Pakárna (TV seriál)

Animovaný / Komedie

Česko, 2006, 13x15 min

Jakub Horák

Jakub Horák

Pakárnaje velmi trefný seriál o mládeži zasazený do prostředí divokých transformačních 90. let. Je otázka, jak na něj budou reagovat mladší generace diváků, kteří tuto dobu nezažili a realita, v které se seriál odehrává jim tak bude dost cizí a nesrozumitelná. V tom měl seriál jisté zpoždění již v době vzniku, protože vznikl až v roce 2006, tedy nějakých 10-15 let po té době - tehdy ale cílová skupina náctiletých diváků už jen částečně pamatovala svět devatesátých let. Problémy mladých ale jinak budou stále stejné. Myslím, že je to i docela dobrá pomůcka pro výuku českých reálií let devadesátých a ilustraci toho, kam jsme se posunuli:-)(18.1.2017)

• MM_Ramone

"Pa pa pa pá pa pá pá pá pa pá - šala ou jéé, ka ka ka ká ka ká ká ká ká ká ka ká - šalala ou jée. Pakáreň, život je pakáreň - šalala ou jéé. Život je pakáreň. Pakáreň? Pakáreň, pakáreň!!!" Tak nejak to spievajú v jednom zo svojich starších songov chalani z bratislavskej hudobnej skupiny Zóna A. Je to zábavná punková "Pakáreň". Žiaľ o televíznej "Pakárni", z českej produkcie sa to nedá tvrdiť. Vôbec to nie je zábavné, ani vtipné, ani humorné, ani smiešne... a vraj, že český The Simpsons. To teda ani omylom. Táto animovaná "Pakárna" je odpad!(12.2.2015)

• DaViD´82

Dle tvůrců česká variace na Simpsonovi... Větší pakárnu již opravdu nikdo nemohl vymyslet. Naprosté dno tvorby České Televize a jediným kladem je, že níže se již klesnout nedá, takže již by bylo na čase odrazit se nějakou kvalitní záležitostí. Neříkám, že by u nás nešel obstojně udělat animovaný seriál pro dospělé, ale tímto směrem cesta rozhodně nevede. Jedna * je za zpracování animace - nebolí z ní oči. I to je v tomto případě značný úspěch.(16.9.2006)

po shlédnutí několika dílů musím říct,že mě to vcelku vzalo i když je to PAKÁRNA.Jediný co mě na nich trochu štve jsou jejich netové stránky na kterých vyzívají ať jim pošlete nějakou hlášku,že ji využijí....to je docela slušnej podvod neb použijuo vaši hlášku a vám jako autorovi(i když pakárny)nic nedají,takže o režii se dá říct jen to,že je to PAKÁRNA(29.5.2006)

• gjjm

Hodnoceno pár dílů z Youtube. Ano, je to pakárna, naprostá pakárna. Přesněji řečeno příšerná snaha o českou variantu Simpsonů, nevtipný seriál ze školně rodinného prostředí. Snaží se navázat na simpsonovské vtipy (velkou část situací doslovně vykrádají buď ze Simpsonů, nebo hůř, ze starších českých komedií), ale samozřejmě to neumí. Nechutně debilní scénáře v podstatě bez smyslu pro humor a jakéhokoli děje nebo smyslu. Odporné ozvučení, hlasově zcela napadnoucí (Krampol, Sobota...) a špatně synchronizovaný dabing (ty ozvěny! ta hudba!). My Češi prostě nemáme smysl pro humor a mohli bysme se s tím smířit. Takhle - kdyby to byla nějaká amatérská blbost, tak bych se tomu pousmál a dal jim hvězdičku za snahu. Ale takhle příšerné provedení je míněno jako profesionální dílo? A teď mne omluvte. Mám z toho depku.(3.5.2009)