Stíny minulosti

všechny plakáty

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé! (oficiální text distributora)

Lacike

Po case nastal cas znova vytrestat sa nejakou starsou Seagalovkou ku ktorej nemam komentar a pamätal som si z nej len ten jeden vybuch auta na zaciatku, ktory nam pustia viackrat zo vsetkych kamier s ktorymi ho natocili. A pokial by na neho divak behom filmu zabudol, tak sa dockame aj flashbacku v ktorom ho uvidime znova. Co sa tyka zapletky, tak je totalne nezazivna. Seagal tam ma nejaky bazmek k virusu o ktorom ani nevie a nejaka skupina mu unesie dceru, druha ho chce zabit, tretia zajat, atd. Proste dejova omacka je neznesitelna a bez pretacnia by som sa konca nedozil. Plusom tohto filmu je, ze Seagal tu ma regulernu hlavnu ulohu. V roku 2016 je uz nieco take velka rarita. A ked uz dej stoji za hovno, tak sa prekvapivo Seagal este snazil v bitkach v ktorych predviedol par svojich klasickych chvatov, Ukazal, ze ma stale bleskove a silne ruky, povykrucal a polamal ruky superom a prekvapivo v bitkach dost casto pouziva kopy, takze superov odkopava jak futbalove lopty. Kvalita prevedenia na stare klasiky nema, ale oproti sucasnosti to je stale este pozeratelne. Seagal uz tu ma fakt dost velku nadvahu a ani vyber oblecenia sa velmi nevydaril, ale aspon v bitkach este vzbudzuje respekt. Okrem bitiek tu je este par mizernych prestreliek a jedna nahanacka natocena rozheganou kamerou. Nepôsobi neprehladne ale vyzera to neprijemne. V tej nahanacke ma zaujalo aspon par kaskaderskych kuskov ako ked chlapik skoci z motorky na auto atd. Nic extra ale aspon daco zaujimave. Takisto sa tu prekvapivo nachadza skutocna helikoptera. Nieco take si nemohli dovolit ani v Expendables 3. Akurat v scene, ked vybuchne je pouzity neuveritelne komicky CGI trik, takze po vybuchu sa rozpadne na male kusy jak keby bola z lega. Takisto ma este strasne pobavil trening na zaciatku v ktorom Seagal predvedie techniku samovyjedajuceho sa melonu. Seagal buchne do melonu a po jeho otoceni mu chyba cast, ale ta chybajuca cast nikde nie je. Takze vysledkom je film, ktory sa pre hardcore fandov oplati preklikat kvôli sem tam slusnemu chvatu alebo kaskaderskemu kusku ale bez pretacania to je nepozeratelne a pre normalnych ludi k neprezitiu. Ja, Waco a spol,. ale nie sme normalni ludia. :)) 2/10. ()

PROROK14

No tak toto! Čím novší film tým väčší blud. Toto je fakt už dosť oničom a pod úroveň. Radšej to nepozerajte. Ja tie filmy pozerám lebo strýko je veľký fanúšik a má ich všetky. Takže ich mám aj ja. A keď už film mám tak ho aj pozriem. Ale toto je skoro odpad. ()

Tommassi3

"Já držím slovo !!" Štefan v kabátku slovo dodržel a znovu se vrátil, aby všem nakopal držky, stejně jako Keusch.. Bláznivý fotograf a mistr naprosté narativní nepřehlednosti (pseudo)režisér Michael Keusch totiž divákovi předhodil svůj další saegalbizár, na jehož konci nebudete zaručeně schopni říct, o čem že to vůbec bylo.. Stíny minulosti by mohly alespoň vzdáleně asociovat 96 hodin, ale to bych musel mít přinejmenším trojku v krvi..;) Svým zvráceným způsobem nesmírně zábavná béčková "rumunská" diletantština s dokonale směšnými bojovými pasážemi.. A nakonec i Geoffrey Hall s těmi kameramanskými nonsensy a úlety jednomu zamotá hlavu.. ()

PauloZ odpad!

Kde jsou časy Nica a Aljašky? K ohodnocení tohohle filmu mě stačila hospoda a 3 pivka. Steven už si dávno přes banďero nevidí ani na špičky bot a pořád jich tam kuchá jak před 20 lety. Navíc tento film je fakt absurdní v každém záběru a konečné sestřelení vrtulníku devítkou je až příliš. ()

Marsik

Stíny minulosti jsem si pustil druhý den po velkém Seagalovém překvapení - Smrtící zbrani a toto taky nebylo zas tak zlé. Jak jsem již zmínil u hodnocení Ruslana - nemá cenu hodnotit každý film zvlášť. Filmy jsou v podstatě na jedno brdo, záleží jenom, jestli to dokoukáte až do konce, a nebo to zavčas vypnete. Shadow man jsem v klidu dokoukal, i když na Pistol Whipped to nemělo, ale i tak dávám poměrně kladné a vysoké hodnocení - 60% ()

Andersis

Naprosto odpudivé. Bitek je tam málo a hlavně jsou krátké, Seagal trhá trubky ze zdi jako by byly z papíru. Dávám jednu hvezdičku za 1. slušný výbuch. No a když tag nad tím uvažuju tak aspon sou ty bitky sestříháne normálně. ()

Ridick odpad!

stary, husty, chladokrvny seagal je spat a opat zachranuje svet, dceru a bohvieco este. nakopava zadky kazdemu kto mu pride pod ruku. nik ho nema sancu zabit. odporna sracka ake seagal je schopny natocit za rok zo 10. nicim zaujimave, hnusnou hudbou doprevadzane, a klasicky nehercami zahrane. 5% ()

ilemas

Na Segala už jsem dávno zanevřel, ale tento se mi docela líbil. Průměrná oddychovka, žádná bomba, docela zdařilé béčko. Jedna z těch lepších "Segalovek". ()

balba odpad!

Další děsná hovadina S.Seagala.Opravdu by měl seknout s hereckou karierou.Už je starý a dost tlustý což je hrozné , když pak má za někým utíkat nebo se s někým prát.Velice nudný film bez špetky zábavy. ()

Martin741

A, Stevo vyzera, ze sa vyhrabal z filmoveho hnoja asi na par rokov. Zapasy aikida boli sice pofiderne a Stevo je herecky traged, ale scenar uz nie je cisty vyplach, a to je plus. Dalsim plusom bolo to, ze sa sice tocilo kdesi v Rumunsku, ale Stevo si vybral lokality, ktore su mnohokrat zaujimavejsie ako cela dejova linia, aikidacke zapasy a prestrelky dohromady. A Stevo parkrat vystrelil z pusky na akysi vrtulnik, takze bol aj vybuch. Po dlhej dobe sa konecne nejedna o odpad : 20 % ()

Jino

No to je děs. Steven je už asi vyřízený. Komu čest tomu čest. Některé filmy s tebou byly dobré. A teď vážně - režisér stojí opět za nic, celý film je udělaný jako nějaká epizoda z akčního seriálu, no fuj. Steven je dřevěný a nepohyblivý, což určitě svědčí kameramanům, protože jim neutíká ze záběru. Bojové sekvence v jeho filmech jsou okopírované a nepřináší nic nového, kromě teda nějaké speciálního zásahu ala Mortal Kombat. Pokud se nenajde nějaký schopný režisér, který by dokázal Seagala trochu zkrotit a natočit aspoň trochu Hollywoodský film, tak se se Stevenem můžeme nadobro rozloučit. Ps. Vždycky se směju těm fotkám co jsou na obalech videokazet nebo dvd - Steven tam vypadá vždy o nějakých pár kilogramů lehčí a když ho pak vidím ve filmu tak už je to zase ten baculatý Steven. ()

Rodriguez

Škoda jen že se všude šetří a to i ve filmovém průmyslu. Nebýt trapných efektů jako exploze vrtulníku a jízdy autem ve studiu s pozadím běžného provozu (to se používalo možná za dob L.deFunése) by se jednalo o slušné akční dílko se Stevenem "sádlem" Seagalem. ()

otík odpad!

Název této Seagalovky jako by odkazoval na to, že „mistr“ už je opravdu jen stínem své minulé kariéry. Tato naprosto nudná ukázka jak natočit špatný film budiž příkladem. Spojil své síly s rumunskými filmaři a vytvořil opravdu, ale opravdu velmi špatné dílo. Aby se nám náhodou děje jeho filmů nepletly, opět je mu unesena dcerka (tentokrát o trochu menší než v Bestii) a on se ji vydává hledat do Bukurešti, přičemž se zde odehraje skoro celý film (bodejť by ne, když se celý film tamtéž točil). Toulá se od jedné zastávky ke druhé s jakousi novou přítelkyní, která mu přitom dítě unesla, hledá a hledá, až ke konci filmu dcerku najde, párkrát si vystřelí a udělá jeden hodně chlapácký chvat hodný „pouze mistra“ (haha). Nebýt úvodní scény, kde cvičí nováčky bojové umění, vůbec by nám nemuselo dojít, že v tom hraje Seagal. Je škoda, že po slibně rozjetých nových projektech (ve srovnání s tímto je Černý úsvit nebo dokonce i Žoldáci spravedlnosti pořádná akční nakládačka =) jsme se dočkali opět klasického nezáživného filmu typu Cizinec či Zabiják. No Steve, co s tebou bude dál? ()

tomeek odpad!

Uvažoval jsem o jedné hvězdě. Potom muž tisíce tváří zničil helikoptéru pomocí čtyř výstřelů z devítky, a to mě utvrdilo v tom, že nic než odpad si to nezaslouží! ()

matezzz

Ničím nezajímavý akční snímek se Seagalem. 2* za pár bojových scén, které však nemají šanci překonat scény ze Seagalových starých filmů. ()