě naprostým vrcholem v Miyazakiho tvorbě. Zřejmě už nikdy nebude překonána, ačkoli jí některé další filmy šlapou na paty. Bohužel jim však chybí ona naprostá dokonalost a souhra všech prvků. Mononoke má vše. Perfektní příběh, animaci a naprosto epickou hudbu, která dokonale podbarvuje všechny scény a dává jim tak odpovídající sílu (poklona panu Hisaishimu je zcela na místě). Shrnuto, podtrženo, jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec! ()

Mr.Hackels

Příběh hezký. Hudba krásná. Chvílemi to trochu ztrácelo na kouzlu, ale konečný výsledek a jasné poselství o tom jak si sami nakálíme časem do bot, pokud nezačneme používat hlavu, to trochu napravilo dojem. Je jasné, že lidi se nepoučí a tu planetu stejně zlikvidujeme. Abych se vrátil k filmu. Trochu mi vadila nerozhodnost hlavních postav. Vím, že je to více či méně pohádka, ale i přesto bych uvítal radši ráznější konec. Klidně zlikvidování Eboši a potom znovuobnovení krajiny. Jinak příjemně strávené 2 hodiny. 80% ()

Teen.AGE.r

Když to řeknu jednou větou: "Jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem kdy viděl!", a jsme rád, že jsem ho viděl až teď, protože to není kousek pro dětskou mysl. ...95% ()

boulala

Tento film jsem viděl poprvé před 12ti lety a bylo to mé první setkání s Miyazakim. Okamžitě jsem tuhle fantazií překypující dobrodružnou pohádku zařadil na suverénní vrchol doposud viděného z animovaných snímků. Dnes je pro mě jen těsně pod vrcholem a to hned za dalším Miyazakiho filmem Cesta do fantazie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)