Stíny minulosti

všechny plakáty

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé! (oficiální text distributora)

Fifipek odpad!

Přiznám se, že od tohoto filmu jsem předem očekával , že to bude totální shit. Hurá, má očekávání byla splněna:) Steven Seagal zde vystupuje ze svého stodvacetikilového stínu, který ho už pár let provází a neustále nás přesvědčuje, že právě on je ten Muž s cejchou smrti:)) Zápletka filmu, která je tak debilní, stokrát ohraná, agenti dementi, všichni jsou proti Stevenovi, dokonce i taxikáři, kteří v bukurešti pracují pro policii.... opravdu nechápu, kde se ti režiséři a scénaristé berou. Střelba do vrtulníku pistolí, která následně způsobí obrovskou virtuální explozi, desítky debilních dialogů, polovinu filmu se mluví rumunsky, monotóně mluvící Seagal,pohyby na špagátu jak v loutkovém divadle...prostě hnus velebnosti. Už jsem si zvyknul na to, že béčkové filmy se vydávají automaticky na DVD, ale tohle je kategorie F, která měla vyjít možná tak na gramodesce a neotravovat ničí zrak. Podtrženo, sečteno slovy z jednoho mistrových filmů: Stevene, jdi do prdele a chcípni... ()

Trixi

Teda v tom se zorientovat, to je ale fuška. Skoro celý film jsem tápala, kdo je vlastně s kým a proti komu. A ani Seagalovo " lámání rukou ", už není to, co bejvávalo. Pro mně je to jednoznačně jeho nejhorší film. ()

rublik05

Nuda, navíc mimořádně blbě natočená nuda, kdy kameramany asi pobrali v léčebně s Parkinsonovou chorobou. Tak šíleně roztřesené záběry se jen tak nevidí. Jediná část, která je aspoň trochu dobře natočená jsou souboje, které jsou kupodivu povedené. Seagal v klasické své roli může s tajemnou minulostí, kterému unesli dceru a on se tak vydává ji zachránit. Děj je velmi podobný na jiné "seagalovky", ovšem tady je mimořádně blbě zfilmovaný. Za dobré souboje dávám 1*, jinak nemám moc co hodnotit. 1/10. ()

Likan7 odpad!

Mohl bych už komentáře k dalším seagalovkám kopírovat. Jeho filmy jsou totiž naprosto stejný a neumím si představit člověka, které je od sebe rozezná. Nevěřím, že by to dokázal i samotný Steven. O příběhu mluvit nemůžu, o scénáři taky ne. Eva Pope byla moc pěkná a došlo i na další erotickou scénu podle Seagala. Dost mě mrzí, že jsem si je nezačal počítat, protože by to už bylo pěkných pár zářezů. O co jde? Nahá žena, Steven přistoupí (oblečený), obejme jí a zatmívačka. Tohle už k němu patří víc než meč a nepřirozená síla. ()

borohub

Seagal jako otec to mě nějak nesedí. Klasická zápletka někdo unese dceru seagala, seagal se samozřejmě nasere tak a všechny zmlátí na jednu hromadu. Ke všemu film doplňovala atmosféra Bukureště což dobrému filmu také nějak nenahrálo do kapsy. Konec filmů vždy film jak se říká "zabije", mohu říct, že tento film nebyl výjimkou. Dávám 2 hvězdy ale pouze proto že jsem neusnul a že občas seagalovy kombíčka byly fakt good. ()

Stejšn

Roztřesená kamera je cool. Když se to umí. Tady ale měl kameraman parkinsona. A Seagal je tady už tak tlustej, že ta kamera musela být širokoúhlá. ()

Pitryx

Kecání a časté chození od ničeho k ničemu. První lepší ukázka boje, žel vlastně jediného mimo střelby, po čtyřiceti minutách. Je to přeplácáno agenty, děj byl pro mne málo srozumitelný. Ale zase je fakt, že jsem se kapánek nudil, a tudíž občas ztrácel pozornost. Takže proto. Podruhé netřeba. ()

johnsnow

Nuž myslím, že odteraz sa už budú Seagalovky držať na 3* dúfam. Nebolo to vôbec zlé, síce zápletka mi prišla zbuchaná na kolene ale občas sa zjavili fajn nápady ako Seagalova improvizácia vo vile keď bol neozbrojený, no scéna s tým ako Seagal rozstrieľa vrtulník pištoľou bola fakt hrozná, ale bola už takmer na konci, inak yb som to asi vypol. Akcia tentokrát sklamala, prestrelky sú drsné ale chaoticky nastrihané, a súboje to takmer nie sú, iba jeden krátky v bordeli či čo to bolo. 3* ale dám, stále to určitý šmrnc pre mňa milovníka aj takýchto nízkorozpočtových C-čok. ()

JackBurda odpad!

Au au au. Tak tohle byla rána. Příšerně natočený i sestříhaný, v kombinaci s přeplácaným příběhem, znuděným Seagalem, očividnými kaskadéry and trapnými přestřelkami. Jo a ani jeden souboj. Hrůza. ()

smrtubohem

Příběh je zase nanic, začínají se opakovat tři nebo čtyři dějová schémata - buď Steven zachraňuje svět před virem či atomovkou, nebo mu někdo unese či zabije děcko nebo blízkou osobu, nebo je nepohodlnej supertajnej agent anebo se snoubí více možností dohromady-náš případ a asi nejhorší varianta. přestřelky s milióny náboji trapné a nereálné jako obvykle, Steven ve standardní "formě" posledních let. Úvod filmu s výukou a použitím čchi ve mně vzbudil jiskru naděje v konečně pořádný seagalovský akčňák s minimem bouchaček, ale ta po chvilce navždy vyhasla. Otázka do pranice: proč Seagal spolupracuje se špatnými režiséry, bere špatné a vyčpělé scénáře a čím dál více se orientuje na východní Evropu ?? ()

Mikecat

Síce málo bojových akcií, ale Steven-ova charizma je velká. Až na niekoľko nezmyselných výbuchov a zostrel vrtulníka s "devinou" celkom fajn. ()

Stanmi

Steven Seagal si (opět) zahrál roli bývalého tajného agenta, tentokráte pojmenovaného Jack Foster, který se vydá se svou dcerou na dovolenou do Evropy (ehm do Rumunska). Ale co čert nechtěl, hned na letišti je jeho dcera unesena. Postupně zjišťuje, že únosci chtěji dostat nový virus, který má Jack nevědomky u sebe, protože mu ho strčil jeho tchán, který jej ukradl z laboratoře a Jack tak chtě nechtě musí do akce. No jedná se o typický produkt pozdně seagalovského období, který ale z nějakého důvodu docela funguje. Film má spád, nemá zbytečně překombinovaný děj, byť nelogičnosti by se jistě našly, akce je dávkována rozumně byť není na nijak vysoké úrovni. Co bylo pro mne překvapení byla přítomnost známé britské herečky Imeldy Staunton, která si zde zahrála americkou velvyslankyni. Stíny minulosti bezpochyby patří mezi Stevenovy horší filmy, ale film mě během 92 minut délky mockrát nenudil což se musí ocenit. ()

chiara odpad!

tak som si vcera s nudy na Markize pozrel tento podla Markizy super akcny film. Hned uvodna scena ma super pobavila ked Seagal uci ziakov ,a po melone ziak prosi Stevena aby ho ucil, za co s nim Steven prerazi stenu :))) ... uzasne. Potom sa Steven zahraje na McGaywera a vyrobi si s vodovodnej trubky brokovnicu :))) . ale najlepsie na celom filme bola automobilova nahanacka - to uz nemali peniaze ani na natocenie Stevena v aute ako jazdi mestom, ale namiesto toho tu mame zadnu projekciu a vyzera to vazne ako "naozaj jazda autom" :)))) taku projekciu som naposledy videl vo filmoch s Laureom a Hardym :)) a este su tam super zabery Stevena v tej Audine kde je namackany ako vo Fiatke 500. No proste neuveritelne :) Film som nedopozeral do konca, lebo sa to nedalo. ()

SONYAGENT

Klasická béčková Saegalovka, která patří mezi to nejlepší, co za poslední léta natočil.. Levná produkce mu nenabízí kvalitní sekvence a bojové umění, které stále zvládá na jedničku je to jediné, co by diváci měli od Stevena očekávat. ()