amyth

Už je toho zkrátka moc. Téměř všechny filmy už začínají mít stejné herecké obsazení a podobné scénáře v různých variacích (Macháček, Trojan, Vilhelmová, Geislerová, Liška, Polívka, Dušek) a už to začíná být dost nudné až otravné. Už by to chtělo přenést se nad tu poPelíškovskou a poSamotářskou dobu. ()

JardaBauer

Hřebejk, Jarchovský a jejich další počin z jejich pásové výroby filmů, které zkrátka o ničem nejsou. Pomalu jsou nám nastínené postavy, jejich osudy, vztahy a pohled na manželství. Bohužel to však absolutně nikam nevede a film i přes některé rádoby zvraty plyne velmi, velmi pomalu. Hřebejk by měl zřejmě zkusit zvolnit tempo, ve kterém sype své filmy a zkusit přijít s něčím originálním, kvalitním a přestat stále dokola řešit vztahy. ()

curfew77

Tatiana Vilhelmová má sice už zadek jako vrata, přesto ale působí kupodivu velmi sexy :) Uznávám, že je to hodně šovinistický úvod recenze, ale u natolik femdom filmu, jakým se mi Medvídek jeví, mi to nedalo. Určitě nejde o nic, na co by se nedalo koukat, nicméně zásluhu na tom má především sestava nejcharismatičtějších středně generačních českých herců současnosti. Trojanovi či Geislerové byste věřili i předčítání telefonního seznamu, totéž platí i o Vilhelmové, a Macháček je prostě Macháček, svou optimální polohu (která spolehlivě pobaví) si najde i tady. Hřebejk jako režisér umí, co ale v Medvídkovi skřípe a má díry jako vrata, je scénář. Dle pohledů jinam nejsem sám, kdo má pocit, že tady se celovečerák peče ze tří roztahaných bakalářských povídek, které doplňuje brutálně přehrávající Klára Issová. Její postava je ke všemu nejen těžko uvěřitelná, ale taky nedotažená, tudíž naprosto zbytečná. Tempo? Už rozjezd filmu je zdlouhavý až hanba - zkuste si někdy pustit, co já vím, třeba Pretty Woman, a porovnejte, kde je děj po patnácti minutách tam a kde v Medvídkovi. O neskonale pitomých momentech, kdy nám kamera ukáže Koloseum, autobus s italským nápisem a pak "informativní" titulek Řím, lepší nemluvit, celý film se přitom odehrává střídavě jen ve dvou lokacích... A konečně závěrečné Trojanovo efektní "poselství" celého filmu je dle mého názoru příšerně pochybné, ne-li zcela mylné. Pět procent navíc za SKVĚLÉHO Menzela (starý pán by měl rozhodně hrát častěji!), přesto se mi hodnocení vyškrábalo jen na chabých 55 %. ()

Jaromír

Příjemné drama, které je místy přehnané a působí, jako celek, trošku divně. Něco mi v tom filmu chybí, a nevím co to je. Jako klasická nedělní "pohodovka" film není špatný, možná mohl být ještě o pár minut delší a jít více do hloubky... ()

pekas

Nic jsem si o tom dopředu nepřečetl a s obvyklou nedůvěrou v nové české filmy si to pustil. A snad i proto se dá říci, že to bylo o fous lepší, než jsem čekal. Pár scén se mi opravdu hodně líbilo. Není to nijak moc optimistický film, ale Trojanova postava chmurnou atmosféru lehce projasnila. Rozhraní tří a čtyř, kloním se ke čtyřem. ()

nooly

Nemohu filmařům a zvláště pak hercům upřít penzum skutečně dobře vykonané práce, ale tento film jednoduše nebyl pro mě. Proto to hodnocení. ()

Mykhaluu

Kamarád, který je celkem veselá kupa na tom byl ve skupině lidí, kteří byli v párech... a říkal mi, že tak divný a depresivní film teda nečekali... a byli z toho všichni mírně zdeptaní... já mu věřím... :) ()

sniperjozef

Spousty nefalšovaného českého humoru, situace ze života v manželství a skvělá čínská moudra. K tomu skvělé herecké výkony Macháčka a Trojana(dovolím si říct, jako vždy..:) ) a vznikne nadprůměrná Komedie/Drama. Jsem spokojen a nezbývá mi nic jiného, než dát 4* ()

Boudyy

Od režiséra filmů, jako jsou např. Pelíšky, Horem pádem či Pupendo bych VŽDY čekal více, než jen prachsprostý průměr a nic víc. Tento film nemá na víc, než jen na to, abyste si při něm oddychli od těžkého dne. Prostě klasická průměrná jednohubka. Takhle se film tváří. ()

kubilov

Byť nesnáším Hřebejkovsko-Jarchovské "hořké komedie ze života", občas se tahle tvůrčí dvojice trefí i do mého vkusu. S Medvídkem je to ale tak nějak na půl cesty. Dokonale zmrdský Jirka Macháček, který danou situaci dokáže s naprosto všeříkajícím výrazem a dikcí trefně sarkasticky okomentovat, dále pak opět skvělá Aňa Geislerová, rozpolcený Ivan Trojan či totálně vyzevlená Tatiana Vilhelmová. Americká krása po Česku, ve třech párech a s polovičním výsledkem. Lepší 3* ()

Brano

Komédia? To určite nie. Skôr ide o drámu. Námet o problémoch v rodinách bol pozerateľný, ale ten koniec som akosi nepochopil, kam tým autor smeroval? Celkom dobrý herci, ale inač film stojí akurát tak na jedno pozretie v TV. Do kina by som na toto rozhodne nešiel. ()

Pitryx

Tak „uchošťoury“ a následná reakce mne dostaly, za to tedy plus. Pár hlášek ušlo, ale jinak je to film pospojovaný bezduchými a primitivními dialogy. Vůbec mne nezajímalo, jak to dopadne, takže jsem sledoval jen po očku. Nevím, proč si ti tři lezli navzájem do soukromí a po několika minutách mne to stejně přestalo interesovat. Herci toho moc hrát nemuseli, přečetli své texty a tím to pro ně zvadlo. Nevím, tak mi připadá že tato sestava už neví roupama co by, a nudu zabíjí točením takovýchto hovadin. ()

MatyTM

Ocením především složitost osobních vztahů mezi jednotlivými postavami a zajímavé charaktery, které je možné během filmu pozorovat. Celkově to diváka nejspíš moc nenadchne, naopak spíše znechutí a odradí kvůli vzbuzování nepříjemných myšlenek o škaredé realitě bězných, bídných životů. Lze si však vzít ponaučení, jak praví mudrc velvyslanec: ,,Vždy nemusíte všechno pochopit, někdy to stačí jen přijmout." ()

DaleCoper

Dal bych jen dvě ale přece jen slabší příběh zachranují herecké výkony všech zůčastněných. Nicméně nemohu se ubránit dojmu že s takovým obsazením mohl vzniknout mnohem lepší film. ()

peeteno78 odpad!

Klady: Zajímavá role Kláry Issové Zápory: Jiří Macháček, Tatiana Vilhelmová a Aňa Geislerová - ničím zajímaví herci, jejich role absolutně nudné a zapomenutelné, přijde mi, že každou roli hrajou úplně stejně blbě. Nechápu proč musí Geislerová dostat nominaci za každou kravinu, kde se objeví. Jejich herecké výkony ubírají filmu na kvalitě... ()

Gamekeeper77

Skvadra mých oblíbených herců v hořkým filmu ze života postaveným na výborných dialozích tu hraje jako o život. S přibývajícíma rokama ho mám radši a radši. 75%. ()

ostravak30

Správně to uvádí text distributora. Film stojí především na konverzacích. Hlavně na tom, kdo komu co jak a kdy vykecal. I muži se zde chovají jako drbny a jednotlivé postavy jsou na sebe postupně různými způsoby rozezlené, že jedna paní povídala, ale neřekla to druhé paní. Na pozadí toho se ale odehrávají docela tragikomické osudy. Možná to mohl být docela dobrý dramatický film, ovšem kdyby se do poslední chvíle nerozhodoval, zda bude komedií či dramatem. Například i klavírní hudební podtext by svědčil o dramatu. Já osobně asi hodnotím film celkově lépe než kdybych tu možnost měl prvně, kdy si pamatuji, že mě Medvídek totálně nezaujal. Co mě ale zaujalo byly titulky, které běžely s pokračováním děje na jednotlivé postavy. Nápadité. Medvídek není špatný film, ale rozhodně taky není výborný. ()

George8

Nejvíce jsem zklamán z toho, že tohle vůbec pan Hřebejk natočil. Herci kvalitní, ale ten scénář? O čem vůbec tenhle film má nebo skutečně pojednává ? Teď vážně.. ()

cinema_cz

Medvídek nepředstavuje přelom v dějinách světové ani české kinematografie. Ze všeho nejvíc je asi lehce voyeuristickým listováním albem našich známých, intenzivním přemítáním na křehkostí mezilidských vztahů, nenápadných kázáním o nutnosti pokory a úsměvně-hořkým svědectvím o nedokonalosti každého lidského tvora. 80 % (Jaroslav Sedláček, Ci 09/2007, str. 52) ___ 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 05/2008) ()